Templates by BIGtheme NET

sport

Basketbollisiti tentoi të mashtronte me testin antidoping, analizat e nxjerrin shtatëzanë

Rregullat e ashpërsuara për përdorimin e substancave të ndaluara kanë vlerësuar atletë që mundohen me të drejtë të arrijnë rezultate, por ka edhe nga ata që përmes përdorimit të dopingut, mundohen të mashtrojnë. Një rast i fundit në basketbollin profesionist ka bërë shumë bujë. Gjeniu në fjalë ishte D.J. Kuper, gjiganti 28 vjeçar, i lindur në Cikago që ishte i ...

Lexo me teper »

Dortmundi fiton superkupën e Gjermanisë ndaj Bayern

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës, duke e mposhtur rivalin e vet në Superkupën e Gjermanisë. Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun me rezultat 2:0 në Superkupën e Gjermanisë, të zhvilluar sot nga ora 20:30 në stadiumin “Signal Iduna Park”. Bayerni kishte shpresuar se sonte do ta fitonte këtë titull për të katërtën herë ...

Lexo me teper »

PSG nis mbarë pas pushimeve, fiton superkupën e Francës

Paris Saint Germain e ka nisur me këmbë të mbarë sezonin e ri 2019/20, duke fituar Superkupën e Francës. Të besuarit e Thomas Tuchel fituan 2-1 në finale Rennesin, ndeshje që u zhvillua në Kinë, raporton Gazeta Express. Të parët në epërsi kaluan skuadra e Rennes, me golin e Adrien Hunou në minutën e 13’ të ndeshjes, që befasoi ekipin ...

Lexo me teper »

Akuzoi se favorizohet Brazili, Messi pezullohet 3 muaj nga futbolli ndërkombëtar

  Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, është ndaluar nga futbolli ndërkombëtar për tre muaj pas akuzave se kampionati i Kupës së Amerikës ishte “i korruptuar”. Ai gjithashtu është gjobitur me 50,000 dollarë nga Conmebol, Konfederata e Futbollit të Amerikës së Jugut. Pas ndëshkimit me karton të kuq në ndeshjen ndaj Kilit në finalen  e vogël të Kupës së Amerikës, Messi ...

Lexo me teper »

Manchester United bën çmendurinë, paguan 93 milionë euro për një mbrojtës

Manchester United ka bërë çmendurinë e parë në merkato duke paguar një shumë prej 93 milionë eurosh për një mbrojtës. Bëhet fjalë për Harry Maguire, i cili ka luajtur së fundmi për Leicester City. 26-vjeçari është bërë mbrojtësi më i shtrenjtë në historinë e kampionatit anglez duke kaluar holandezin Van Dijk, që u ble nga Liverpuli për 85 milionë euro.

Lexo me teper »

Publikoi video-seksi pas kontratës së re, futbollisti kërkon falje: Kisha pirë

Mënyrat e reja të festimit në fuboll janë të çuditshme, por Clinton N’Jie i çoi gjërat në një tjetër nivel kur e festoi nënshkrimin e kontratës me ekipin rus “Dynamo Moscow” duke transmetuar drejtpërdrejt një video seksi në Snapchat. “RT” shkruan se N’Jie firmosi të enjten një marrëveshje katër-vjeçare me ekipin rus të Premier League, Dynamo, duke konfirmuar lëvizjen e ...

Lexo me teper »

Boateng gjen skuadër, nënshkruan për skuadrën e Seria A

Fiorentina ka nënshkruar zyrtarisht me Kevin-Prince Boateng deri në vitin 2021. Marrëveshja u konfirmua në faqen zyrtare të Fiorentinës, me klubin që pagoi 1 milion euro për të blerë kartonin e ish-lojtarit të Barcelonës. 32-vjeçari është me përvojë jashtëzakonisht të madhe pas sezoneve të kaluara me Tottenham Hotspur, Borussia Dortmund, Schalke, Eintracht Frankfurt dhe Milano, duke fituar një Scudetto dhe ...

Lexo me teper »

Partizani eliminohet nga Europa League

Partizani eliminohet përfundimisht nga kupat e europës pasi në sfidën e kthimit ndaj Sherif Tiraspol barazoi 1-1 e cila rezultoi fatale për ta. Pavarësisht se shënoi golin i pari me Asanin, “të kuqtë” nuk mundën të mbanin këtë rezultat pasi Sherifi shënoi një gol që u kontestua. Tashmë për të gjitha skuadrat shqiptare mbyllet aventura në Evopë dhe do fillojnë ...

Lexo me teper »

Andre Silva mban peng blerjen e Correa nga Atletico Madrid

Rafael Leao nuk do të jetë goditja e vetme në sulm e Milanit, që pas sistemimit të Cutrones te Wolverhampton, po synon të bëjë të njëjtën gjë edhe me Andre Silvan. Shitja e portugezit mbetet thelbësore, për të arritur te kartoni i Angel Correas, që është dhe objektivi i parë i identifikuar nga drejtuesit kuqezi për teknikën dhe funksionimin e ...

Lexo me teper »

Milan transferon sulmuesin portugez nga Lille për 30 milionë euro

Milani transferon zyrtarisht portugezin Rafaelo Leao nga Lille për 30 milionë euro. Klubi kuqezi njoftoi përmes uebsajtit të vet zyrtar se Leao ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare të enjten. Mësohet se Milani i ka paguar 30 milionë euro për sulmuesin, ndërsa pesë milionë të tjera do t’i paguajë në formë të bonuseve. 20-vjeçari shpërtheu sezonin e kaluar për Lille, duke i ...

Lexo me teper »