Templates by BIGtheme NET

sport

LIVE/ Muzaka ndëshkon Partizanin

Në “Selman Stërmasi” po luhet sfida  kryendeshja e javës së 10-të në Kategorinë Superiore, si dhe një nga më vendimtaret për luftën në titullin kampion. Pjesa e parë u mbyll në barazim ndërsa në fillimin e të dytës ka shënuar Muzaka në minutën e 64’. Të dyja këto ekipe, kanë mbrojtjet dhe sulmet më të mira në kampionatin shqiptar, dhe ...

Lexo me teper »

Hamilton fiton titullin e 5-të kampion në Formula 1

Lewis Hamilton ka fituar titullin e tij të pestë kampion bote në Formula 1. Britanikut të Mercedesit përfundoi Çmimin e Madh të Meksikës në vendin e katërt, duke marrë pikët e nevojshme për të fituar matematikisht kampionatin. Fituesi i garës ishte Max Verstappen me Red Bull, i ndjekur nga dy makinat Ferrari, me Sebastian Vettel që la pas shokun e ...

Lexo me teper »

Man.United rikthehet te fitoret, mposht Everton

Manchester United mposhti me rezultatin e ngushtë 2-1 Evertonin në “Old Trafford”, duke u ngjitur në vendin e tetë të renditjes së Premier League, me 17 pikë pas 10 ndeshjesh të luajtura. Heroi i United në këtë sfidë ishte francezi Anthony Martial, i cili fitoi një 11-metërsh dhe realizoi golin e dytë. Në minutën e 27, Pogba kaloi në avantazh ...

Lexo me teper »

Milan përmbys Sampdorian

Milan ka arritur ta mposht Sampodorian në ‘San Siro’. “Kuqezinjtë” kanë arritur të shënojnë fitore në shtëpi me rezultat 3-2. Me këtë fitore Milani ngjitet në vendin e shtatë të tabelës të Serisë A, ndërsa Sampdoria mbetet në vendin  e gjashtë. Milani kaloi në avantazh në minutën e 17’ me Patrick Cutrone katër minuta rezultati u barazuar nga Riçardo Saponaras, ...

Lexo me teper »

Premier League/ Ndalet Arsenal, Chelsea shkatërron Burnely

Pas 11 fitoresh radhazi në të gjitha kompeticionet, Arsenali u ndal në një barazim 2-2 në fushën e Crystal Palace. Skuadra e Unai Emery e pa vetën në disavantazh në sekondat e fundit të pjesës së parë pas një penalltie të kthyer në gol nga mesfushori serb i vendasve Milivojevic, por në fillimin e pjesës së dytë, në harkun e ...

Lexo me teper »

Barcelona fiton me “manita” El Clasico-n

Barcelona fitoi bindshëm “Klasiken” ndaj Real Madrid. Me një “manita” 5-1 përfundoi rezultati i ndeshjes së luajtur në Camp Nou, ku Luis Suarez me 3 golat e tij, një prej të cilëve me një penallti që u akordua nga VAR-i. Katalanasit dominuan ndeshjen nga fillimi në fund, me përjashtim të 15-minutëshit të parë të pjesës së dytë, kur Reali shënoi ...

Lexo me teper »

Kukësi fitore minimale ndaj Laçit

Kukësi doli me 3 pikë nga ndeshja me Laçin në “Elbasan Arena”, teksa mposhti kurbinasit me rezultatin e ngushtë 0-1, falë një goli të brazilianit Uilliam Kordeiro Melo. Ndeshja ishte shumë e vakët dhe pa shumë raste. Pjesa e parë edhe pse me raste të shumta përfundoi pa gola ndërsa në pjesën e dytë do të vinte zhbllokimi i rezultatit ...

Lexo me teper »

Sot një El Clasico ndryshe, pa dyshen Messi-Ronaldo

Nuk do të jenë Lionel Messi dhe as Cristiano Ronaldo, të dy për motive të ndryshme. Por, magjia e “El Clasico”-s mbetet e pakrahasueshme me çdo ndeshje të futbollit botëror, edhe pa dy protagonistët e klasit të dekadës së fundit. Sot në orën 16:15 fillon përballja emocionuese në La Ligën spanjolle, mes dy gjigantëve që luftojnë për titullin, por vijnë ...

Lexo me teper »

Rezultatet e këqija, Gattuso rrezikon pankinën te Milan

Milani nuk po gjen qetësi në këtë sezon nën drejtimin e Gattusos dhe në Itali, mediat janë duke aluduar se do të zëvendësohet nga ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger. Sipas mediumit La Repubblica, po bëhet gjithnjë e më e komplikuar që Gattuso të qëndrojë si trajneri i Milanit pas disfatave të njëpasnjëshme ndaj Interit dhe Real Betis. Gazeta shpjegon se ...

Lexo me teper »