Templates by BIGtheme NET

sport

Empoli ra nga kategoria por fitoi sa një skuadër që hyn në Champions

Empolit, mësoi se do luante sezonin e ardhshëm në Serinë B vetëm gjatë minutave të fundit të kampionatit kur humbi në “San Siro” ndaj Interit. Shumë lojtarë, megjithatë, kanë arritur të tregojnë vlerat gjatë këtij edicioni dhe presidenti Fabricio Korsi ka shumë arsye për të buzëqeshur. Rënia nga kategoria garantoi së pari një arkëtim prej 15 milionë eurosh, i ashtuquajtur ...

Lexo me teper »

Sarri-Juventus, mungon vetëm firma

Sarri është trajneri i ri i Juventusit. Italiani që sezonet e fundit ka drejtuar Napolin në Itali ndërsa në sezonin 2018/2019 drejtoi Çelsin, me të cilin fitoi Ligën e Europës, trofeu i parë në karrierën e tij, do drejtojë bardhezinjtë. Juventus i ka paguar Çelsit 6 milionë euro, ndërsa nuk janë bërë ende të ditura hollësitë e asaj që do ...

Lexo me teper »

Mbrojtësi i kombëtares firmos për skuadrën e kampionatit sllovak

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Besir Demiri ka ndryshuar skuadër duke u transferuar te skuadra sllovake e Zilinës. 24-vjeçari i lindur në Shkup, i dha fund aventurës me ukrainasit e Marilupos, për të nisur një aventurë të re, teksa ka firmosur një kontratë 3 vjeçare me klubin e Zilinës. Në të kaluarën Demiri është aktivizuar me Shkëndijën e Tetovës dhe Vardarin, ...

Lexo me teper »

Partizani gjen trajnerin e ri, i beson stolin italianit Lerda

Partizani ka vendosur t’i besojë sërish drejtimin teknik një italiani. Demat e kuq kanë zyrtarizuar në pankinë italianin Franko Lerda që do udhëheqë kryeqytetasit në sezonin e ardhshëm. Prezantimi i italianit do bëhet javën e ardhshme. Franko Lerda nënshkroi kontratë një vjeçare më kampionët në fuqi. Akordi i nënshkruar me trajnerin që vjen nga Apeninet është me të drejtë rinovimi. ...

Lexo me teper »

FIFA publikon renditjen e re – Shqipëria zbret, Kosova thyen rekord

FIFA publikon renditjen e re të shteteve për muajin qershor, ku Shqipëria ka rënë katër vende më poshtë. Në tabelën e publikuar nga FIFA, Shqipëria renditet në pozicionin e 66-të dhe për këtë shkak është bërë paraqitja e dobët me Islandën. Përfaqësuesja e Kosovës në anën tjetër, është ngjitur 6 vende. “Dardanët” janë ngjitur nga pozicioni i 127-të në atë ...

Lexo me teper »

Allegri refuzon të trajnojë disa skuadra, merr pushimet e gjata

Pas 5 sezonesh mjaft të suksesshme në stolin e Juventusit, ku arriti të fitojë po kaq herë titullin kampion, Massimiliano Allegri u largua nga bardhezinjtë këtë vit dhe duket se për momentin nuk ka ndërmend të rikthehet në punë. Në një intervistë të dhënë për mediat italiane, ish trajneri i bardhezinjve ka treguar se ka planifikuar që të bëjë pushim ...

Lexo me teper »

Reja kërkon zgjatjen e kontratës me kombëtaren shqiptare

Trajneri i kombëtares shqiptare, Reja, ka deklaruar se dëshiron që ta zgjasë kontratën me FSHF-në lidhur me drejtimin e ekipit. Megjithatë gjithçka do varet nga rezultatet dhe italianin nuk e pret një mision aspak i lehtë. Pas humbjes së pamerituar ndaj Islandës, Shqipëria arriti një fitore të rëndësishme ndaj Moldavisë. Megjithatë në 3 nga 4 takimet e ardhshme, kuqezinjtë duhet ...

Lexo me teper »

Cilët janë lojtarët më të shtrenjtë në botë, zbuloni shifrat e çmendura

Mesfushori francez i PSG-së, Mbape, është lojtari më i shtrenjtë në merkato. Vlera e tij llogaritet në 252 milionë euro, një shifër e çmendur kjo. Në vend të dytë është fituesi i Ligës së Kampionëve me Liverpulin, Salah me 219.6 milionë euro ndërsa në vendin e tretë është ngjitur Sterling me 207.8 milionë euro. Mesi i Barcelonës është vetëm në ...

Lexo me teper »

Massara zyrtarizohet drejtor sportiv te Milan

Është mbyllur gara për rolin e drejtorit sportiv të Milan me Ricky Massara që kthehet tek kuqezinjtë dhe do t’i bashkohet Paolo Maldini si përgjegjësi në seksionin e ardhshëm të merkatos së futbollit të Milanit. Me ardhjen, më pas, të Zvonimir Bobanit në javët e ardhshme do të quhet të mbyllur bordi i ri i klubit kuqezi, që në fakt ...

Lexo me teper »

Real Madrid blen mbrojtësin e Lyon Ferland Mendy

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor të vitit 2025. Kjo është blerja e katërt e Real Madridit pas Eder Militaos, Luka Jovicit dhe Eden Hazardit në fillim të këtij afati kalimtar veror. ...

Lexo me teper »