Templates by BIGtheme NET

sport

Man.City zyrtarizon Cancelon nga Juventus

Manchester City ka zyrtarizuar blerjen e tyre më të re. Bëhet fjalë për portugezin Joao Cancelo që luan në krahun e djathtë të mbrojtjes. City ka paguar 26 milionë funte te Juventusi për Cancelon plus ka shitur edhe Danillon në skuadrën italiane. Portugezi (25) ka nënshkruar marrëveshje gjashtë vjeçare me kampionët e Premier Ligës. “City janë një klub fantastik, me ...

Lexo me teper »

Serena Williams sportistja më e paguar në botë

Tenistja amerikane Serena Williams është sportistja më e paguar femër në botë gjatë periudhës qershor 2018 – qershor 2019. Revista “Forbes” njoftoi sot për sportistet më të paguara femra për periudhën qershor 2018 – qershor 2019 Kampioni i 23 Grand Slam kryesoi listën vjetore të sportistëve femra me pagën më të lartë me të ardhurat totale prej 29.2 milionë dollarë. ...

Lexo me teper »

Real Madrid ofron Modric dhe 120 milionë euro për Neymar

Edhe pse e dëshiron Barcelonën, Neymar mund të vesh fanellën e Real Madridit sezonin e ardhshëm Sipas të përditshmes katalunase Sport, Real Madridi i ka ofruar 120 milionë euro plus mesfushorin Luka Modric për të siguruar transferin e yllit të PSG-së Neymar. Barcelona, ende nuk i ka shuar shpresat për brazilianin, por ata fillimisht duhet ta shesin Philippe Coutinhon para ...

Lexo me teper »

Arsenal arrin marrëveshje me Ruganin

Arsenali raportohet se ka arritur marrëveshje personale me Daniele Ruganin, derisa Juventusi thuhet se ka pranuar një huazim me obligim blerjen Sipas ekspertit të transfereve të Sportitalia Alfredo Pedulla, Gunners tashmë e kanë të qartë se mund ta transferojnë Ruganin. Rugani pritet që ta përfitojë një pagë katër milionë euro në vit me bonuse. Dy klubet thuhet se janë në ...

Lexo me teper »

Eleminatoret e Champions League, PAOK barazon me Ajaks, Karabak fiton ndaj APOEL Nicosia

U luajtën ditën e sotme, përballjet e para të vlefshme për turin e tretë eliminator të Ligës së Kampionëve. Holandezët e Ajaksit nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 ndaj PAOK-ut në takimin e zhvilluar në Selanik. Trajneri Ferreira nuk grumbulloi për këtë përballje 2 futbollistët shqiptarë Enea Mihaj dhe Ergys Kaçe duke i lënë jashtë. Grekët e mbyllën pjesë ...

Lexo me teper »

Shitja e Neymar mund të sjellë te PSG-ja Dybala dhe Donnarumman

Paris Saint-Germaini shpreson të fitojë para të majme nga shitja e Neymarit për t’i transferuar sulmuesin e Juventusit, Paulo Dybala dhe portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma Shitja eventuale e Neymarit do t’i baraspeshonte gjërat në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Në rast të largimit të yllit brazilian, i cili qe disa ditë i ka prishur punët me klubin dhe që Barcelona ...

Lexo me teper »

Roney le kampionatin amerikan dhe firmos si trajner-lojtar i ekipit të kategorisë së dytë angleze

Ish-kapiteni i kombëtares së Anglisë, Uejn Roney, 33-vjeç, do të lërë DC Junajtidin e Uashingtonit në kampionatin amerikan të futbollit (MLS), pasi ka gjetur marrëveshjen për të qenë lojtar-trajner i Derbi Kauntit, që merr pjesë në Championship, liga e dytë e futbollit anglez. Lajmin e kanë konfirmuar të dyja klubet. “Pasi ka mbyllur sezonin MLS2019, Uejn Runi do të lërë ...

Lexo me teper »

‘Telenovela Pogba’ drejt fundit, Juventusi ofron 3 lojtarë e Reali i Madridit bën ofertën e fundit

‘Telenovela Pogba’ është futur në fazën përfundimtare të saj me Juventusin e Realin e Madridit që kanë mbetur në garë. Madrilenët i kanë ofruar Mançesterit kolumbianin James Rodriguez dhe 30 milionë euro, që për klubin anglez duken shumë pak duke qenë se kërkon jo më pak se 150 milionë euro për 26-vjeçarin. Ndërsa Juventusi ka ofruar 25-vjeçarin Dybala, 33-vjeçarin Mandzukiç ...

Lexo me teper »

Klop ka një ide gjeniale për të ndihmuar lojtarët e Liverpulit, punëson një surfer

Shefi i Liverpoolit, Jurgen Klopp, punëson surfer për të ndihmuar lojtarët të përballen me stresin Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka punësuar në stafin e tij surfer-in profesionist, Sebastian Steudtner, për të ndihmuar lojtarët të luftojnë stresin dhe ankthin, përpara sezonit të ardhshëm të Premier League. Steudtner, i konsideruar si një nga surfer-at më të mirë në botë, mori pjesë ...

Lexo me teper »