Templates by BIGtheme NET

sport

Pas heqjes së dënimit Mançester Siti nis merkaton, emrat që ka në listë

Pas heqjes së dënimit nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, në një vendim të marrë ditën e djeshme, Mançester Siti mund të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve. Kjo ka bërë që drejtuesit e klubit të zgjidhin qesen e të nisin merkaton që ka shumë emra në listë. Sipas Daily Mail, më listën e ‘qytetarëve’ janë emra si Lautaro Martinez (Inter), ...

Lexo me teper »

Man.United barazon me Southampton, djeg rastin për të arritur vendin e katërt

Southampton ka befasuar në fundin e takimit Man.United duke i djegur mundësinë për të kaluar që këtë javë në vendin e katërt. Sfida përfundoi në barazim 2-2, ku të parët që shënuan ishin miqtë me anë të Armstrong ndërsa “djajtë” përmbysën rezultatin me Rashford dhe Martial brenda 3 minutave. Në minutat e fundit të lojës kur dukej se do shkonte ...

Lexo me teper »

Interi kërkon blerjen e mesfushorit francez të Chelseas

Interi synon ta transferojnë mesfushorin francez, i cili pritet të largohet nga Chelsea gjatë kësaj vere Lajmin e ka bërë të ditur e përditshmja italiane “La Gazzetta dello Sport”. “Blutë” raportohet se janë të hapur për ofertat që do të arrijnë për 29 vjeçarin. Nga ana tjetër, trajneri Antonio Conte dëshiron të punojë prapë me mesfushorin francez. Të Kaltrit nga ...

Lexo me teper »

Partizani shkarkon italianin Sormani

Italiani Adolfo Sormani është shkarkuar nga detyra si trajner i Partizanit. Lajmi është dhënë nga faqja në Facebook e klubit kryeqytetas ku thuhet se klubi ka ndërprerë bashkëpunimin me Sormanin dhe ndihmësit e tij, Mazzella e Faccia. Në ndeshjet e mbetura klubi do drejtohet nga zv.trajneri Kalari. Partizani ka bërë një sezon të dobët duke mos qenë asnjëherë në garë ...

Lexo me teper »

Haland kthehet në Norvegji për pushime por s’i del mirë, e përzënë nga lokali (Video)

Adoleshenti i Dortmundit, Erling Haaland, u kthye në vendlindjen e tij, Norvegji, por nuk i prit edhe aq mirë, siç e kishte parashikuar. Superylli i ekipit gjerman u nxorr nga një klub nate pas një mosmarrëveshjeje të dukshme me rojet. Haaland 19-vjeçar ka qenë duke shijuar ca kohë pushimi që nga përfundimi i sezonit të Bundesligës duke treguar lojtarin me ...

Lexo me teper »

“Mos shëno gol nesër k*rvë e zezë” – Arrestohet në Angli i mituri që kërcënoi lojtarin

Një 12-vjeçar është arrestuar në Angli pasi dërgoi mesazhe raciste përmes Twitter-it ndaj sulmuesit të Kristal Palas, Wilfried Zaha, tha policia. Para ndeshjes të së dielës kundër Aston Vilës, Zaha zbuloi se kishte marrë disa mesazhe raciste dhe abuzive në mediat sociale. Policia u përgjigj përmes mediave sociale duke thënë se do e hetonte incidentin. I mituri u arrestua brenda ...

Lexo me teper »

Manchester United në ndekje të Dembele, e duan për sezonin që vjen

Lojtari i Barcelonës, Dembele, është një nga emrat më të kërkuar në merkato. Pas tij janë vënë një numër i madh klubesh angleze mes të cilëve Mançester Junajtid është më i interesuari. Sipas mediave sportive ishullore, ‘Djajtë e Kuq’ e shohin atë si zëvendësin e Sanços së Dortmundit në rast se transferimi i tij nuk do ndodhë. 23-vjeçari megjithatë nuk ...

Lexo me teper »

“Mercedes” bën dopietë në Çmimin e Madh të Austrisë, “Ferrari” s’e mbyll dot garën

Britaniku Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Austrisë në garën e dytë të Formula 1 për këtë sezon. Piloti i Mercedes-it doli para shokut të tij të skuadrës, finlandezit Botas ndërsa vendi i tretë i takoi pilotit të Red Bull-it, Verstappen. Një tjetër makinë Red Bull u rendit në vendin e katërt ndërsa dy pilotët e Ferrarit nuk mundën ...

Lexo me teper »

Brozoviçit s’i ndahen telashet, kalon semaforin me të kuqe dhe i dehur në timon

Telashe për lojtarin e Interit, Brozoviç. Pas problemeve me dëmtimet, mesfushori është kapur nga policia pasi ka kaluar semaforin me të kuqe duke drejtuar mjetin e tij luksoz, ‘Rolls Royce Cullinan’, me çmim 350 mijë euro e 600 kuaj fuqi. Pas testit të alkoolit rezultoi se lojtari kishte konsumuar pije jashtë masës së lejuar. Përveç kësaj makina që drejtonte Brozoviçin ...

Lexo me teper »

Gjykata në Paraguai hedh poshtë kërkesën, Ronaldinjo mbetet në arrest shtëpie

Ish-ylli i Brazilit dhe Barcelonës, ​​Ronaldinjo, do të qëndrojë në arrest shtëpie në një hotel në kryeqytetin Paraguai, Asuncion, pasi një gjykatë raportohet se hodhi poshtë ankesën e tij të fundit në një rast që përfshin pretendime se ai përdori një pasaportë të rreme për t’u futur në vend. Fituesi i Kupës së Botës, 40 vjeç, u arrestua së bashku ...

Lexo me teper »