Templates by BIGtheme NET

sport

Peshëngritësi Shoraj merr medaljen e bronztë në Europian

Krenar Shoraj ishte peshëngritësi i radhës i delegacionit kuqezi, që u impenjua në Europianin e Batumit në Gjeorgji, por prova e tij në pedanë ishte larg pritshmërive, e mbyllur gjithsesi me një medalje bronzi. Sportisti shqiptar nuk ia doli të futet në podiumin që priste, por u rendit i treti në shtytje, gjë që i dha një medalje të merituar. ...

Lexo me teper »

Juventus ndalet nga Ajax, Barcelona fiton ndaj Man.United

Barcelona ka arritur të marrë një fitore minimale ndaj Man.United në transfertë me rezultatin 0-1, duke hedhur një hap drejt kualifikimit për në fazën tjetër të Champions League. Goli i vetëm ishte nga vetë lojtari i Man.United Luke Shaw. Ndërsa sfida tjetër e Champions përfundoi në barazim 1-1 duke lënë të hapur kualifikimin dhe për ta vendosur në sfidën tjetër. ...

Lexo me teper »

Partizani likujdon edhe Skënderbeun

Partizani ka arritur të fitojë ndaj Skënderbeut në një sfidë të luajtur në Selamn Stërmasi. Me dy gola në, Partizani arratiset drejt titullit kampion. Ndërsa Skënderbeu duhet të luftojë akoma për të kapur një vend në Europë. Golat për “demat e kuq” u shënuan nga Belica dhe Asani me penallti.

Lexo me teper »

Juventus dhe Barcelona përballë dy sfidave delikate, shmangin surprizat

Sot në mbrëmje luhen 2 ndeshjet e tjera çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjet e mbrëmshme ashtu siç pritej Liverpuli fitoi në “Anfield Road” ndaj Portos me rezultatin 2-0 kurse Totenhemi mori një fitore të papritur ndaj Mançester Sitit në Londër me rezultatin e ngushttë 1-0. Në mbrëmjen e sotme luhen 2 supersfidat e tjera, Ajaks-Juventus dhe Mançester Junajtid-Barcelona. ...

Lexo me teper »

Çalja rrëmben edhe një medalje në Evropian, shpallet nënkampion në shtytje

Shqipëria e nisi me një medalje të argjendtë garën në kampionatin europian të peshëngritjes “Batumi 2019”, që po mbahet në Gjeorgji. Në stilin e shtytjes, Briken Calja e nisi me 183 kilogramë, por provën e parë e dështoi. Ndërkohë, ia doli me sukses në provën e dytë, po me të njëjtën peshë në shtangë. Ndërkohë, në provën e tretë dështoi, ...

Lexo me teper »

Briken Çalja shpallet kampion Evrope në peshëngritje

Briken Çalja është rikonfirmuar kampion Evrope në stilin e shkëputjes për peshat deri në 73 kg, në kampionatin evropian që po zhvillohet aktualisht në Gjeorgji. Peshëngritësi shqiptar 29-vjeçar ngriti plot 156 kg në provën e dytë, ndërsa tentoi të thyente rekord në të tretën, por pa ia dalë të ngrinte 160 kg. Gjithsesi, Çalja do të tentojë të sigurojë medalje ...

Lexo me teper »

Chelsea fiton ndaj West Ham, ngjitet në vendin e tretë

Chelsea ka arritur një fitore  fitore 2-0 kundër West Ham United në ndeshjen e fundit të javës së 33-të në Premier Ligë. Belgu Eden Hazard ishte njeriu i ndeshjes me dy gola të realizuar në këtë mbrëmje. I pari ishte i jashtëzakonshëm. Në minutën e 24-të belgu mori një top në mesin e fushës dhe shpërtheu në mes të mbrojtjes për ...

Lexo me teper »

Merkatoja e Zidane te Real Madrid, dy shitje për të siguruar paratë për Hazard

Sky Sport zbulon disa nga planet verore të Real Madridit. Klubi spanjoll, që pas ardhjes së Zinedin Zidan në krye të stolit, kërkon të bëjë çmos që t’i ofrojë trajnerit emrat e duhur për të rikthyer “los blancos” në majë të Kontinentit të Vjetër. Sipas Sky Sport, Real Madridi është i bindur që mund të transferojë belgun Hazard për 100 ...

Lexo me teper »

I katërti italian në krye të Shqipërisë, kush është Edy Reja që ndërroi 22 klube

73-vjeçari Edy Reja pritet të jetë trajneri i ri kombëtares shqiptare të futbollit, duke zëvendësuar në këtë pozicion një tjetër italian, Kristian Panuçin, i cili u shkarkua pas humbjes ndaj Turqisë në ndeshjen e parë kualifikuese. Reja ka një karrierë të gjatë si trajner në Itali ku ka drejtuar një numër të madh ekipesh. Reja e ka nisur karrierën e ...

Lexo me teper »

Zbulohet trajneri i ri kombëtares shqiptare të futbollit

Kristian Panuçi do ketë bashkëkombësin e tij Edi Reja si pasues në stolin e kombëtares shqiptare. Sipas “calcio.fanpage.it”, 73-vjeçari ka arritur marrëveshjen me kreun e FSHF-së, Armand Duka për stolin e kombëtares. Tekniku që ka drejtuar disa skuadra në Itali, si Verona, Bolonja, Breshia, Torino, Napoli e Lacio ka qenë i papunë  që prej largimit nga Atalanta në vitin 2016. ...

Lexo me teper »