Templates by BIGtheme NET

sport

Për pak u bë dhëndri i tij, Berlusconi takohet me sulmuesin brazilian

Ish-futbollisti i Milanit, Alexandre Pato është rikthyer sërish në Milano për të vizituar klubin e vjetër. Si çdo njeri, edhe Pato ndjen nostalgji për momentet e bukura të së kaluarës dhe ai gjatë vizitës së tij të fundit në Milano nuk ka lënë të humbë rastin për të takuar ish-drejtuesit kuqezinj, ish-presidentin Silvio Berluskoni dhe ish-administratorin, Adriano Galiani. Ku i ...

Lexo me teper »

Sulejman Starova merr drejtimin e një skuadre në Kosovë

Sulejman Starova do të jetë trajneri më i ri i skuadrës së Ferronikelit në Kosovë. “Po kam firmosur per Ferronikelin. Shpresoj të jap kontributin tim atje dhe të realizojmë objektivin”, ka deklaruar Starova për ‘Panorama Sport’. Gjatë ditës së sotme u fol se  Klodian Duro mund të ishte trajneri i mundshëm për Ferronikelin, por mbrëmjen e sotme  nuk u vendos ...

Lexo me teper »

Bie Federer në Indian Wells, Del Potro fitues i turneut

  Finalja e Masters të Indian Wells midis tensitit zvizerian Roger Federer dhe argjentinasit Juan Martin del Potro ka rezultuar një dështim për veteranin Federer. Del Potro ka arritur të mundë Federer 2-1 duke u bërë edhe fitues i turneut. Del Potro arriit të fitonte dy sete 6-4, 6-7, 7-6  me Federer i cili nuk mundi që të bënte më ...

Lexo me teper »

Superliga Shqiptare: Kukësi dhe Partizani fitojnë përballjet ndaj Vllaznisë dhe Flamurtarit

Kukësi dhe Partizani kanë arritur të fitojnë sfidat në ditën e fundit të javës 26 në Superligë. Kukësi arriiti të fitonte me Vllazninë në një derbi verior me rezultatin 2-0. Me këtë fitore verilindorët vazhdojnë të mbajnë vendin e dytë me 45 pikë. Golat për kuksianët u shënuan nga Shameti dhe Musolli nga një gol për secilën pjesë. Me këtë ...

Lexo me teper »

A ‘i bëri dalje’ trajneri i kombëtares, Ansi Agollit?

Trajneri i kombëtares, Panuçi, nuk e ka grumbulluar mbrojtësin dhe kapitenin e kombëtares, Ansi Agolli për ndeshjen e radhës, atë miqësore ndaj Norvegjisë. Në konferencën për shyp ditën e sotme, italiani i kombëtares ka thënë se mosgrumbullimi i Agollit vjen për shkak të moshës. “Në muajin shtator nisin ndeshjet eliminatore për Evropianin e ardhshëm dhe Agolli do jetë 36-vjeç.” Më ...

Lexo me teper »

Ngec Lacio e Strakoshës, Napoli shkurton largësinë e shton presionin ndaj Juventusit

Napoli ka mundur të përfitojë nga hapi fals i Juventus-it duke e ngushtuar largësinë nga torinezët në vetëm 2 pikë. Edhe pse me vështirësi Napoli ka arritur të mposhtë Xhenovën duke shpresuar deri në fund tek titulli kampion. Në ndeshjen tjetër të mbrëmjes Lacio nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë ndaj Bolonjës në Romë. Ky rezultat ...

Lexo me teper »

Bajerni i Mynihut synon sërish tripletën, por tekniku kërkon kujdes ndaj Seviljes

Jup Hajnkes e ka pritur me qetësi shortin e Ligës së Kampioneve dhe kërkoj kujdes të madh ndaj Seviljes, edhe pse nuk është Reali apo Barcelona. “Janë një ekip shumë i mirë, edhe pas kryesimit 1-0 kanë dëshmuar futboll me të vërtetë të mirë në Mançester. Sigurisht, Real Madridi, Barcelona, Mançester Siti po luajnë shumë mirë, Liverpool, po ashtu, mirë, ...

Lexo me teper »

‘Të fus plumbin!’ Çfarë ndodhi në ndeshjen e kategorisë së parë (Video)

Sfida mes Korabit dhe Vllaznisë B, mbyllur 1-0 për dibranët, ka pasur tension të paparë gjatë dhe pas ndeshjes. Vllaznia B akuzon hapur presidentin e Korabit Femi Mëziu, i cili sipas trajnerit Kraja ka ushtruar presion dhe ka lëshuar kërcënime për lojtarët e arbitrin. Për Sport Ekspres Ervis Kraja ka denoncuar: “Mëziu ka ofenduar gjatë gjithë ndeshjes, lojtarët dhe mua personalisht, ...

Lexo me teper »

Te Bajerni i Mynihut nuk gjeti hapësira, ku pritet ta shohim sezonin që vjen talentin e madrilenëve

Tek Bajerni i Mynihut nuk po gjen hapësira por një talent si James Rodrguez nuk është i destinuar të rrijë në stolin e rezervave. I ardhur nga Real Madrid, kolumbiani nuk ka mundur të bindë trajnerin Heynckes i cili është i gatshëm që ta huazojë lojtarin tek një tjetër ekip gjerman. Bëhet fjalë për Dortmundin që këtë sezon nuk ka ...

Lexo me teper »