Templates by BIGtheme NET

sport

Sfida ndaj Turqisë, Panuçi me surpriza në formacion

Kombëtarja shqiptare luan sot ndaj Turqisë në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2020. Kombëtarja është grumbulluar në Durrës ku po përgatitet për sfidën e parë që duhet thënë është mjaft e rëndësishme dhe është vlerësuar maksimalisht nga ekipi duke qenë se Turqia është një rival i drejtpërdrejtë i Shqipërisë në grup. Trajneri italian, Panuçi, pritet të ...

Lexo me teper »

Mesfushori i Arsenalit shkon në xhami por harron diçka që “çmend” tifozët

Mesfushori i Barcelonës, Denis Suarez, aktualisht në huazim te Arsenali, është akuzuar nga tifozët myslimanë të ekipit londinez për mosrespektimin e një vendi të shenjtë, pasi lojtari ishte fotografuar me pantallona të shkurtra gjatë një vizite në Xhaminë e Madhe të Kuvajtit. Suarez, i cili po pushonte në Kuvajt me të dashurën e tij Nadia Aviles, u fut brenda objektit ...

Lexo me teper »

Kosova nuk shkon më tej se barazimi, Danimarka e befason në fund

Skuadra e drejtuar nga Bernard Challandes arriti të përballet si e barabartë me nordikët, madje në momente të caktuara u shfaq dukshëm më superiore, ndonëse fati nuk ishte në favor të saj dhe sfida përfundoi në barazim 2-2. Kosova zhbllokoi rezultatin në minutën e 41-të, kur qendërmbrojtësi Amir Rrahmani kërceu më shumë se të gjithë në zonë dhe shënoi me ...

Lexo me teper »

UEFA gjobit Rondalon, por sa kohë punë i duhet portugezit për ta shlyer

Vetëm një gjobë për Ronaldon. Tifozët bardhezinj mund të marrin frymë të çliruar. CR7 do të luajë në çerekfinalet e Championsit ndaj Ajaksit. UEFA ka përdorur për sulmuesin e Juventusit të njëjtën valë ndëshkimi si për Simeonen, 20 mijë euro. Portugezi,  e shlyen gjobën me pagën e 120 minutave. Sepse sipas të dhënave të fundit të shpërndara nga Forbes, Ronaldo ...

Lexo me teper »

Panucci në telashe, dëmtohet edhe një lojtar tjetër

Sfida ndaj Turqisë nuk ka  kaluar pa probleme  për Kristian Panuçin. Trajneri  i Shqipërisë ka qenë i detyruar të heqë dorë nga Strakosha për çështje disipline, ndërsa më pas dhe nga Lila e Binaku për dëmtime. Ndërkohë nuk dihet ende sesi paraqitet gjendja e Armando Sadikut, sulmuesit që u largua me dhimbje nga seanca e djeshme stërvitore dhe është në ...

Lexo me teper »

Sfida ndaj Turqisë për Euro2020, si do luajë Shqipëria

Kombëtarja shqiptare luan nesër ndaj Turqisë në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2020. Kombëtarja është grumbulluar në Durrës ku po përgatitet për sfidën e parë që duhet thënë është mjaft e rëndësishme dhe është vlerësuar maksimalisht nga ekipio duke qenë se Turqia është një rival i drejtpërdrejtë i Shqipërisë në grup. Trajneri italian, Panuçi, pritet të ...

Lexo me teper »

Akuzat për përdhunim, Ronaldo dhe Juventusi përjashtohen nga kompeticioni në SHBA

Organizatorët e një turneu veror për skuadrat më të mëdha të klubit të futbollit botëror kanë vendosur të përjashtojnë Juventusin dhe Cristiano Ronaldon këtë vit, pasi ylli portugez po hetohet për përdhunim. Juventusi ka një marrëveshje shumëvjeçare për të luajtur në Kupën e Kampionëve Ndërkombëtarë, e cila organizohet në New York. Problemet ligjore të Ronaldos kanë luajtur një rol në ...

Lexo me teper »

Gerard Pique kthehet te Katalonja për ndeshjen kundër Venezuelës

Gerard Pique është ftuar nga përfaqësuesja e Katalonnjës për ndeshjen miqësoren ndaj Venezuelës që do të mbahet më 25 mars. Pique i cili u largua nga përfaqësuesja e Spanjës pas Kampionatit Botëror 2018, e ka pranuar ftesën për të bërë paraqitjen e tij të dhjetë për Katalonjën, shkruan football-espana.net. Katalonia nuk është anëtare e ratifikuar e UEFA-s ose e FIFA-s, ...

Lexo me teper »

Gjermania barazon me Serbinë në testin para kualifikueseve në Evropian

Gjermania e mbylli në barazim, provën gjenerale para ndeshjes së parë në eliminatore, ndaj Holandës në transfertë. Në “Volksvagen Arena” të Volfsburgut, “pancerat” barazuan 1-1 përballë Serbisë. Ballkanasit shtangën ekipin e Lëvit, që në minutën e 12-të, ku pas një goditje këndi, Joviç u gjend i vetëm në zonë, dhe shënoi me kokë përballë Nojerit. Gjithsesi, gjermanët reaguan, duke provuar ...

Lexo me teper »

Prezantohen uniformat e reja të kombëtares për Euro 2020

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot uniformat e reja të kombëtares shqiptare të futbollit për meshkuj dhe femra. Uniformat e reja do të vishen nga kuqezinjtë prej ditës së nesërme në ndeshjen e parë të eleminatoreve për Euro 2020 ndaj Turqisë. Në bluzat e reja vihet re një dizajn kubizmi që ka dashur të japë idenë e motiveve popullore ...

Lexo me teper »