Templates by BIGtheme NET

sport

Salah shpëton Liverpool, rikthehet te fitorja pas dy humbjeve

Liverpool është kthyer te fitorja pas dy humbjeve radhazi ndaj Manchester City në kampionat dhe Wolves  në FA Cup. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp mposhti 1-0 në transfertë ekipin e Brighton, falë një goli me 11-metërsh nga Mohammed Salah. Këtë takim Xherdan Shaqiri e nisi titullar dhe u zëvendësua nga James Milner në minutën e 72-të. Me këtë fitore, ...

Lexo me teper »

Dëshpërohet Milan, Fabregas largohet në drejtim të Francës

Mesfushori spanjoll Cesc Fabregas është tashmë edhe zyrtarisht një futbollist i Monaco, në kampionatin francez të futbollit. I larguar vetëm pak ditë më parë nga Chelsea, mesfushori me eksperiencë u prezantua sot në mbrëmje nga klubi i Monacos. Cesc Fabregas largohet kështu pas 4 vitesh e gjysmë nga Chelsea, ndërsa me Monaco ka nënshkruar një kontratë të vlefshme deri në ...

Lexo me teper »

Ikardi kërcënon me largim, Interi përgatitet ta zëvendësojë me një tjetër argjentinas

Sulmuesi argjentinas i Interit, Ikardi, është gjithnjë e më larg ekipi zikaltër. Pas deklaratave në publik të bashkëshortes së tij, Uanda Nara, më në fund ka folur vetë bomberi amerikano-jugor. Ai është shprehur se rinovimi i tij me Interin do të ndodhë në çastin kur drejtuesit e klubit zikaltër do paraqiten me një ofertë serioze dhe konkrete. Ikardi paguhet më pak ...

Lexo me teper »

Barcelona në tratativa për blerejn e sulmuesit të Chelsea

Barcelona kërkon të përforcojë repartin ofensiv gjatë merkatos së janarit. Gjiganti i  La Ligas  synon transferimin e sulmuesit anësor të Chelseat, Willian. Barcelona kishte tentuar transferimin e Willianit edhe në verën e vitit të kaluar, por  oferta e tyre u refuzua nga Chelsea. Tani katalanasit do të tentojnë të bindin Chelsean me një ofertë tjetër për ta lënë të lirë brazilianin. ...

Lexo me teper »

Mourinho zgjidh mosmarrëveshjet me United, i lirë të drejtojë çdo skuadër

Ish-trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, është i lirë nga çdo detyrim kontraktual i vazhdueshëm nga klubi i tij i mëparshëm dhe tani është i lirë të bashkohet me një klub tjetër, sipas raporteve. Klubi anglez e shkarkoi Mourinhon më 18 dhjetor, pas një gjysmës së parë zhgënjyese të sezonit dhe përplasjeve të shumta mes menaxherit dhe lojtarëve duke përfshirë ...

Lexo me teper »

Real Madrid rikthehet te fitorja, kualifikohet për në çerekfinalet të Kupës së Mbretit

Reali i Madridit u rikthye te suksesi, pasi mposhti Leganesin me rezultatin 3-0, në sfidën e parë të fazës së 1/8-ave të Kupës së Mbretit. Skuadra e Solarit, që vinte pas dy rezultatesh negative në kampionat, shënoi me anë të Sergio Ramos, Lucas dhe Vinicius, duke u rikthyer te triumfi. Me këtë fitore, madrilenët hipotekojnë kualifikimin për në fazën çerekfinale, ...

Lexo me teper »

Man.City lumë golash ndaj Burton

Të besuarit e Manchester City, u treguan të pamëshirshëm në gjysmëfinalen e parë të Carabao Cup, ndaj ekipit të Burton. “Qytetarët” fituan me shifrat e thella, 9-0 në shtëpi përballë ekipit që luan në divizionin e tretë në Angli. 4 gola u shënuan nga Gabriel Zhezus, ndërsa nga një realizim secili patën De Brujn, Zinçenko, Foden, Uokër dhe Mahrez. Ndeshja ...

Lexo me teper »

Pepe bashkohet me Casillas te Porto

Pepe është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Porto. Për Pepen ky është një rikthim në shtëpi, pasi aty hodhi hapat e parë për tre sezone 2004-2007, para se të kalonte te Real Madrid për 30 milionë euro. Në “Bernabeu” mbrojtësi fitoi tre Champions League. Ndërsa sot 35 vjeç ka firmosur me ish-klubin e tij deri në vitin 2021. ...

Lexo me teper »

Chelsea në kërkim të një sulmuesi, bën gati 100 milionë paundë për lojtarin e Seria A

Mauricio Sarri po kërkon një sulmues për të zëvendësuar Moratën. Një partner që do të krijonte një dyshe ëndrrash me Eden Hazard. Emri i parë që u përfol ishte ai i Edinson Kavanit. Dëshira e vetë Sarrit është Karim Benzema, ndërsa së fundmi, sipas asaj që raporton “Mirror”, blutë e Londrës, po bëjnë gati një çek prej 100 milionë paundësh ...

Lexo me teper »