Templates by BIGtheme NET

sport

Inter fiton me “manita” ndaj Xhenoas

Interi  në ndeshjen e sotme ka shkatërruar  në shifra të thella 5-0 Xhenoan. Dopieta e Galjardinit dhe golat e Politanos, Zhoao Marios dhe Naingolaniti i siguruan skuadrës së Luciano Spalletit triumfin e shtatë radhazi në kampionat. Në pjesën e dytë pati disa minuta edhe për Naingolan, i cili mesa duket është rikuperuar pas dëmtimit në sfidën ndaj PSV-së. Vetëm pak ...

Lexo me teper »

Laçi mposht Luftëtarin, Memelli e nis me fitore aventurën

Laçi ka mposhtur Luftëtarin me rezultatin 0-1, në sfidën e vlefshme për javën e 11-të të Kategorisë Superiore. Goli i Shtubinës në minutën e 79-të i dha fitoren skuadrës së Memellit. Me këtë fitore kurbinasit kanë  barazuar me pikë Kukësin e vendit të 3-të. Trajneri i ri Memelli e ka nisur me fitore aventurën e tij te Laçi pas largimit ...

Lexo me teper »

“Footboll Leaks 2” Der Spiegel: UEFA ka fshehur dopimin e një futbollisti të famshëm

Pas skandaleve me Manchester City-in dhe Paris Saint Germain del një tjetër skandal nga zbulimet që ka bërë së fundmi “Football Leaks”. Gazeta e njohur “Der Spiegel” ka tronditur botën e futbollit duke nxjerrë publike disa nga dokumentet sekrete të platformës investigative “Football Leaks”. “Der Spiegel” pritet të nxjerrë emrin e një futbollisti të njohur, i cili ka fituar disa ...

Lexo me teper »

ME VIDEO/ Sherr masiv në derbin e Turqisë, grushta dhe shqelma mes lojtarëve

Derbi turk mes Gallatasarait dhe Fenerbahçes, edhe këtë herë nuk ka kaluar i qetë. Ashtu siç shihet edhe në videon e mëposhtme laojtarët e dy skuadrave janë rrahur me njëri-tjetrin në momentin që arbitri sinjalizoi mbylljen e takimit. Shumë prej lojtarëve të Gallatasarait e kishin inatin me Xhailson dhe të gjithë nisën ta ndiqnin me vrap, por ai ia doli që ...

Lexo me teper »

4 shtete ballkanike në garë pë zhvillimin e Botërorit 2030

Serbia, Rumania, Bullgaria dhe Greqia do të kandidojnë për të organizuar Botërorin e futbollit në vitin 2030. Kështu u shpreh presidenti i Serbië, Aleksandar Vuçiç. Sipas “Sport Klub”-it, Vuçiçi, ka deklarauar se do të nis këtë kandidaturën pas takimit me kryeministrin e Bullgarisë, Bojko Borisov dhe njriut të parë të Rumanisë, Vjorik Dançill. Ideja është iniciuar nga kryeministri i Greqisë, ...

Lexo me teper »

Napoli shkatërron Empolin në Seria A

Napoli është rikthyer te fitorja në kampionatin italian, teksa ka mposhtur Empolin me rezultatin e thellë 5-1, në ndeshjen hapëse të javës së 11. Skuadra e Ancelottit vinte pas barazimit me Romën javën e kaluar, por ndaj Empolit e nisi me mjaft vrull dhe kaloi në avantazh që në minutën e 9’, me anë të sulmuesit Lorenzo Insigne, pas një ...

Lexo me teper »

“Futboll Leaks” UEFA ka ndihmuar Man.City dhe PSG t’i shpëtojnë “Fair Play-it” financiar

  UEFA ka ndihmuar Paris SG dhe Manchester City të arrinin brenda kuadrit të rregullorës së “Fair Play”-t financiar. Sipas investigimit të “mbi 70 milionë dokumenteve” të analizuara “përgjatë 8 muajve nga 80 gazetarë” nga anëtarët e “Bashkëpunëtorët Investigativë Europianë” (EIC), UEFA ndihmoi me vetëdije klubet që të mbulonin parregullsitë e tyre për “arsye politike”. Të dyja klubet, të zotëruara ...

Lexo me teper »

Prej muajsh larg futbollit, mbrojtësi i kombëtares firmos për skuadrën rumune

Më në fund, Naser Aliji, mbrojtësi i Kombëtares kuqezi është bërë me skuadër të re, ku do të vijojë karrierën si futbollist dhe do të kërkojë të rikthehet sërish pjesë e kuqezinjve. Pas një pushimi disa mujor, për shkak të një drame familjare (humbi babanë), futbollisti ka nënshkruar me skuadrën rumune të Dinamos së Bukureshtit. Sot u bë edhe prezantimi ...

Lexo me teper »

Gjyqi ndaj “Ndrangheta”-s, 2 vjet burg për ish-kampionin e botës në futboll me Italinë

Ish-sulmuesi i Juventusit dhe kombëtares italiane, Vincenzo Iaquinta, i cili ishte pjesë e skuadrës fituese të Kupës Botërore në 2006, është dënuar me dy vite burg, si pjesë e një gjyqi ndaj mafias italiane. Iaquinta, 38 vjeç, u akuzua në fund të vitit 2015 për armëmbajtje pa leje dhe u akuzua për lidhje me “Ndrangheta”-n, grup mafioz i njohur me ...

Lexo me teper »

Real Madrid në kërkim të sulmuesit të Milan

Real i Madridit po përgatitet për një ristrukturim të skuadrës në merkaton e janarit dhe veçanërisht të verës së ardhshme, për të ndryshuar rrënjësisht grupin aktualë të futbollistëve dhe për të rikthyer dëshirën për të fituar. Një nga emrat që po tërheq më shumë vëmendjen e presidentit Florentino Perez, është ai i spanjollit të Milanit, Suso, i cili vijon të ...

Lexo me teper »