Templates by BIGtheme NET

sport

Chelsea i çon tifozët problematikë për t’i edukuar në… Auschwitz

Ekipi anglez i Chelsea do i dërgojë tifozët racistë në një udhëtim edukativ në kampin e vdekjes gjatë kohës së nazizmit në Auschwitz, Poloni, si pjesë e masave për të goditur anti-semitizmin. Tifozët e përfshirë në veprimtari raciste, duke përfshirë këtu këngë anti-semitike, do u jepet një mundësi korrigjimi duke i çuar në një udhëtim edukativ në kampet e vdekjes, në ...

Lexo me teper »

Ze Maria, largohet nga stoli i Tiranës

Rezultatet negative dhe përplasjet me disa nga futbollistë kryesorë të ekipit i kushtuan pankinën trajnerit të fundit të huaj në kategorinë Superiore. Zhoze Marselo Ferreira që në opinionin sportiv njihet si Ze Maria, nuk do të jetë më në stolin e Tiranës, skuadër të cilën e ngjiti në elitën e futbollit shqiptar, por me të cilën ndahet me konsensus. Pasditen ...

Lexo me teper »

Italia në krizë fitoresh, barazon ndaj Ukrainës

Italia nuk ka mundur të fitojë ndaj Ukrainës në miqësoren e zhvilluar ditën e sotme në një test përpara sfidave të Ligës së kampionëve. “Të kalëtërit” e Roberto Mancinit janë ndaluar në një barazim ndaj Ukrainës së drejtuar  nga Shevchenko Ndeshja është dominuar nga Italia, por në fund rezultati ishte i barabartë 1-1. Skuadra e drejtuar nga Mancini arriti të ...

Lexo me teper »

Raste të shumta por kombëtarja merr vetëm një barazim me Jordaninë

Shqipëria nuk ka arritur të fitojë në miqësoren ndaj modestëve të Jordanisë në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e Ligës së Kombeve. Të besuarit e Panuccit barazuan pa gola në duelin e luajtur në “Elbasan Arena”, ndërsa kuqezinjtë nuk shfrytëzuan siç duhet rastet e shumta. Me rezultat 0-0 përfundoi pjesa e parë. Pjesa e dytë prapë filloi me një dominim ...

Lexo me teper »

Hije skandali në futbollin belg, arrestohen trajnerë, gjyqtarë e menaxherë

Zyrat e Anderlechtit dhe Club Brugge, dy klubet më të mëdha të futbollit në Belgjikë, ishin mes atyre që u kontrolluan të mërkurën pasi menaxherët, gjyqtarët dhe agjentët u morën në pyetje si pjesë e një operacioni masiv të policisë në pretendimet e korrupsionit. Trajneri i Club Brugge, Ivan Leko, thuhet të jetë ndër të ndaluarit, ndërsa ish-shefi i Anderlechtit, ...

Lexo me teper »