Templates by BIGtheme NET

sport

Meda emërohet president i klubit të ri të futbollit

Këngëtari nga Kosova, Mehdin Pergjegjaj i njohur shkurt si ‘Meda’, i është rikthyer futbollit. Mediat në Kosovë shkruajnë se ai është bërë president i klubit më të ri, Hajvalia 2020. Lajmin e ka bërë publik vetë klubi i ri përmes një videoje në faqen zyrtare në rrjetin social “Facebook”. “Të dashur qytetarë të Hajvalisë, Të nderuar sportistë, ‘F.C Hajvalia 2020’ ...

Lexo me teper »

Finalja e Ligës së Kampionëve 2016, rrëfen gjyqtari: Goli i Ramosit ishte jashtë loje

Gjyqtari anglez, Mark Clattenburg, ka rrëfyer një sekret lidhur me finalen e Ligës së Kampionëve mes Realit të Madridit e Atletikos së Madridit. “Në fund të pjesës së parë, Reali kaloi në avantazh me anë të mbrojtësit Sergio Ramos, por ai ishte lehtësisht në pozicion jashtë loje. Por këtë gjë e vura re vetëm në pushim të ndeshjes në dhomat ...

Lexo me teper »

Juventus dhe PSG-ja planifikojnë shkëmbimin e bujshëm

Juventus dhe PSG-ja mund të konkludojnë një shkëmbim të bujshëm gjatë verës. Calciomerkato.it raporton se skuadrat mendojnë shkëmbimin e Neymar me Dybala, duke u bërë lajmi kryesor i faqeve të sportit. Duke iu referuar këtij raportimi, braziliani i ka prishur marrëdhëniet me klubin e PSG-së dhe dëshiron me çdo kusht largimin. Për këtë arsye, Paratiçi i ka kërkuar informacion Leonardos ...

Lexo me teper »

Red Bull i hap rrugën Ragnic të bashkohet me Milan

Ralf Rangnick është i lirë t’i bashkohet Milanit, pasi Red Bulli e ka emëruar Oliver Mintzlaffin shef të ri të Futbollit Global, sipas mediave gjermane. Edhe spe roli i tanishëm i Rangnick është shef i Sportit dhe Zhvillimit në Red Bull, pozita që Oliver Mintzlaff e ka marrë në klub është shumë e ngjashme më të Rangnick, sipas agjencisë gjermane ...

Lexo me teper »

Seria A cakton 13 qershorin për rifillimin e kampionatit

Klubet e Serisë A kanë arritur marrëveshjen për të rinisur kampionatin me datën 13 qershor për ta përfunduar kampionatin brenda datës 2 gusht. Megjithatë vendimi përfundimtar i mbetet qeverisë italiane. Italia është vendi i dytë në Europë më i goditur nga pandemia Covid-19. Edhe Gjermania, Anglia e Spanja mendojnë rifillimin e kampionateve brenda muajve maj-qershor ndërsa kampionatet e tjerë të ...

Lexo me teper »

Shobushi bëhet mundësi i parë Sumo që vdes lidhur me Covid-19

Mundësi i Sumos, Shobushi, është bërë praktikuesi i parë i artit marcial japonez që vdiq nga ndërlikimet lidhur me koronavirusis. 28-vjeçari u prek nga virusi muajin e kaluar ndërsa humbi jetën ditën e sotme pas ndërlikimeve të shkaktuara nga virusi. Shoqata Japoneze Sumo (JSA) njoftoi të mërkurën se Shobushi, emri i vërtetë i të cilit është Kiyotaka Suetake, ishte shtruar ...

Lexo me teper »

FSHF-ja cakton rifillimin e kampionatit më 3 qershor, pret qeverinë

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktar datën 3 qershor për rifillimin e kampionatit. Vendimi është marrë pas një mbledhjeje mes zyrtarëve të FSHF-së dhe presidentëve të dhjetë klubeve të Superligës. FSHF-ja ka paraqitur sot protokollin e rreptë që ka përgatitur për rifillimin e kampionatit me masat që duhen marrë edhe nga klubet. Vendimi përfundimtar tani i takon qeverisë shqiptare lidhur ...

Lexo me teper »

PSG-ja nuk mendon blerjen e Icardit me çmimin e vendosur nga Interi

Duket se Paris Saint-Germain nuk do ta blejë sulmuesin e Interit, Mauro Icardi, këtë verë, për shkak të çmimit të lartë që klubi zikaltër e kërkon për lojtarin. Interi do të përfitojë 70 milionë euro për ish-kapitenin Mauro Icardi. Një shifër që duket absurde për drejtuesit e klubit francez, pasi nuk duan të paguajnë një vlerë kaq të majme sidomos ...

Lexo me teper »

“Divorcohen” Ferrari e Vettel, piloti gjerman largohet nga skuderia italiane

Edhe pse dukej se rinovimi i kontratës mes pilotit gjerman Vettel dhe skuderisë italiane Ferrari do ishte ndërmarrje e lehtë, kjo gjë nuk ka ndodhur. Klubi italian ka njoftuar se marrëveshja mes palëve nuk është arritur e në fund të sezonit Vettel do jetë pilot i lirë. Sipas mediave sportive italiane, Ferrari i ka ofruar gjermanit një kontratë më të ...

Lexo me teper »

Ibrahimovic zbarkon në Milano, do karantinohet 14 ditë para se të nisë stërvitjen

Zlatan Ibrahimovic është rikthyer në Milano. Suedezi ka zbarkuar në Malpensa rreth orës 19:35 dhe është nisur menjëherë për në qendrën sportive të kuqezinjve, ku do të karantinohet për katërmbëdhjetë ditët e parashikuara nga protokollet. Ibra do të akomodohet direkt në Milanello dhe prandaj menjëherë mund të fillojë stërvitjen, fillimisht individualisht. Një masë që do ta lejojë atë të qëndrojë ...

Lexo me teper »