Templates by BIGtheme NET

sport

Shkarkohet “Special One”, portugezi që në futboll ka fituar gjithçka

“Special One”, Jose Mourinho është larguar sot nga drejtimi i ekipit anglez, Manchester United. Njoftimi është bërë nga faqja zyrtare e klubit, që e falenderon portugezin për punën e bërë në krye të ekipit dhe i uron sukses në të ardhmen. Në orët në vijim pritet që dejtuesit e klubit të gjejnë një zëvendës për Mourinho-n, ndërkohë që kanë nisur ...

Lexo me teper »

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, përballje ferri për Liverpulin e Juventusin

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i vlefshëm për 1/8-at e Ligës së Kampionëve.  Kompeticioni më i rëndësishëm futbollistik në nivel klubesh në Evropë është futur në fazën finale të tij, me eliminim direkt. Shorti ofron përballje mjaft interesante dhe në disa prej çifeteve bëhet fjalë për finale të parakohshme. Ndeshjet e vajtjes do luhen në mes të muajit ...

Lexo me teper »

Shaqiri i jep fitoren Liverpulit, ekipi i Klop ende i pathyeshëm këtë sezon (Video)

Liverpuli ka marrë një fitore të madhe në Premierligën angleze duke mundur në fushën e tij Mançesterin e trajnerit Murinjo. Ka qenë një sfidë që është vendosur nga shqiptari Xherdan Shaqiri, që me dy golat e tij i ka dhënë fitoren ekipit që drejtuar nga trajneri Klop. Liverpuli ruan kryesimin në Premierligë duke qenë një nga kandidatë kryesorë për titullin ...

Lexo me teper »

Interi kthehet te fitorja, i falet “Panekas” të Icardit

Interi është rikthyer te fitorja në kampionat, duke mposhtur Udinezen me rezultatin minimal 1-0 në sfidën e vlefshme për javën e 16-të. Një fitore e vuajtur për zikaltrit, të cilët duhet të prisnin plot 75 minuta për të gjetur golin e avantazhit. Skuadrës së Luçiano Spaletit i erdhi në ndihmë edhe VAR-i në përballjen e sotme, teksa pas një prekje ...

Lexo me teper »

Flamurtari fiton ndaj Kamzës, ngjitet në mesin e tabelës

Skuadra e Flamurtarit ka fituar sfidën përballë Kamzës në fushën e saj, në një ndeshje të cilën e fituan me shifrat 1-0. Skuadra e Ilir Dajës ka imponuar një ritëm të lartë duke kërkuar me ngulm zhbllokimin e takimit që në pjesën e parë, por gjtihçka konkretizohet për ta në pjesën e dytë. Në minutën e 67, një goditje e ...

Lexo me teper »

City mposht Everton dhe rimerr kreun

Manchester City ka reaguar menjëherë pas disfatës ndaj Chelsea-it, duke mposhtur me shifrat 3-1 Evertonin në sfidën që hapi javën e 17-të të Premier League. Një sukses që e ngjiti City-in përkohësisht në krye të Premier League në kuotën e 44 pikëve, dy më shumë se Liverpooli që luan të dielën supersfidën ndaj Manchester United. Pas një nisjeje më të ...

Lexo me teper »

Tirana mundet nga Laçi

Laçi ka mundur me lehtësi Tiranën me rezultatin 2-1. Kurbinasit kanë mbyllur takimin që pjesën e parë duke shënuar dy gola të shpejtë me anë të Shtubinës në minutën e 14’ dhe Fangaj në të 25’. Për Tiranën rezultatin e ngushtoi Hasani në pjesën e dytë të takimit në minutën e 73’.

Lexo me teper »

10 snajperistat e gjuajtjeve të lira, mes tyre edhe shqiptari

Goal.com ka bërë një renditje të 10 futbollistëve që shquhen si goditësit më të mirë të gjuajtjeve të lira. Kriteri i përdorur është numri i golave të shënuar 5 vitet e fundit, ndërsa në vëzhgim janë marrë ligat kryesore të Evropës. Në vend të parë renditet, Lionel Mesi me 19 gola të shënuar, ndërsa pjesë e listës është edhe mesfushori ...

Lexo me teper »

Partizani dhe Kukësi ndahen në paqe

Sfida mes Partizanit dhe Kukësit është mbyllur në barazim pa gola në “Selman Stërmasin” pa tifozë pas ndëshkimit të të kuqve në derbin ndaj Tiranës. Dy ekipet ndanë nga një pikë, por ky rezultat i shkon për shtat kryeqytetasve, të cilët ruajnë distancën nga vendi i dytë, ndërsa për Kukësin ishte ndalesa e parë pas 3 fitoreve radhazi. Dy skuadrat ...

Lexo me teper »