Templates by BIGtheme NET

sport

Italia luan kundër Portugalisë, 62 mijë bileta të shitura në San Siro

Milano po zien nga vigjilja e sfidës së kombëtarers italiane të futbollit në ndeshjen vendimtare të Ligës së kombeve ndaj Portugalisë. Të paktën 62 mijë bileta janë shitur deri këtë mesjavë, për impenjimin e fundit të “të kaltërve” në turneun e UEFA-s, që do të zhvillohet mbrëmjen e së shtunës në stadiumin “San Siro”. Për të shpresuar futjen mes 4 ...

Lexo me teper »

Real Madrid konfirmon në stol ndihmësin e Lopeteguit

Santiago Solari nga sot është konfirmuar trajneri i ri i Real Madridit, me çka i ka dhënë fund kohës së tij si trajner i përkohshëm. Fillimisht, argjentinasit i ishin dhënë dy javë për të dëshmuar veten, por siç duket, katër fitoret nga katër ndeshjet e zhvilluara kanë bindur krerët e “Mbretërve”, të mbështeten në shërbimet e tij. Lajmin për të ...

Lexo me teper »

Ribery-në e lëshojnë nervat, godet 3 herë me shuplakë në fytyrë gazetarin pas humbjes

Bajerni i Mynihut e ka pranuar faktin se mesfushori i ekipit, francezi Ribery kishte qëlluar tre herë më shuplakë reporterin pas përfundimtit të takimit mes bavarezëve dhe Dortmundit, që u fitua nga ky i fundit. Gjatë rrugës për në autobusin e ekipit, pas humbjes ndaj Dortmundit, mesfushori i Bajernit të Mynihut Franck Ribery, 35 vjeç, dyshohet se sulmoi gazetarin e ...

Lexo me teper »

Sot luhet derbi i Manchesterit në Angli por edhe dueli Mourinho-Guardiola

E diela e sotme është tejet e pasur sa i përket futbollit. Në ishullin britanik luhet derbi i Manchesterit. Skuadra e Man City vjen pas një periudhe të shkëlqyer, teksa kanë shënuar brenda 4 ditëve 12 gola, 6 ndaj Southampton dhe 6 ndaj Shakhtar Donetsk, për të treguar “dhëmbët” si kampionë në fuqi përpara “djajve të kuq”, të cilët gjithsesi ...

Lexo me teper »

Superliga/ Skënderbeu do provojë fitoren ndaj Flamurtarit, Partizani kërkon shkëputjen me Laçin

Java e 13 e Superligës mund të rezultojë me  ndryshime në tabelën e klasifikimit pasi ka rezervuar dy sfida për Partizanin e Skënderbeun të cilat garojnë së bashku në krye të kampionatit, por fundi i klasifikimit përplaset në sfida direkte, duke e bërë emocionuese situatën. Flamurtari nuk e ka harruar asnjëherë titullin e humbur në favor të korcarëve në 2011, ...

Lexo me teper »

Elina Xhengo shpallet atletja më e mirë evropiane në Greqi

Elina Xhengo, 16-vjeç, është shpallur atletja më e mirë Europiane për muajin tetor. Me origjinë korçare, lindur e rritur në Halkidiki, 16-vjeçarja Elina Xhengo nderon sot gjithë Greqinë, përderisa garon me ngjyrat e vendlindjes dhe jo të origjinës. Lajmi ka bërë bujë në median greke, madje programi “To kuti tis Pandoras” arritjen e Xhengo e konsideron si përgjigjen më të ...

Lexo me teper »

Italia me sytë nga supersfida Milan-Juventus

Mbrëmjen e kësaj të diele, në “San Siro” do të zbresin në fushë dy skuadrat me më shumë trofe në Itali, në një ndeshje që pritet të dhurojë spektakël, mes Milanit dhe Juventusit. Higuain është rikuperuar, e pavarësisht se nuk është në 100% të formës së tij, ai do të jetë titullar, por mungesat, gjithsesi janë të shumta në kampin ...

Lexo me teper »

Hamilton niset i pari në Brazil, ndiqet nga Vettel dhe Bottas

Lewis Hamilton rrëmben pole position e 10 të tij në Cmimin e Madh të Brazilit, gara e parafundit e Botërorit. Rrëmben është pikërisht fjala e duhur për britanikun e Mercedes, suksesi i të cilit u vendos nga disa vendime të diskutueshme të komisarëve të pistës. Hamilton rregjistroi kohen 1’07”281, duke mbajtur pas shpine Ferrarin e Vettel (+ 0”093), që do ...

Lexo me teper »

Dortmundi zhyt në krizë Bajernin, lëkundet stoli bavarez

Bajerni i Mynihut është mundur në supersfidën ndaj Dortmundit e vlefshme për javën e 11-të Bundesligës duke u zhytur edhe më shumë në krizë. Bavarezët e nisën mirë ndeshjen duke kaluar dy herë në avantazh me anë të ish-lojtarit të Dortmundit, Lewandowski, por nuk qenë në gjendje që ta ruanin kryesimin. Dy herë Reus dhe në fund Alcacer i dhanë ...

Lexo me teper »