Templates by BIGtheme NET

sport

Panucci publikon listën për dy sfidat e kombëtares, dy risi

Risia në listën e përpiluar nga tekniku italian i kuqezinjve është grumbullimi për herë të parë i mbrojtësit të Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, si dhe të mesfushorit Loret Sadiku. Po kështu është rikthyer në kombëtare edhe mbrojtësi i Metz, Ivan Balliu. Për sa i përket pjesës tjetër të skuadrës, nuk ka ndryshime. Kombëtarja shqiptare do të luajë sfidën për ...

Lexo me teper »

Champions/ Juventus mposhtet nga Man.United

Juventusi ka marrë humbjen e parë në Champions League, duke u mposhtur në Itali 1-2 edhe pse ishin në avantazh deri 2 minuta para fundit. Ronaldo u rikthye me gol pas pezullimit në ndeshjen ndaj Valencias, duke shënuar në minutën e 65-të, por kur të gjithë menduan se Juventusi do të regjistronte fitoren e katërt në po kaq takimi, ndodhi ...

Lexo me teper »

UEFA gjobë 100 mijë euro FSHF-së, “mbylli një sy” për Tiranën

Federata Shqiptare e Futbollit duhet t`i paguajë UEFA-s një gjobë të majme prej 100.000 euro, për shkak të një gafe. Dy sezone më parë, FSHF liçensoi Tiranën për të marrë pjesë në Kupat e Europës, duke fshehur borxhet që skuadra bardheblu kishte. Mirëpo sipas rregullave të UEFA-s, asnjë klubi nuk i lejohet të marrë pjesë në garat që organizohen nga ...

Lexo me teper »

Flamurtari nuk shkon më tej se barazimi ndaj Luftëtarit

Flamurtari dhe Luftëtari u ndanë në paqe në ndeshjen e fundit të javës së 12 të Kategorisë Superiore, një rezultat që gëzon më shumë gjirokastritët, ndërsa vlonjatët humbin një mundësi të mirë për t’u ngjitur në vendin e katërt të renditjes. Në stadiumin “Flamurtari” të Vlorës, pjesa e parë u kontrollua mjaft mirë nga skuadra e Mezanit, që i shkoi ...

Lexo me teper »

Skënderbeu bie në Laç, Partizani rimerr kreun

Gola, spektakël dhe surpriza në 3 sfidat e orës 14:00 të së mërkurës të vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Skënderbeu pësoi humbjen e 2-të sezonale pasi u mposht në stadiumin Selman Stërmasi me rezultatin 2-0 nga Laçi. Një fitore e merituar nga kurbinasit me një Skënderbe që luajti dobët dhe e kishte të vështirë të reagonte. Goli ...

Lexo me teper »

Arrestohet pak orë para ndeshjes në Ligën e Kampionëve, presidenti i “Monaco”-s

Manjati i futbollit, Dmitry Rybolovlev, është arrestuar dhe mbahet në paraburgim për t’u marrë në pyetje në kuadër të një hetimi mbi korrupsionin dhe ryshfet, shkruajnë mediat franceze. Policia kontrolloi vilën 300 milionë dollarëshe të manjatit rus në “Cote d’Azur”, sipas “Le Monde”. Biznesmeni, pasuria e të cilit vlerësohet në 6.8 miliardë dollarë nga “Forbes”, u arrestua pas kontrollit të ...

Lexo me teper »

Champions/ Inter barazon me Barcelonën, Atl.Madrid fiton ndaj Dortmund

Mbrëmjen e sotme u luajtën,sfidat në Ligën e Kampionëve, me takimin më të rëndësishëm mes Interit dhe Barcelonës që u mbyll në barazim 1-1. Katalanasit dominuan të gjithë takimin, por në shumë raste ishin pritjet vendimtare të Handanoviç që mbajtën në lojë zikaltrit. Golat erdhën vetëm në minutat e fundit, ishte Malkolm ai i cili zhbllokoi sfidën në minutën e ...

Lexo me teper »

Liverpool mundet në Serbi, Monako shkatërrohet nga Club Brugge

Kanë përfunduar 2 takimet e orës 18:55 në Ligën e Kampionëve. Rezultate befasuese kanë sjellë takimet Crvena Zvezda-Liverpul dhe Monako-Klub Bruzh. Serbët kanë marrë një fitore historike 2-0 përballë anglezëve, ndërsa francezët e Henrisë janë shkatërruar në shtëpi me rezultatin 0-4. Tashmë situata e kualifikimit në grupet përkatëse komplikohet edhe më tej.

Lexo me teper »

“Tirona Fanatics” pushtojnë fushën e lojës, kapen me lojtarët

Tifozët bardheblu kanë pushtuar fushën e lojës mes në sfidën mes Tiranës dhe Kukësit, , të cilët kanë filluar të kapen edhe me vetë lojtarët bardheblu. Tifozët të acaruar pas rezultateve të skuadrës së tyre, filluan të kapen edhe me lojtarët, duke i kërkuar të heqin fanellën bardheblu, ndërsa vazhdojnë edhe koret ndaj drejtuesve të ekipit. Menjëherë, erdhi edhe ndërhyrja ...

Lexo me teper »

Mosfutja e Shaqirit në ndeshjen kundër Serbisë, mediat gjermane: Çfarë kishin përgatitur huliganët e kuq

Lënia jashtë ndeshjes e Xherdan Shaqirit nga trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në përballjen me Ylli i Kuq të Beogradit është komentuar së fundmi edhe nga mediat gjermane.       Gazeta gjermane “Die Welt” ka shkruar një artikull me titull “Armiku shtetëror Nr.1” . “Xherdan Shaqiri mezi e priste ndeshjen kundër Yllit të Kuq të Beogradit por për shumë tifozë serbë futbollisti ...

Lexo me teper »