Templates by BIGtheme NET

sport

Iu ndalua të luajë në Europë për 10 vjet, Skënderbeu: CAS e padrejtë, do e çojmë çështjen në Zvicër

Klubi i Skënderbeut ka reaguar një ditë pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, që e përjashtoi klubin korçar për 10 vjet nga Kupat e Europës dhe e gjobiti me 1 milion euro. Skënderbeu akuzon CAS-in për proces të njëanshëm. Në njoftimin e klubit korçar thuhet se CAS nuk ka marrë në konsideratë raportet shkencore që juristët bardhekuq ...

Lexo me teper »

Racizmi në futboll ende problem, lojtari largohet nga fusha mes lotësh (VIDEO)

Një futbollist angles është përlotur në mes të fushës, pasi është ofenduar në mënyrë raciste nga një kundërshtar i tij. 20-vjeçari Jordi Osei-Tutu i cili u huazua nga Arsenali për të luajtur për Bochum në Gjermani, përjetoi një moment shumë të pakëndshëm në ndeshjen miqësore kundër skuadrës zvicerane St. Gallen, para sezonit. Jordi Osei-Tutu u largua nga fusha në lot ...

Lexo me teper »

Ish-lojtari i Skënderbeut kërkohet nga klubi i superligës turke

Fidan Aliti mund ta vazhdojë karrierën në futbollin turk. Klubi nga Superliga turke, Göztepe ia ka vënë syrin qendërmbrojtësit kosovar, i cili po shkëlqen në fanellën e Kalmarit Fidan Aliti mund të largohet nga Kalmari dhe nga Suedia gjatë kësaj vere, shkruan Gazeta Express. Qendërmbrojtësi kosovar po kërkohet nga klubi turk, Göztepe, të cilit mund t’i bashkohet në ditët apo ...

Lexo me teper »

Federer fiton gjysmëfinalen e Wimbledon ndaj Nadal

Roger Federer ka arritur të fitojë gjysmë finalen e Wimbledon ndaj Rafael Nadal. Zviceriani fitoi në tre sete dhe humbi vetëm një me rezultatin 7-6, 1-6, 6-3, 6-4. Në finale Federer do gjejë një tjetër yll të tenisit si serbi Djokoviç me një finale e cila do luhet ditën e djelë. Kjo fitore e Federer vjen pas 11 vitesh ndaj ...

Lexo me teper »

UEFA reagon pas vendimit të CAS për Skënderbeun: Mbështetje për të mbrojtur kampionatet nga paracaktimi i rezultatit

Pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit në Lozanë, ka reaguar qeveria e futbollit evropian duke e konsideruar si vendim të drejtë lënien në fuqi të dënimit për përjashtimin nga kompeticionet everopiane për 10 vjet të Skënderbeut. “Me këtë vendim, KAS mbështet përpjekjet për të mbrojtur si kampionatet, ashtu edhe veprimtaritë e UEFA-s nga paracaktimi i rezultatit. Gjithashtu tregon besimin që ...

Lexo me teper »

Griezman bëhet partner i Mesit, Barcelona paguan 120 milionë eurot e klauzolës

Antuan Griezman është lojtar i Barcelonës tashmë. Avokati i lojtarit, Servan Karian, ka takuar drejtuesit e Atletikos së Madridit dhe ka paguar klauzolën prej 120 milionë eurosh për të bërë të mundur kalimin e tij nga Madridi në Barcelonë. Kampioni i botës me Francën do prezantohet me blaugranat në ditët në vijim ndërsa nuk dihen ende hollësitë e kontratës që ...

Lexo me teper »

Paraqitje fantastike e dy xhudisteve të Kosovës, kualifikohen në gjysmëfinale

Dy xhudistet e Kosovës, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova po bëjnë një paraqitje fantastike në Çmimin e Madh të Hungarisë, një kompeticion i rëndësishëm i këtij sporti. Kelmendi ka arritur të mposhtë në çerekfinale xhudisten gjeorgjiane, Levytska Shukavani, dhe tashmë është në gjysmëfinale. Nora Gjakova nga ana e saj mposhti rivalen bullgare Ivelina Ilieva duke siguruar një vend në gjysmëfinale ...

Lexo me teper »

CAS shuan shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë, publikohet vendimi

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit të Skënderbeut. Me vendimin e CAS, Skënderbeu i humb përfundimisht shpresat për të luajtur në Europë pasi ka lënë në fuqi vendimin për përjashtimin me 10 vite të Skënderbeut. Skënderbeu është konsideruar fajtor për fiksim rezultatesh dhe UEFA e ka dënuar edhe me një gjobë ...

Lexo me teper »

Barcelona paguan klauzolën për Griezman

Drejtuesit e klubit të Barcelonës kanë realizuar këtë të enjte procesin e transfertës së shumës prej 120 milionë euro në llogari të Atletico Madrid, duke paguar kështu klauzolën e transferimit të sulmuesit francez Antoan Griezman. Lajmi është publikuar nga media e famshme franceze “L’Equipe”, e cila informon gjithashtu se për shkak të shumës së konsiderueshme, dhe procedurave të ngadalta, transferta ...

Lexo me teper »

Kukësi humbet ndaj Debrecenit për Europa League

Kukësi ka humbur në transfertë ndaj Debrecenit për kualifikueset e Europa League. Debreceni do të gjejë golin në të 54-ën me të sapofuturin Garba, që përfiton nga markimi i dobët i mbrojtjes. Më pas Kukësi ka mundësi të barazojë me tentativën e Valdet Ramës në të 74-ën, por ata që shënojnë janë të zotët e shtëpisë, që dyfishojnë me një ...

Lexo me teper »