Templates by BIGtheme NET

sport

Nëse Allegri nuk rinovon, drejtuesit e Juventusit e kanë gati Planin B

Në rast se trajneri Allegri nuk do rinovojë me Juventusin, atëherë drejtuesit e klubit e kanë gati planin rezervë. Emri që mund ta zëvendësojë atë është një ish-juventin, pikërisght ish-trajneri i Realit të Madridit dhe ish-mesfushori i bardhezinjve, Zinedin Zidane. Aktualisht francezi është pushim pas disa sezonesh fabtasike me klubin madrilen, me të cilin fitoi 3 Liga Kampionësh. Të gjitha ...

Lexo me teper »

E kërkon gjysma e Evropës, Juventus i vë çmimin talentit argjentinas

Juventusi ka vendosur ta shesë talentin argjentinas, Dybala. Torinezët janë vendosur çmimin për mesfushorin, për të cilin janë interesuar PSG, Manchester City, Bayern Munchen dhe Real Madrid. Sipas italianes “Tuttosport”, çmimi i 25-vjeçarit vërtitet te 100 milionë eurot. Lojtari erdhi me bujë nga Palermo në vitin 2015 dhe në 115 ndeshje me bardhezinjtë ka shënuar 54 gola. Ai ka bërë ...

Lexo me teper »

Alban Hoxha shpallet fajtor, dënohet me 3 muaj burg

Portieri i Partizanit dhe i Kombëtares shqiptare, Alban Hoxha, është shpallur fajtor për veprën penale të “drejtimit të automjetit në gjendje të parregullt” dhe është dënuar me 3 muaj burg. Mirëpo sipas gazetës “Panoramasport.al”, futbollisti do ia hedhë me punë të detyruar. Sipas gazetës, dënimi me burg do të pezullohet dhe do të konvertohet në 80 orë punë të detyruar ...

Lexo me teper »

Messi bën çmendurinë e radhës, tifozët mahniten dhe i vënë nofkën “Jashtëtokësori” (Video)

Argjentinasi Lionel Messi ka bërë një lëvizje të rrallë në fitoren e Barcelonës ndaj Getafes në fundjavë me rezultatin 2-1. Pas shënimit të golit të parë nga ana e katalanasve me anë të Messit në minutën e 20 të takimit, që ishte edhe goli i 399-të në La Liga, argjentinasi bëri një pasim të pabesueshëm teksa tifozët po këndonin këngë ...

Lexo me teper »

Futbollisti më i shtrenjtë në botë, nuk është as Ronaldo as Messi

Futbollisti më i shtrenjtë në botë nuk është as Ronaldo as Messi por Kylian Mbappen e Paris Saint-Germainit. Ky vlerësim ka ardhur nga një studim i bërë nga   Qendra Ndërkombëtare për Studime të Sportit, CIES, e cila e ka vlerësuar lojtarin e  Kombëtares së Francës si lojtarin më të vlefshëm në botë. Çmimi i Mbappes vlerësohet të jetë rreth 218.5 milionë euro, ...

Lexo me teper »

Real Madrid e nis keq 2019, humbet ndaj Sociedad

Real Madrid ka marrë humbjen e parë për 2019 duke humbur ndaj Real Sociedad me rezultatin 0-2. Golin e parë Sociedad e shënoi me penallti e cila u shndërrua nga Ëilliam Jose. Kampionët në fuqi të Europës u munduan të reagonin dhe i patën shanset për të barazuar, por në fillim Karim Benzema (10’) dhe më pas Luka Modric (23’) ...

Lexo me teper »

Rooney arrestohet në SHBA, dënimi që i dha gjykata

Wayne Rooney është arrestuar për arsye të dehjes dhe sharjeve në aeroportin e Washington D.C në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit aktualisht jeton në SHBA dhe luan për D.C United në Major League Soccer, transmeton Gazeta Express. Ai nënshkroi kontratë trevjeçare me klubin amerikan në korrik të vitit 2018. 33-vjeçari është arrestuar një ditë pas kthimit ...

Lexo me teper »

Atletico dhe Sevija ndahen në barazim

Sfida mes Sevillas dhe Atletico Madrid në ndeshjen e javës së 18 të kampionatit spanjoll të futbollit ka përfunduar në barazim. Në stadiumin Sanchez Pizjuan sfida mes këtyre skuadrave u mbyll me rezultatin 1-1, një rezultat që më shumë i shërben Barcelonës që është në krye të klasifikimit. Gjithçka ndodhi në pjesën e parë në harkun e 8 minutave. në ...

Lexo me teper »

Shau tifozët me libër shtëpie, Bayern gjobit rëndë Ribery

  Bayern Munchen vendosi të ndëshkojë futbollistin me një gjobë të majmë, për fjalët e forta që ai përdori në profilin e tij në Tëitter, pas kritikave të marra si pasojë e një videoje të publikuar, ku ai shfaqet duke përgatitur një biftek të mbuluar me flori prej 24-karatësh. “Ribery përdori një fjalor, që ne si Bayern nuk mund ta ...

Lexo me teper »

Kompania e njohur e veshjeve sportive pastron oqeanet dhe bën shpikjen interesante

Kompania gjermane e prodhimit të pajisjeve dhe veshjeve sportive, Adidas, ka arritur të krijojë atlete duke përdorur plastikën e hedhur në oqeane dhe dete anembanë botës. Sipas kompanisë, deri tani janë shitur më shumë se 1 milionë palë atlete të prodhuara në këtë mënyrë. Kjo gjë jo vetëm ndihmon në pastrimin e ujërave të ndotura por ul edhe kostot e ...

Lexo me teper »