Templates by BIGtheme NET

sport

Premier League/ Humbet City, fitojnë United dhe Liverpool

Manchester City humbi 2-1 në transfertë ndaj Leicester Cityt, duke rrëshqitur tani i treti në hierarkinë e Premier Leagues. Kampionët në fuqi të Anglisë kaluan të parët në epërsi, me golin e Bernardo Silvës, por shpejt gjërat u përmbysën në “Kings Power Stadium”. Albrighton dhe goli fantastik i Pereirës bënë që vendasit të shpërthejnë në festë. Ndërkohë, Liverpooli konsolidoi kryesimin ...

Lexo me teper »

Kaos te Interi, Naingolan kërkon rikthimin te Roma: Në Milano s’ndihem si në shtëpi!

Edhe pse u transferua me bujë te Interi, belgu Naingolan nuk ndihet aspak mirë te milanezët dhe kërkon rikthimin në Romë. Lajmi i zhurmshëm ka rrëmbyer faqet e para të mediave sportive në vendin fqinj. Nga ajo që del nga mesazhet që ka dërguar nga Milano, mendimet e mesfushorit janë adresuar në dy drejtime. Naingolan ndihet keq në Milano nga ...

Lexo me teper »

Milan si Skënderbeu, çon UEFA-n në CAS

Beteja ligjore mes Milanit dhe UEFA nuk ka përfunduar. Klubi kuqezi ka vendosur të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit sportiv vendimin e qeverisë së futbollit evropian për mos respektimin e Fair Play Financar, ndërkohë që kërkoi edhe një ridiskutim të termave për të qenë sërish brenda këtij rregulli. Në një komunikatë për shtyp, Milani shfaqi kundërshtimin e tij për vendimin ...

Lexo me teper »

“Më jep një dreq topi, kroat m**i”, lojtari i Realit kapet me Modriçin (VIDEO)

Pasi fituan trofeun e Kupës së Botës për Klubet, për të tretin radhazi, pasi mposhtën pasditen e të shtunës skuadrën Al Ain, një përplasje ndodhi midis dy lojtarëve të Realit. Me të përfunduar ndeshja Luka Modroç dhe Lucas Vasquez nisën një përplasje në sy të publikut dhe kamerave. Ky i fundit, përqafoi kapitenin Sergio Ramos, kapi nga bluzja me inat ...

Lexo me teper »

Milan dhe Chelsea mendojnë shkëmbimin Morata-Higuain

Eksperienca në Milano për Higuain, i prezantuar bujshëm katër muaj më parë si shpëtimtari i kuqezinjve, tashmë duket se është drejt fundit. Sipas “Sportmediaset.it”, Milan dhe Chelsea po përfundojnë detajet e një shkëmbimi aspak të lehtë, por gjithsesi gati të paevitueshëm. Higuain në Londër te Sarri, ndërsa Alvaro Morata në Milano. Dy janë skenarët e realizimit të shkëmbimit: I pari, ...

Lexo me teper »

Klubi turk në gjurmët e Riberisë

Francezi Frank Riberi do largohet në fund të këtij sezoni nga gjermanët e Bajernit të Mynihut. Mesfushori nuk ka bërë ende ndonjë deklaratë për të ardhmen e tij, nëse do e mbyllë me futbollin apo do vijojë të luajë sërish. Me daljen e lajmit, disa klube janë vënë në ndjekje të lojtarit që edhe pse shumë vite mbi shpinë srish ...

Lexo me teper »

Tottenham shkatërron 6-2 Everton

Tottenham dhuroi spektakël në sfidën përmbyllëse të javës së 18 të Premier League, përballë Everton. Tifozët e pranishëm në “Goodison Park”, sigurisht ata të skuadrës vendase, mbetën tepër të zhgënjyer, pasi ishin dëshmitarë të një humbjeje të rëndë 2-6, që ngre shumë pikëpyetje për formacionin e drejtuar nga portugezi Da Silva, që në 5 ndeshjet e fundin ka grumbulluar vetëm ...

Lexo me teper »

Fituan kupën e Botës, madrilenët rrëmbejnë edhe shpërblimin e majmë

Lojtarët e Realit të Madridit do t’i kalojnë Krishtlindjet me një shpërblim të majmë për triumfin në Botërorin e Klubeve, që e fituan për herë të tretë radhazi. Sipas “AS”, secili futbollist i klubit madrilen ka marrë 100 000 euro për këtë titull, ndërsa klubi ka marrë nga FIFA 4,2 milionë euro. Pra, për dy ndeshje ndaj dy kundërshtarëve modestë ...

Lexo me teper »