Templates by BIGtheme NET

sport

Tjetër skandal te PSG-ja, zbulohet etiketimi që u bënte futbollistëve

PSG ka përfunduar sërish në “lupën” e mediave. Pas akuzave për shkelje të fair play-t financiar, klubi parisien kthehet sërish në skenë me një tjetër skandal. Sipas “Football Leaks”, personat që merreshin me merkaton e ekipit, duke kërkuar lojtarë në vitet 2013-2018 i vlerësonin futbollistët sipas origjinës së tyre. Lojtarët ndaheshin sipas kategorive etnike dhe në dokumentacion duhet të shënohej ...

Lexo me teper »

Europa League/ Milan dhe Arsenal nuk shkojnë më tepër se barazimi, bindin Chelsea dhe Lazio

Ditën e sotme u luajtën sot 24 takimet e vlefshme për raundin e  katërt të grupeve në Ligën e Europës. E gjithë vëmendja ishte padyshim te skuadrat e mëdha si Milani, Arsenali, Chelsea apo dhe Lacio që janë dhe pretendentet kryesore për ta fituar trofeun e dytë më të rëndësishme për klube pas Ligës së Kampionëve. Në sfidat e orës 18:55, ...

Lexo me teper »

Milani në krizë për sulmues, përgatitet rikthimi i bujshëm

Gattuso ka në dispozicion vetëm dy sulmues të mirëfilltë dhe në këtë situatë drejtuesit e klubit janë vënë në kërkim të një tjetër lojtari për fazën ofensive. Zlatan Ibrahimovic dhe Alexandre Pato janë në listën e Leonardos dhe Maldinit, me suedezin dhe brazilianin që projektohen të vishen sërish kuqezi. Gattuso, përveç Paquetás, pret edhe një përforcim tjetër në muajin janar ...

Lexo me teper »

Dëmtim horror për Welbeck, sulmuesi thyen kaviljen

Skuadra e Arsenalit është duke luajtur ndeshjen me Sportingun e Lisbonës e vlefshme për Ligën e Europës. Teksa shifrat janë të barabarta te skuadra e Arsenalit janë të gjithë të shqetësuar për sulmuesin Dani Uellbek. Sulmuesit i’u nevojit menjëherë një maskë oksigjeni pas këtij dëmtimi horror. Nga pamjet e para të dëmtimit të lojtarit duket një dëmtim në kavilje i ...

Lexo me teper »

Gjesti ndaj tifozëve të Juventusit, “The Sun” kritikon Mourinhon

 “The Sun” ka kritikuar Mourinhon për gjestin ndaj tifozëve të Juventusit.  Manchester United fitoi ndaj Juventusit në ndeshjen e radhës në Champions League, gjë që bëri që Jose Mourinho të shpërthejë në festë, me gjestin e dorës në vesh duke provokuar të gjithë tifozët juventinë, të cilët gjatë të gjithë ndeshjes e vërshëllyen dhe e fyen për shkak të së kaluarës ...

Lexo me teper »

“Vendimi më i keq në histori” – Tifozët mbushin rrjetin me videot tallëse për 11-metërshin në Ligën e Kampionëve

“Vendimi më i keq në historinë e futbollit” – është cilësuar 11-metërshi i dhënë për Manchester City-n në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Shakhtar Donestk-ut në Ligën e Kampionëve. Ndeshja përfundoi me fitoren e thellë të anglezëve me rezultatin 6-0 por 11-metërshi që solli golin e dytë të ndeshjes ka shkaktuar “shpërthimin e rrjetit”. Vetë lojtari Sterling tha pas ndeshjes se ...

Lexo me teper »

“Tifozët e Juventusit më fyen për 90 minuta” – Mourinho sqaron gjestet në fund të ndeshjes

Trajneri portugez i Manchester United, Jose Mourinho, ka sqaruar sjelljen e tij në përfundim të ndeshjes mes ekipit të tij dhe Juventusit në Ligën e Kampionëve, ku anglezët fituan në minutën e fundit të takimit pas një autogoli. Pas përfundimit të takimit, tekniku portugez nuk e fshehu ngazëllimin për fitoren duke bërë gjeste që u cilësuan si fyese ndaj tifozëve ...

Lexo me teper »

“Rrugët tona ndahen këtu”, Kamza shkarkon trajnerin Duro

Klubi i Kamzës ka shkarkuar nga detyra trajnerit Klodian Duro. Lajmi është bërë publik përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit në Facebook. “Klubi ben te ditur mbylljen e bashkepunimit me trajnerin Klodian Duro. Duke e falenderuar trajnerin per kontributin e tij te palodhur, perkushtimin dhe gjithçka dha per skuadren tone, bejme te ditur se rruget tona ndahen ketu. ...

Lexo me teper »

Mourinho s’kënaqet vetëm me fitoren, vë sërish në lojë tifozët e Juves (VIDEO)

Trajneri Jose Murinho nuk është mjaftuar me fitoren kundër Juventusit, duke vënë në lojë tifozët italianë. Pas fitores 2:1 së Machester United në Torino, pas vërshëllimës përfundimtare të ndeshjes, Mourinho hyri në fushë dhe vuri dorën në vesh, duke nxitur tifozët që të shanin edhe më shumë. Mirëpo provokimi i trajnerit shkaktoi tensione në fushë, duke detyruar Bonuçi-n t’i afrohej ...

Lexo me teper »

Panucci publikon listën për dy sfidat e kombëtares, dy risi

Risia në listën e përpiluar nga tekniku italian i kuqezinjve është grumbullimi për herë të parë i mbrojtësit të Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, si dhe të mesfushorit Loret Sadiku. Po kështu është rikthyer në kombëtare edhe mbrojtësi i Metz, Ivan Balliu. Për sa i përket pjesës tjetër të skuadrës, nuk ka ndryshime. Kombëtarja shqiptare do të luajë sfidën për ...

Lexo me teper »