Templates by BIGtheme NET

sport

Lajm i hidhur për Barcelonën, operohet në gju sulmuesi Luis Suarez

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, do t’i nënshtrohet një operacioni në gju të dielën. Lojtari i Uruguait ka pësuar një dëmtim të meniskut të jashtëm në gjurin e tij të djathtë dhe do të operohet në një spital të Barcelonës. Suarez luajti 90 minuta në ndeshjen mes katalanasve dhe Atletikos së Madridit të premten, ndeshje të cilë Barcelona e humbi ...

Lexo me teper »

Trajneri shpërthen në lot, pasi përmbush premtimin që i bëri të birit të ndjerë

Trajneri i ekipit meksikan të Monterrey-t, Antonio Mohamed, u shpall kampion me ekipin e tij duke mbajtur premtimin që i bëri të birit të tij të ndjerë. Mohamed shpërtheu në lot, teksa ekipi i drejtuar prej tij mundi Club America-n në ndeshjen e dytë të finales së kampionatit pas gjuajtjes së 11-metërshave. Fitimi i titullit shënoi një premtim të mbajtur ...

Lexo me teper »

Liverpuli mposht Totenhemin në Londër, “arratiset” dhe ëndërron për titullin

Liverpuli ka marrë një fitore të rëndësishme në fushën e Totenhemit duke u shkëputur me 16 pikë nga Leicesteri dhe 17 nga Mançester Siti.  Ekipi i drejtuar nga gjermani Klop e mori avantazhin pas një goli të shënuar nga braziliani Firmino dhe është në rrugë të sigurt drejt titullit kampion, një trofe që mungon prej më shumë se 20 vitesh ...

Lexo me teper »

Në Spanjë e bëjnë të Sigurt, ish-lojtari do marrë drejtimin e skuadrës

Në Spanjë gazetat sportive e bëjnë të sigurt që drejtimin e Barcelonës do e marrë ish-lojtari Ksavi Hernandez. Sipas “As”, do i ofrojë drejtimin e skuadrës deri në vitin 2022 trajnerit që aktualisht po trajnon në Katar. Abidal dhe Oskar Grau janë mbështetësit kryesorë të kësaj piste. Edhe “Mundo Deportivo” ka të njëjtën pistë. Edhe sipas gazetës katalanase, Valverde ka ...

Lexo me teper »

Pas Ibrës, Milan firmos me Simone Kjaer

Milan ka firmosur me një tjetër futbollist pas Zlatan Ibrahimovic. Mbrojtësi i Atalantës që është i huazuar nga Sevillia, Simone Kjaer, ka kryer sot vizitat mjekësore në Milano dhe në orët në vijim pritet të nënshkruajë kontratën. Milan ka mbyllur marrëveshjen në formë huazimi me të drejtë blerje në fund të sezonit. Kjaer është 30 vjeç dhe është blerë pas ...

Lexo me teper »

Gola të tillë zor se keni parë (Video)

Disa nga golat më të rrallë nuk janë shënuar në ndeshje zyrtare futbolli por gjatë takimeve apo stërvitjeve amatore. E për më tepër janë shënuar nga djem të rinj. Për më shumë shikoni videon e mëposhtme dhe mendoni nëse keni shënuar ndonjë gol të tillë apo e keni parë të ndodhte.

Lexo me teper »

Miqësorja e yjeve, Italia mposht Shqipërinë pas 11-metërshave

Kombëtarja shqiptare ka barazuar me atë italiane në ndeshjen miqësore të mbrëmjes së sotme në ‘Air Albania’. Sfida e sotme është organizuar për qëllime bamirësie pasi të ardhurat do shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti. Në fushë kanë zbritur lojtarët më të mirë të Shqipërisë ndër vite dhe ata italianë të viteve 2000. Pas golit të Espositos, kombëtarja shqiptare ...

Lexo me teper »

Atletico Madrid përmbys Barcelonën dhe kalon në finale të Superkupës

Atletico Madrid ka përmbysur Barcelonën dhe ka kaluar më tej për në finale të Superkupës spanjolle. Sfida mes dy ekipeve ka prodhuar përmbysje rezultatesh ku golat u shënuan në pjesën e dytë. Fillimisht madrilenët me Koke kaluan në avantazh ndërsa Mesi dhe Griezman përmbysën rezultatin. Por lojtarët e Atletico nuk u dorëzuan nga golat e katalanasave që përmbysën duke shënuar ...

Lexo me teper »

Nuk shkëlqeu te Milan, Kaldara rikthehet në formë huazimi te Atalanta

Matia Kaldara do të lërë Milanin për t’u rikther tek Atalanta ku do të shpresojë të rigjejë formën e shkëlqyer që kishte përpara se të dëmtohej te kuqezinjtë. 18 muajt e kaluar me fanellën kuqezi kanë qenë një shok total për lojtarin 24-vjeçar. Kaldara u rikthye te Juventusi pas përfaqësimeve fantastike me skuadrën bergamaske, por u përdor menjëherë nga bardhezinjtë ...

Lexo me teper »