Templates by BIGtheme NET

sport

Zbulohen stadiumet ku do zhvillohen finalet e Ligës së Kampionëve dy sezonet e ardhshme

‘Kryeqyteti verior’ i Rusisë, Shën Petersburg, do të presë në finalen e UEFA-s në vitin 2021 në Stadiumin e qytetit, ‘Gazprom, kurse ‘Allianza Arena’ në Mynih do presë finalen e vitit 2022, sipas një raporti nga ‘The Associated Press’. Sipas raportit Rusia dhe Gjermania ishin dy vendet kandidate për të pritur finalen e Ligës së Kampionëve 2020-21. Por stadiumi me ...

Lexo me teper »

Kan rikthehet në shtëpi, zëvendëson legjendën Rumenige te Bajerni i Mynihut

Ish-portieri legjendar i Bajernit të Mynihut, Oliver Kan, është rikthyer në shtëpi. Ish-kapiteni është emëruar president i klubit gjerman. Kan ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare që hyn në fuqi më 1 janar 2020 duke zëvendësuar një tjetër legjendë bavareze siç është Rumenige. Kan ka qenë zgjedhja e Uli Hënesit për këtë pozicion. “Ai ka qenë për vite me radhë kapiten ...

Lexo me teper »

Icardi mbetet hëpërhë te Interi, Napoli e Juventusi presin pas dere

Icardi ka hedhur poshtë mundësinë e huazimit te Atletico Madrid, që dukej mundësia më e mirë për drejtuesit e Interit që kishin arritur një marrëveshje në parim me spanjollët. Kur nga fundi i merkatos ka mbetur edhe një ditë, mundësitë më të mëdha janë që Icardi të qëndrojë në Milano dhe të përpiqet të bindë trajnerin Conte që t’i besojë ...

Lexo me teper »

‘Rivaliteti mes nesh s’përfundon kurrë’ – Nurmagomedov flet për McGregor

Sfida më e madhe në historinë e MMA mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor, është shumë larg nga fundi. Duke folur me ESPN përpara mbrojtjes së tij të titulli të dytë në ‘UFC 242’, kampionit Khabib iu bënë pyetje për një varg temash, por përgjigja më intersante ishte se rivaliteti mes të dyve nuk ka përfunduar ende. “Ndeshja mbaroi por ...

Lexo me teper »

“Dua të ha darkë me Messin”, Ronaldo pranon se e ka marrë malli për rivalitetin në La Liga

Dy ikonat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi pranuan mbrëmjen e kaluar se i mungon njëri-tjetri që nga transferimi i të parit te Juventus. Madje Ronaldo tha se ai dëshiron një darkë me argjentinasin. Të dy u ulën pranë njëri-tjetrit në shortin e fazës së grupeve të UEFA-s për Ligën e Kampionëve të së enjtes që u mbajt në ...

Lexo me teper »

Ndeshjet me Çekinë e Anglinë, Kosova publikon listën e lojtarëve

Trajneri zviceran i Kosovës, Challandes, ka publikuar listën e lojtarëve që janë grumbulluar për ndeshjet me Çekinë e Anglinë. Dy sfidat janë të vlefshme për kualifikueset e Euro 2020. Ndeshja e parë luhet në Prishtinë më 7 shtator ndaj Çekisë kurse sfida e kthimit luhet në Angli 3 ditë më vonë. Lista Portierë: Ujkani, Muric Mbrojtës: Rrahmani, Aliti, Vojvoda, Hadergjonaj, ...

Lexo me teper »

Hidhet shorti i Europa League, si u ndanë grupet

Hidhet shorti i fazës në grupe të Ligës së Evropës. Grupi G është më i forti dhe ekipet do e kenë të vështirë që të kualifikohen ndërsa në grupet e tjera favoritët do e kenë më të lehtë. Më poshtë janë grupet dhe përbërja e tyre. Grupet Grupi A: Sevilla, Apoel, Qarabag, Dudelange. Grupi B: Dinamo Kiev, Kobenhavn, Malmo, Lugano. ...

Lexo me teper »

E pyesin për pensionin, Ronaldo: Ata që s’më duan do më shohin prapë këtu

Ndërkohë që gazetarët e pyesnin për pensionin, Christiano Ronaldo paralajmëroi se mund ta zgjaste karrierën e tij vetëm për inat të atyre që mezi presin ta shohin jashtë futbollit. Pesë herë fitues, Ronaldo ndodhej në shortin e fazës së grupeve të UEFA Champions League 2019/20 në Monte Carlo të enjten, kur gazetarët nisën ta pyesnin se kur do dilte në ...

Lexo me teper »

Përveç Virgil Van Djik, cilët janë fituesit e tjerë të çmimeve të Champions League

Virgil van Dijk ishte fituesi i çmimit më kryesor nga çmimet e UEFA-s, pasi u shpall “Lojtari i Vitit” duke mundur Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon. Ai fitoi gjithashtu çmimin si “mbrojtësi më i mirë” i sezonit të Ligës së Kampionëve 2018/19, ndërsa shoku i tij i skuadrës Reds Alisson fitoi çmimin “Portieri  më i mirë i Sezonit”. Ceremonia e ...

Lexo me teper »

Virgil van Dijk mposht Ronaldon e Messin, shpallet “Lojtari i Vitit”

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk është shpallur nga UEFA si “Lojtari më i mirë i Vitit”. Holandezi mundi dy lojtarët më të përfolur, Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin. Mbrojtësi i Liverpool-it, Van Dijk ishte fenomenal sezonin e kaluar nën drejtimin e Jurgen Klopp. 28-vjeçari bëri 59 paraqitje për klubin dhe kombëtaren holandeze gjatë sezonit 2018-2019, dhe luajti më shumë ...

Lexo me teper »