Templates by BIGtheme NET

sport

Lenjani i thotë “Jo” kombëtares derisa në stol të jetë Panucci

Mbrojtësi Ermir Lenjani nuk e ka pritur mirë mos-thirrjen nga trajneri Kristian Panucci për dy ndeshjet kundër Turqisë dhe Andorën për eliminatoret e ‘Euro 2020’. Në një status në ‘Facebook’, 29-vjeçari që aktivizohet me Sionin në kampionatin zviceran deklaron se nuk do të vij më në skuadër për sa kohë të ekipi do drejtohet nga tekniku italian. “Faleminderit, por ‘jo’. ...

Lexo me teper »

Ozil fton Erdoganin në dasmë, zemërohen zyrtarët gjermanë: Zhgënjim!

Futbollisti Mesut Ozil ka shkaktuar një tjetër debat mes Gjermanisë dhe Turqisë pas lajmit se ka ftuar në dasmën e tij, presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Kabineti i kancelares gjermane Angela Merkel duket se është zhgënjyer nga vendimi i Ozil për të ftuar në dasmën e tij presidentin turk. “Patjetër që na trishton si lajm, pasi dikush që ka mbajtur ...

Lexo me teper »

Mesi thjesht fantastik, i detyron tifozët kundërshtarë të ngrihen e ta duatrokasin (Video)

Argjentinasi Lionel Mesi ishte sërish vendimtar për Barcelonën në ndeshjen e luajtur ndaj Betisit dhe të fituar me rezultatin 4-1 prej katalanasve. Përveç 3 golave të shënuar, sulmuesi arriti të shënonte 2 gola spektakolarë duke bërë që tifozët e ekipit kundërshtar ta duartrokasin gjatë për mënyrën e ekzekutimit. Sidomos goli i fundit ishte qershia mbi tortë dhe bëri që 60 ...

Lexo me teper »

Strakosha humb avionin, Panuçi e përjashton nga dy ndeshjet e rëndësishme

Portieri i kombëtares Thomas Strakosha ka humbur dy ndeshjet me Turqinë dhe me Andorrën, vetëm për shkak se ka mbetur i bllokuar në trafik dhe s’ka mundur të udhëtojë në kohë drejt Shqipërisë. Ai duhej të mbërrinte dje pasdite në Tiranë. Sipas gazetës “Panorama Sport”, Strakosha kishte mbetur në trafik për shkak të bllokimit të rrugës nga Roma drejt aeroportit ...

Lexo me teper »

Interi fiton derbin e Milanos

Interi ka fituar derbin e qytetit përballë Milanit me rezultatin 2-3. Përveçse ishte një përballje derbi kjo sfidë ishte edhe një luftë për vendin e tretë në Seria A. Me këtë fitore Inter i merr vendin e tretë Milanit duke parakaluar me 2 pikë më shumë. Golat për ziklatrit u shënuan nga Vecino, de Vrij dhe Martinez me penallti. Ndërsa ...

Lexo me teper »

Bayern harron dështimin në Champions, i nxjerr inatin Mainz duke shënuar 6 gola

Bayern dështimin në Champions League e ka kthyer në një festival golash në Bundesligë duke shënuar plot 6 herë në portën e Mainz. Me këtë fitore, bavarezët mbajnë vendin e parë së me pikë të njëjtë me Borusia Dortmund por me golavarazh më të mirë. Robert Lewandowski realizoi që në minutën e 3-të ndërsa Rodrigues dhe Coman shënuan dy herë ...

Lexo me teper »

Liverpool fiton me vështirësi ndaj Fulham

Liverpooli i Jurgen Klopp ka marrë fitore shumë të vështirë në transfretë me Fulham, ku u dashtë të djersitën shumë për t’u kthyer në shtëpi me pikët e plota. “Redsat” e nisën mirë ndeshjen, duke shënuar gol pas 25’ minutave lojë. Ishte Sadio Mane, ai që shënoi për 0-1, i cili është në formë mbresëlënëse në ndeshjet e fundit dhe ...

Lexo me teper »

Futbolli shqiptar nuk ndahet nga dhuna, tensione në sfidën Kastrioti-Tirana (Video)

  Momente tensioni në stadiumi “Redi Maloku” në fund të ndeshjes mes Kastriotit dhe Tiranës. Siç raportohet nga Fushë-Kruja, në momentet e mbylljes së takimit, është goditur lojtari i Tiranës, Grent Halili. Edhe në momentet që arbitrat po dilnin nga fusha, edhe trajneri Mema është afruar tek trupa e arbitrave,  por është ndaluar nga forcat e policisë së shtetit, dhe ...

Lexo me teper »

Panuçi konferencë shtypi para Turqisë: Mund të kualifikohemi në Euro 2020

Trajneri i kombëtares, Panuçi, ka dhënë një konferencë për shtyp në prag të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2020 që nisin me datë 22 mars në sfidën  ndaj Turqisë ndërsa 3 ditë më vonë Shqipëria përballet me Andorrën. Tekniku italian ka deklaruar se Shqipëria futet në eliminatore për t’u kualifikuar megjithatë pranon se më i mundshëm është vendi i tretë kurse ...

Lexo me teper »