Templates by BIGtheme NET

sport

Liverpool vuan por fiton dhe shkon në finale të Botërorit të Klubeve

Liverpuli vuan, por arrin të shkojë në finalen e Kupës së Botës për klube, që do të zhvillohet ndaj Flamengos ditën e shtunë. Në “Al Khalifa Stadium” të Dohas, “Reds”-at mposhtin 2-1 meksikanët e Monterrejit. Kampionët e Europës kalojnë në avantazh falë një goli të Keitas në minutën e 12-të, i cili asistohet në mënyrë të shkëlqyer nga Salah. Por ...

Lexo me teper »

Partizani pëson humbjen e tretë radhazi e zhytet në krizë, përfitojnë rivalët

Partizani ka pësuar humbjen e tretë radhazi në Durrës ndaj Teutës. Të kuqtë janë mundur në një ndeshje me shumë tension që prodhoi një gol dhe katër kartona të kuq. Pas humbjeve ndaj Bylisit e Tiranës, klubi vendosi shkarkimin e trajnerit Lerda dhe tashmë ekipi është ende pa teknik. Aktualisht Partizani ka zbritur në vendin e katërt duke treguar se ...

Lexo me teper »

Liverpool merr humbjen e parë, ia shkakton Aston Villa

Aston Villa ka kaluar në gjysmëfinale të Carabao Cup, pasi e mundi bindshëm 5:0 skuadrën e të rinjve të Liverpoolit të martën në takimin çerekfinal. Liverpooli u detyrua ta paraqitjet me ekipin e të rinjve në këtë takim, për shkak se skuadra e parë prej 19 futbollistëve ka udhëtuar drejt Katarit, për ndeshjen gjysmëfinale në Kupën e Botës për Klube, ...

Lexo me teper »

Hysaj nuk është as në planet e Gattusos, largimi mundësia më e madhe

Situata e Elseid Hysajt te Napoli nuk do të ndryshojë dhe me afrimin e teknikut Gennaro Gattuso në ekip. Tekniku Carlo Ancelotti ishte i pari që i tregoi stolin kapitenit të kombëtares pas problemeve që pati me klubin për rinovimin e kontratës. Palët nuk janë pajtuar përfundimisht dhe pritet vetëm largimi i mbrojtësit nga Napoli. E ardhmja e Hysajt është ...

Lexo me teper »

Flamengo është finalisti i parë i Botërorit të Klubeve, Liverpool luan gjysmëfinalen ndaj Monterei

Kampionët e Kupës Libertadores Flamengo janë finalistët e parë të Botërorit të Klubeve për vitin 2019. Brazilianët mposhtën bindshëm 3-1 në gjysmëfinale ekipin arab të Al-Hilalit. Edhe pse u gjetën në disavantazh në minutën e 18-ë, Flamengo u kundërpërgjigj në mënyrën e duhur në pjesën e dytë duke realizuar 3 herë. Fillimisht, De Arraskaeta vendosi në baraspeshë sfidën në minutën ...

Lexo me teper »

Jasir Asani largohet nga Partizani drejt Suedisë

Një vend titullar në derbi do të kishte qenë lamtumira ideale, por edhe pa prezencën në përballjen e stadiumit Air Albania, Jasir Asani do të mbetet në zemrat e tifozëve të Partizanit. Mesfushori teknik do ta vazhdojë karrierën që nga ky dimër, te skuadra e Aik Stokholmit në futbollin suedez. Klubi kryeqytetas njoftoi arritjen e marrëveshjes së transferimit të Jasir ...

Lexo me teper »

Portieri “ngatërron” topin me kundërshtarin, e godet me stilin alla kung-fu (Video)

Portieri i Shalkes, Alexander Nübel, është pezulluar për katër ndeshje të Bundesligës dhe është gjobitur me 12,000 euro pas goditjes të stilit ‘kung fu’ kundër një kundërshtari në një ndeshje kundër Frankfurtit këtë fundjavë. Nübel nxitoi jashtë linjës së tij për të larguar një top të pasuar por në vend të topit goditi lojtarin kundërshtar, Mijat Gacinoviç, i cili u ...

Lexo me teper »

Sfidë dramatike, Lazio përmbys në kohën shtesë Cagliarin

Ndeshje dramatike në Serinë A mes Cagliarit dhe Lazios. Skuadra e Thomas Strakoshës ka përmbysur vendasit me rezultatin 1-2. Të dy golat për të kaltërit u shënuan në minutat shtesë, duke i dhuruar 3 pikë të arta skuadrës së Inzagit. Cagliari kaloi i pari në avantazh me anë të Simeones, falë një gjuajtje mjaft të bukur nga brenda zonës, duke ...

Lexo me teper »

Real Madrid shkon në El Clasico pa 4 lojtarë kryesorë

Tashmë është pothuajse e konfirmuar, Reali do të zbresë në ‘Camp Nou’ pa dyshen fantastike, Marcelo e Hazard derisa do të mungojnë edhe James e Vasquez. Marcelo, Eden Hazard, Lucas Vasquez dhe James Rodriguez, të katërtit do të mungojnë të mërkurën mbrëma kundër Barcelonës. Dy ditë para ‘El Clasicos’, futbollistët e lartpërmendur janë stërvitur të veçuar. Vasquez ka vazhduar me ...

Lexo me teper »