Templates by BIGtheme NET

sport

Napoli dorëzohet, humbet kreun përballë Romës

Rezultatet pozitive për Napolin në Seria A italiane i kanë erdhur fundit pasi sot ata pësuan humbjen e cila i kushtoi kreun e kampionatit. Përballë Romës në sfidën e luajtur në Sao Paolo napoletanët u thyen me rezultatin 2-4. Kjo humbje i dërgon napoletanët në vendin e dytë me 2 pikë mbrapa Juventusit që arriti të fitonte sot me Lacion. ...

Lexo me teper »

Liverpul dhe Totenhem fitojnë sfidat në Premier Ligën angleze

Totenhem, ka arritur të fitojë sfidën e sotme të luajtur kund Hudersfild në Premier Ligën angleze. Rezultati i ndeshjes përfundoi 2-0 në favor të Totenhemit me një dygolësh të shënuar nga Son Heung-Min. Kjo fitore e mban Totenhem në vendin e katërt në zonën Champions. Ndërsa në sfidën tjetër të kampionatit anglez Liverpul arriti ta mbyllte me fitore ndaj Newcastle ...

Lexo me teper »

Jashanica me doping, mjeku: Mbrojtësi është viktimë

Rastet kur sportitsat shqiptarë kanë rezultuar pozitiv ndaj dopingut i kemi dëgjuar, ku përvecc peshëngritjes ishte dhe rasti në futboll. Mbrojtësi i Skënderbeut Bajram Jashanica rezultoi pozitiv me doping pastit kryerjes së Testit A. Për këto ngjarje është shprehur për “Panorama Sport” mjeku i njohur sportiv Lluka Heqimi, anëtar i organizatës botërore kundër antidopingut. Për kamionatin shqiptar Heqimi mendon se ...

Lexo me teper »

Juventus fiton in ekstremis me Lacion, Dybala deçiziv

Sfida e sotme midis Lacios dhe Juventus ka qenë një betejë e vërtetë në fushë pasi të dyja ekipet kanë zhilluar një sfidë të barabartë midis tyre edhe pse në fund pati vetëm një fitues. “Zonja e Vjetër arriti të fitonte vetëm në sekondat e fundit të ndeshjes. Goli i vetëm i sfidës u shënua nga Dybala në minutën e ...

Lexo me teper »

FIFA merr vendimin, ‘pro’ VAR në Botëror

Futbolli botëror tashmë do të ketë një risi e cila mund të sjellë ndryshime në lojën e ndjekur nga miliona tifozë. Asambleja e IFAB, organi që qeveris dhe zhvillon lojën e futbollit ka votuar ‘pro’ futjes së sistemin VAR edhe në Botëror. Pasi u testua për 2 vite në të paktën 100 ndeshje, operatori i ndihmës me video për albitrat ...

Lexo me teper »

Presidenti i Atletikës-Gegës: Smajlaj u stërvit në kushte inkubatori dhe pushtoi Europën

Presidenti i Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergj Ruli, i kontaktuar nga “Panorama Sport”, në lidhje me zhurmën e krijuar nga atletia Luiza Gega, në lidhje me kushtet e vështira që kampionia e ka shfaqur në faqen e saj të Instagramit. Ruli i ka bërë thirrje sportistes që të përqendrohet te gara dhe të marrë shembull Izmir Smajlajn, i cili  u ...

Lexo me teper »

Sistemi VAR tashmë edhe në La Liga, aplikimi fillon sezonin e ardhshëm

Pas kampionatit gjerman, italianit e francez, edhe kampionati spanjoll i bashkohet aplikimit të sistemit VAR nisur nga sezoni i ardhshëm. Federata e La Ligas dhe Komiteti i Arbitrave kanë zyrtarizuar akordin e arritur mes tyre, nëpërmjet një komunikate për shtyp, duke i dhënë fund të gjitha dyshimeve. Ai që do të drejtojë këtë projekt do të jetë Carlos Velasco Carballo, ...

Lexo me teper »

Jashanica pozitiv në doping, reagon Skënderbeu: Ishte për arsye alergjie

Klubi i Skënderbeu ka dhënë një komunikatë për shtyp nëpërmjet faqes zyrtare në “Facebook”, ku ka sqaruar procedimin disiplinor ndaj mbrojtësit Jashanica, për kundravajtjen e “përdorimit të substancave dopuese”. Në deklaratën për mediat shkruhet se Bajram Jashanica është diagnostikuar me simptoma të alergjisë akute, për të cilën është përdorur substanca e Prednisolut. Deklarata e plotë për shtyp e klubit korçar: ...

Lexo me teper »

Goditje e rëndë për Jashanicën, dopingu e ‘zhyt’

Skënderbeu ka një tjetër problem me UEFA-n, që nuk fal në kështu rastesh, shkruan sportal. Një prej lojtarëve të korçarëve ka dalë pozitiv me doping në ndeshjen kundër Jang Bojs dhe tani pritet vendimi për të, ndërkohë që do të bëhet edhe Testi B. Është Bajram Jashaica ai që ka përdorur një substancë të ndaluar dhe pas ndeshjes me zviceranët ...

Lexo me teper »