Templates by BIGtheme NET

sport

Kukësi shkarkon trajnerin Armando Cungu

Drejtuesit e Kukësit ka shkarkuar nga detyra trajneri shkodran, Armandi Cungu. Ai u largua pas humbjes së fundit ndaj Skëndërbeut që e thelloi edhe më shumë largësinë me Partizanin që mban kreun e renditjes duke e bërë edhe më të vështirë qëndrimin në garën për titullin kampion. Vendin e Cungut e ka marrë Ramazan Ndreu, siç njofton klubi verior në ...

Lexo me teper »

“Çështja Ikardi”, gati shkëmbimi që i kënaq të gjitha palët

Lajme të reja kanë dalë lidhur me çështjen Ikardi. Argjentinasi ka kohë që nuk po kalon një periudhë të mirë te Interi dhe largimi i tij nga zikaltërit është gjithnjë e më pranë, pavarësisht deklaratave të bashkëshortes së tij, se pajtimi me drejtuesit e klubit milanez është shumë pranë. Megjithatë sipas Sportmediaset.it, Ikardi mund të ndërrojë vendet me një tjetër ...

Lexo me teper »

Premio e majme që do marrë kombëtarja e Kosovës në rast kualifikimi në evropian

Futbollistëve të Përfaqësueses të Kosovës u është premtuar një shpërblim prej 1 milion euro nëse arrijnë të kualifikohen në kampionatin evropian të 2020-ës. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka zhvilluar sot një takim me skuadrës, përpara përballjes me Bullgarinë. Aty, Veseli njoftoi edhe për vendimin për të shpërblyer skuadrën me shumën e lartë. Ndeshjen e parë Kosova do ta luajë ...

Lexo me teper »

Dy dëmtime në kombëtare, Panucci thërret mbrojtësin e Partizanit

FSHF-ja ka njoftuar se mbrojtësi Andi Lila dhe Egzon Binaku janë larguar nga grumbullimi i Kombëtares, pas dëmtimeve që kanë pësuar. Vendin e tyre e kanë zënë Ylber Ramadani, ish-i i Partizanit që aktivizohet tek Velje në Danimarkë, si dhe Lorenc Trashi, mbrojtësi i majtë i Partizanit. Ramadani është ftuar edhe në të kaluarën, ndërsa ftesa për Trashin vjen pas ...

Lexo me teper »

Lenjani i thotë “Jo” kombëtares derisa në stol të jetë Panucci

Mbrojtësi Ermir Lenjani nuk e ka pritur mirë mos-thirrjen nga trajneri Kristian Panucci për dy ndeshjet kundër Turqisë dhe Andorën për eliminatoret e ‘Euro 2020’. Në një status në ‘Facebook’, 29-vjeçari që aktivizohet me Sionin në kampionatin zviceran deklaron se nuk do të vij më në skuadër për sa kohë të ekipi do drejtohet nga tekniku italian. “Faleminderit, por ‘jo’. ...

Lexo me teper »

Ozil fton Erdoganin në dasmë, zemërohen zyrtarët gjermanë: Zhgënjim!

Futbollisti Mesut Ozil ka shkaktuar një tjetër debat mes Gjermanisë dhe Turqisë pas lajmit se ka ftuar në dasmën e tij, presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Kabineti i kancelares gjermane Angela Merkel duket se është zhgënjyer nga vendimi i Ozil për të ftuar në dasmën e tij presidentin turk. “Patjetër që na trishton si lajm, pasi dikush që ka mbajtur ...

Lexo me teper »

Mesi thjesht fantastik, i detyron tifozët kundërshtarë të ngrihen e ta duatrokasin (Video)

Argjentinasi Lionel Mesi ishte sërish vendimtar për Barcelonën në ndeshjen e luajtur ndaj Betisit dhe të fituar me rezultatin 4-1 prej katalanasve. Përveç 3 golave të shënuar, sulmuesi arriti të shënonte 2 gola spektakolarë duke bërë që tifozët e ekipit kundërshtar ta duartrokasin gjatë për mënyrën e ekzekutimit. Sidomos goli i fundit ishte qershia mbi tortë dhe bëri që 60 ...

Lexo me teper »

Strakosha humb avionin, Panuçi e përjashton nga dy ndeshjet e rëndësishme

Portieri i kombëtares Thomas Strakosha ka humbur dy ndeshjet me Turqinë dhe me Andorrën, vetëm për shkak se ka mbetur i bllokuar në trafik dhe s’ka mundur të udhëtojë në kohë drejt Shqipërisë. Ai duhej të mbërrinte dje pasdite në Tiranë. Sipas gazetës “Panorama Sport”, Strakosha kishte mbetur në trafik për shkak të bllokimit të rrugës nga Roma drejt aeroportit ...

Lexo me teper »

Interi fiton derbin e Milanos

Interi ka fituar derbin e qytetit përballë Milanit me rezultatin 2-3. Përveçse ishte një përballje derbi kjo sfidë ishte edhe një luftë për vendin e tretë në Seria A. Me këtë fitore Inter i merr vendin e tretë Milanit duke parakaluar me 2 pikë më shumë. Golat për ziklatrit u shënuan nga Vecino, de Vrij dhe Martinez me penallti. Ndërsa ...

Lexo me teper »

Bayern harron dështimin në Champions, i nxjerr inatin Mainz duke shënuar 6 gola

Bayern dështimin në Champions League e ka kthyer në një festival golash në Bundesligë duke shënuar plot 6 herë në portën e Mainz. Me këtë fitore, bavarezët mbajnë vendin e parë së me pikë të njëjtë me Borusia Dortmund por me golavarazh më të mirë. Robert Lewandowski realizoi që në minutën e 3-të ndërsa Rodrigues dhe Coman shënuan dy herë ...

Lexo me teper »