Templates by BIGtheme NET

Sport

Trajneri i Skënderbeut kërkon aministi nga UEFA për korçarët

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, i ftuar në emisionin Fair Play, foli për dënimin e mundshëm të korçarëve nga kompecionet europiane. Daja tha se një pjesë e raportit përkon me periudhën tranzitore të fubollit dhe se UEFA mund ta aministone Skënderbeun. “Një pjesë e raportit ka të bëjë me periudhën tranzitore të futbollit në Shqipëri. Në shumë vende të botës ...

Lexo me teper »

Real Madrid rikthehet tek suksesi, ‘galaktikët’ shpërthejnë ndaj Betisit

Real Madrid ka arritur ta fitojë ndeshjen e së dielës në mbrëmje. Pas disa rezultatesh aspak pozitive madrilenët kanë mundur të fitojnë në fushën e Betisit duke e kapërcyer disi krizën. Duket se si kthesë për këtë sukses ka shërbyer fitorja në mesjavë në Ligën e Kampioneve ndaj PSG-së në mesjavë. Tashmë ekipi i Zidan ka forcuar pozitat në vendin ...

Lexo me teper »

Supersfida ndaj Partizanit, ‘dhimbje koke’ për trajnerin e Kukësit

Kukësi ka një ndeshje shumë të rëndësishme nesër me Partizanin në transfertë. Prej orës 18:00 kampionët në fuqi sfidojnë të kuqtë në “Selman Stërmasi”, shkruan sportal. Për këtë takim trajneri Peter Pakult ka disa mungesa mjaft të rëndësishme, dy prej tyre në repartin e mbrojtjes. Albi Alla dhe Ylli Shameti janë të dëmtuar dhe nuk janë grumbulluar për këtë takim. ...

Lexo me teper »

Në pritje të vendimit të UEFA-s, Skënderbeu bën detyrën në kampionat

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të Superiores për këtë javë të 20 dhe Skënderbeu vazhdon të fitoj duke pritur të rris sërish distancën me rivalët. Ndërsa Laçi dhe Luftëtari dhurojnë një ndeshje dinamike dhe me gola por nga një pikë për secilën dhe shumë pak ndryshon në renditje. Skënderbeu që këtë javë ka qënë nën presionin e njoftimeve nga ...

Lexo me teper »

Gjici premton stadium të ri për Kukësin, dhuratë nga FSHF dhe qeveria

Presidenti i Kukësit Safet Gjici ka premtuar stadium të ri.  Qeveria dhe Federata Shqiptare e Futbollit do të mundësojnë ndërtimin e tij. Presidenti i Kukësit, Safet Gjici në një intervistë për Top-Channel tregoi projekton për rikonstruksionin e stadiumit, i cili do të ketë një vlerë prej 5 milionë euro dhe një kapacitet prej 10 mijë vendesh. Gjici u shpreh për ...

Lexo me teper »

Luiza Gega medalje të artë në 3000 metra në Turqi

Atletja shqiptare Luiza Gega është shpallur kampione në garën ballkanike të 3000 metrave të zhvilluar në Stamboll të Turqisë. Gega ka dalë e para në mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë duke siguruar medaljen e artë. Gega e ka mbyllur garën me kohën 9 munuta e 06 sekinda, duke lënë pas rivalet e saj. Kjo medalje ...

Lexo me teper »

Kërcënimi i inspektorëve të UEFA-s, reagon Skënderbeu: Është jashtë natyrës sonë

Pas lajmit të publikuar në faqen zyrtare të UEFA-s,  ku thuhej se dy inspektorët që po hetonin dosjen e Skënderbeut janë kërcënuar me jetë, një reagim ka ardhur edhe nga klubi i Skënderbeut. Në një reagim nëpërmjet faqes zyrtare në “Facebook” shkruhet se klubi mohon kategorikisht dyshimet dhe akuzat se persona të lidhur me të kanë kërcënuar me jetë inspektorët ...

Lexo me teper »

Arsenal ‘tris’ ndaj Ostersunds, Dortmund fiton ndaj Atalantës

Arsenal ka arritur të fitojë ndaj skuadrës modeste të Ostersunds, duke fituar me rezultatin 0-3. Kjo fitore i jep mundësi Arsenal të jetë një hap drejt kualifikimit për në fazën tjetër të Europa League. Golat për Arsenal u shënuan nga Monreal, autogol i Mkhitaryan dhe një gol i Ozil. Në sfidën tjetër të luajtur midis Borusa Dortmund dhe Atalantës, gjermanët ...

Lexo me teper »

Milan një hap nga kualifikimi, tre gola ndaj Ludogorets

AC Milan ka luajtur ditën e sotme sfidën për kupën e Europa League kundër bullgarëve të Ludogorets. “Kuqezinjtë” kanë arritur të fitojnë me rezultatin 3-0. Me këtë fitore Milan është një hap larg kualifikimit për në fazën tjetër duke llogaritur edhe fuqinë modeste qe skuadra bullgare ka. Golat për Milan u shënuan nga Kutrone në pjesën e parë. Ndërsa në ...

Lexo me teper »

Renditja e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova ngjiten me një vend në klasifikim

FIFA ka publikuar sot renditjen mujore të kombëtareve të futbollit, ku për muajin shkurt kuqezinjtë e trajnerit Christian Panucci kanë ngjitur me një vend në klasifikim. Shqipëria renditet në vendin e 59-të, me 553 pikë në total, ndërsa Kosova ka fituar një pozicion dhe tashmë ngjitet në vendin e 177-të në renditjen e përgjithshme, me 97 pikë. Vendi më i ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful