Templates by BIGtheme NET

sport

Derbi Partizani-Tirana, zbulohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet e Partizanit e Tiranës pëer ndeshjen e mbrëmjes së sotme në ‘Ari Albania’. ‘Të kuqtë’ e drejtuar nga italianit Lerda do të zbresin në fuahë pa shërbimet e Brojës e Telushit të cilët kanë plotësuar numrin e kartonëve, ndërsa po kështu Asani e Çinari nuk do jenë titulla Tirana nga ana e saj do drejtohet në ndeshjen ...

Lexo me teper »

Derbi “tërbon” kryeqytetin, më shumë se 19 mijë tifozë do jenë në stadium për Partizani-Tirana

Mbrëmjen e sotme do luhet derbi i kryeqytetit mes Partizanit e Tiranës. Vlen të përmendet fakti se sfida do luhet në stadiumin e ri të kombëtares, ‘Air Albania’, duke qenë ndeshja e dytë që luhet aty pas asaj të kombëtares ndaj Francës. Për sfidën e sotme është shitur një numër rekord biletash për ndonjë ndeshje të kampionatit kombëtar, plot 19 ...

Lexo me teper »

Arsenal fitojnë ndaj Standard Liege dhe kalon në fazën tjetër të Europa League

Arsenali ka prerë biletën për fazën tjetër të Europa League, duke mbyllur fazën e grupeve me 11 pikë, tri fitore, dy barazime dhe një humbje… Skuadra e Freddie Ljungberg me barazim e ka mbyllur aventurën në fazën e grupeve të Europa League. ‘Topçinjtë’ barazuan 2-2 me Standard Liegen e Mërgim Vojvodës, që për 90 minuta qëndroi në stol. Vendasit bën ...

Lexo me teper »

Interesim i lartë për derbin e kryeqytetit, zyrtarisht janë shitur 17500 bileta

Ditën e nesërme luhet sfida mes Partizanit dhe Tiranës. Sfida mes dy klubeve më të titulluara të futbollit shqiptar do luhet në stadiumin e ri kombëtar dhe ka një interesim masiv nga sportdashësit për të ndjekur derbin. Janë 17 mijë e 500 bileta të shitura, rreth 80% e stadiumit, çka tregon interesimin e jashtëzakonshëm të tifozëve për këtë derbi, i ...

Lexo me teper »

Faza finale e Ligës së Kampionëve, ekipet mësojnë kundërshtarët të hënën

Pas përfundimit të fazës në grupe, të hënën do hidhet shorti i fazës së 1/16-ave të Ligës së Kampionëve. Për më tej janë kualifikuar PSG, Real Madrid, Bajern Mynih, Totenhem, Mançester Siti, Atalanta, Juventus, Atletiko Madrid, Liverpul, Napoli, Barcelona, Dortmund, Lajpcig, Lion, Valencia e Çelsi. Shorti do hidhet në Nion të Zvicrës duke nisur nga ora 12:00 e paradites dhe ...

Lexo me teper »

Lëvizje në Formula 1, drejtuesit e Ferrarit takohen me Hamilton

Italianët e Ferrarit kanë pohuar se kanë biseduar me pilotin e Mercedes-Benzit në Formula 1, britanikun Hamilton. Sipas mediave sportive britanike e italiane, Hamilton është takuar dy herë me presidentin e skuderisë italiane, John Elkann, ku sipas tyre është biseduar edhe për ardhjen e mundshme të Hamilton te Ferrari. Kontrata e pilotit britanik me gjermanët përfundon në fund të vitit ...

Lexo me teper »

Edhe Everton i shtohet listës së ekipeve që duan Ibrahimoviç

Sulmuesi suedez nuk ka vendosur ende për klubin e radhës, pavarësisht se është afër rikthimit në Milan Zlatan Ibrahimovic nuk ka vendosur ende përfundimisht për klubin e ri, pavarësisht që thuhet se është afër rikthimit në Milan, shkruan Gazeta Express. Sulmuesi suedez i dha fund eksperiencës amerikane me Los Angeles Galaxy dhe po e pret me padurim rikthimin në futbollin ...

Lexo me teper »

Fitorja me Shakhtar Donetsk dhe asisti i Man.City i jep kalimin më tej Atalantës

Atalanta arriti të siguronte një fitore të rëndësishme mbrëmjen e sotme për fazën e grupeve në Champions League ndaj Shakhtar Donetsk duke i dhënë edhe kalimin në fazën tjetër. Por një ndihmesë në kalimin më tej italianëve i dha edhe fitorja e Man.City ndaj Dinamo Zagreeb. Fitorja për Atalantën ku luan edhe Berat Djimsiti erdhi nga Pasalic, Castagne dhe Gosens. ...

Lexo me teper »

Bojkoti i futbollistëve për pagat e prapambetura, reagon Takaj: Situata do zgjidhet por nuk do i penalizoj lojtarët

Pas bojkotit të stërvitjes nga ana e lojtarëve të Skënderbeut ka reaguar presidenti Ardian Takaj i cili për mediat ka theksuar se situata do zgjidhet dhe futbollistët do shlyhen pak nga pak duke pranuar situatën në klub. Më tej Takaj ka sqaruar se nuk do i penalizojë lojtarët pavarësist që bënë një gjest të patolerueshëm “Situata u zgjidh, nuk kishte ...

Lexo me teper »