Templates by BIGtheme NET

sport

Ibrahimoviç një hap larg Milanit, 6 muaj kontratë për “gjigantin” suedez

Suedezi që luan për ekipin amerikan, LA Galaxy, Zlatan Ibrahimoviç, është afër një rikthimi të bujshëm në Itali në moshën 37 vjeçare për t’u ribashkuar me Milanin, pasi ka rënë dakord për një marrëveshje prej 2 milionë eurosh, sipas njoftimeve në shtypin italian. Thashethemet kanë qarkulluar prej disa javësh tashmë, se ylli suedez mund të kthehet në Serinë A, ku ...

Lexo me teper »

Kosova shkruan historinë, shkatërron Azerbajxhanin

Ka përfunduar me një fitore historike ndeshja midis Kosovës dhe Azerbajxhanit. Djemtë e drejtuar nga trajneri Shaland arriti të shkatërronin miqtë e Azerbajxhanit me rezultatin 4 me 0. Ishte Arbër Zeneli ai që hapi serinë e golave me një realizim perfekt nga distanca. Pjesa e parë mbyllet me këtë rezultat, ndërsa në të dytën “dardanët” shënuan edhe tre herë të ...

Lexo me teper »

Shqipëria fiton miqësoren ndaj Uellsit

Shqipëria miqësoren ndaj Uellsit të luajtur në Elbasan Arena mbrëmjen e sotme. Kombëtarja ka arritur të fitojë falë një penalltie të shndërruar në gol nga sulmuesi Bekim Balaj. “Djemtë” e Panuccit vijnë mbas humbjes së thellë që morën ndaj Skocisë për grupet e Ligës së Kampionëve.

Lexo me teper »

“Biznese të ndyra” – Kampioni i botës bën thirrje për mbylljen e lokaleve të natës në vendlindje

Kampioni i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, ka bërë thirrje që të mbyllen të gjitha klubet e natës në Dagestan, pas një ngjarjeje të rëndë para pak ditësh ku pas një përplasjeje me armë humbi jetën një anëtar i Garës Kombëtare të Rusisë, ndërsa dyshhet se autori i ngjarjes është një ish-kampion i arteve marciale. Një anëtar i Gardës Kombëtare të Rusisë ...

Lexo me teper »

Hollanda barazon ndaj Gjermanisë, Franca jashtë finaleve të Ligës së Kombeve

Gjermania ka barazuar me rezultat 2-2 kundër Holandës. Ky barazim i mundëson Hollandës kalim si e para në Grupin 1 të Ligës A të Kombeve. Hollanda i bashkohet në finale Portugalisë, Zvicrës dhe Anglisë të cilat kanë fituar grupet e tyre respektive në Ligën A të Kombeve Gjermania ka barazuar në Ligën e Kombeve duke mbetur kështu pa asnjë fitore ...

Lexo me teper »

Panuçi sqaron tifozët për humbjen dhe të ardhmen e tij te Shqipëria

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Panuçi ka dhënë sot një konferencë për shtyp për mediat, pas humbjes së thellë ndaj Skocisë me rezultatin 4-0, në ndeshjen e para dy ditëve, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Tekniku është shoqëruar në konferencë nga mbrojtësi, Mavraj, i cili në atë ndeshje u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 22-të ...

Lexo me teper »

Aksident i frikshëm në F3, 17 vjeçarja fluturon me 273 km/h (Video)

Një përplasje horror ka ndodhur në pistën e GP Macau, ku po zhvilloheshin garat për Teenage Formula 3, teksa një pilote 17-vjeçare ka fluturuar me 273 km/h (170 mph) duke përfunduar në bordurat anësore të pistës. Shoferja adoleshente Sophia Floersch sipas mediave ndërkombëtare ka pësuar një thyerje të shtyllës kurrizore në përplasjen e frikshme. Ndërkohë videoja e aksidentit po qarkullon ...

Lexo me teper »

Doli me karton të kuq ndaj Skocisë, Mavraj kërkon ndjesë

  Mbrojtësi i kombëtares, i cili u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen ndaj Skocisë për Ligën e Kombeve, ka kërkuar ndjesë , por nga ana tjetër pretendon që respekti dhe dashuria për fanellën kuqezi të mos vihet në diskutim. “E ndjej të kërkoj publikisht falje për atë moment dobësie. Të gjithë gabojmë dhe këtë herë më ndodhi mua, ...

Lexo me teper »