Templates by BIGtheme NET

sport

Hamilton niset i pari në Melbourne

Botërori i Formula 1 nisi me dominimin e Mercedes. Në pistën e Melbournit, dy pilotët e skuderisë kampione të botës, Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas pushtuan vijën e parë të startit të garës, që do të zhvillohet të dielën pasi regjistruan kohët më të shpejta nga këto kualifikuese. Hamilton, kampioni në fuqi i botës, e përshkoi pistën australiane në këto ...

Lexo me teper »

Manchester City kualifikohet për në gjysmëfinale përballë Swansea në Kupë

Manchester City arriti të kualifikohej për në gjysmëfinale të Kupës së Anglisë. Skuadra e Guardiolës fitoi me përmbysje ndaj Swansea me rezultatin 3-2 për të qenë mes 4 më të mirave të kompeticionit. Swansea mori avantazhin e dyfishtë në pjesën e parë kur për këtë skuadër shënuan Grimes me penallti dhe Celina, futbollisti i përfaqësueses së Kosovës dhe që është ...

Lexo me teper »

Skënderbeu me 10 lojtarë mposht Kukësin

Skënderbeu ka mposhtur Kukësin me rezultatin 1-0 në supersfidën e zhvilluar në Korçë. Goli i mesfushori Bruno Dita i dhuroi fitoren skuadrës së Orges Shehit, duke i dhënë një goditje të rëndë verilindorëve të Armando Cungut. Në minutën e 78-të, Leonit Abazi la fushën e lojës, pas një ndërhyrje të ashpër ndaj Maliqit. Me fitoren ndaj Kukësit, Skënderbeut u ngjit ...

Lexo me teper »

Botërori 2022 me 48 skuadra? Çfarë thotë kreu i FIFA-s

Vendimi nëse Botërori i ardhshëm i futbollit, ai i Katarit 2022, do të luhet me 48 skuadra nga 32 që ka aktualisht, do merret në muajin qershor, tha kreu i FIFA-s. Këshilli i FIFA-s u takua të premten në SHBA dhe diskutoi rezultatet e një studimi fizibiliteti që shikonte mundësinë e zgjerimit të turneut. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino tha ...

Lexo me teper »

Hidhet shorti i Champions, favoritët sfida të kalueshme

Është hedhur shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Një short aspak i lehtë për dy ekipet angleze Totenhem dhe Mançester Siti që do të ndeshen më njëri-tjetrin. Ajaksi që eliminoi Realin e Madridit do ketë përballë Juventusin, në një sfidë tejet delikate për të dy ekipet dhe ku në letër favoritë janë torinezët. Ekipi i Solksjaer, Mançester Junajtid do ...

Lexo me teper »

Interi jashtë Europa League, Arsenal përmbys rezultatin e sfidës së parë

Interin  është mposhtur nga gjermanët e Eintracht Frankfurt, me një gol të minutës së 6-të të Joviç, gol që qëndroi në fuqi deri në fund të sfidës. Të shtyrë nga mbi 15 mijë tifozët e ardhur nga Frankfurti, lojtarët kanë arritur një rezultat historik duke eliminuar një nga favoritët e mëdhenj për trofeun final. Arsenali ka përmbysur humbjen 3-1 të ...

Lexo me teper »

Celina kërkon të imitojë Mesin, por i rrëshqet këmba në fund (Video)

Lojtari i kombëtares së Kosovës, Bersant Celina, që luan me Swansea City pësoi një makth në gjuajtjen e penalltisë kundër West Bromwich Albion, pasi gjuajtja e tij vajti vetëm pak centimetra nga pika e bardhë. Ndërsa Lionel Mesi shënonte 11-metërshi alla panenka në sfidën e Barcelonës ndaj Lionit në Ligën e Kampionëve, Celina nuk ia doli dot mbanë në ndeshjen ...

Lexo me teper »

Nga një planet tjetër, Mesi lë të habitur mbrojtësit e Lionit (Video)

Një ditë pasi Cristiano Ronaldo shënoi një tregolësh, argjentinasi Lionel Mesi e ndoqi atë me dy gola fantastikë duke ndihmuar Barcelonën që të kualifikohej në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, pas fitores 5-1 me Lionin. Edhe pse katalanasit e dominuan ndeshjen, Mesi ishte në lartësinë e duhur duke shënuar golat dhe duke asistuar të tjerë. Mesi e tregoi talentin e ...

Lexo me teper »

Përcaktohet çerekfinalistët në Champions League, data kur do hidhet shorti

Ka përfunduar faza e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar tashmë tetë ekipet çerekfinaliste. Si rrallëherë në këtë fazë janë katër ekipe angleze: Mançester Siti, Liverpuli, Totenhemi dhe Mançester Junajtid.   Pas tyre, s’ka asnjë ligë që ka më shumë se një ekip që ka siguruar pjesëmarrjen në këtë turn. Barcelona (Spanjë), Juventus (Itali), Porto (Portugali) ...

Lexo me teper »

Liverpool eleminon Bayern, Barcelona “manita” ndaj Lyon

Liverpool ka mundur të kualifikohet për më tej pasi morri një fitore 1-3 në fushën e Bayern Munich. Pas një barazimi pa gola në sfidën e parë, “Të Kuqtë” nuk toleruan në rikthim duke shënuar plotë tre herë në portën e bavarezëve dhe për të marrë një kualifikim të merituar. Golat për të besuarit e Jurgen Klopp u shënuan nga ...

Lexo me teper »