Templates by BIGtheme NET

sport

Interi kalon lehtësisht Napolin, rikthehet në krye të renditjes

Interi ka marrë një fitore të rëndësishme mbrëmjen e sotme në një fushë të vështirë si ajo e Napolit. Zikaltërit kanë fituar me rezultatin 3-1 pas një dygolëshi të belgut Lukaku dhe një të argjentinasit Martinez. Goli i vetëm për napolitanët u shënua nga Milik. Me këtë fitore Interi është rikthyer në krye të renditjes me pikë të barabarta me ...

Lexo me teper »

Harrojini Mesin, Ronaldon e Nejmarin, njihuni me historinë e jashtëzakonshme të futbollistit më të pasur në botë

Harrojini Mesin, Kristiano Ronaldon e Nejmarin. utbollisti më i pasur në botë është një 21-vjeçar. Emri i tij është Faiq Bolkiah dhe ai nuk ka luajtur asnjëherë në një kompeticion të rëndësishëm. Po kush është ai në të vërtetë? Faiq është mesfushor sulmues që luan për Leicester në kampionatin anglez. Ai vjen nga Brunei, një vend i pasur me naftë ...

Lexo me teper »

Milanit nuk i bën punë as Ibra

Milani ka marrë vetëm një pikë në ‘San Siro’, duke barazuar 0-0 me Sampdorian. Rikthimi i Zlatan Ibrahimovic nuk e ka ndihmuar Milanin që të rikthehet te rezultatet pozitive dhe të nisë me këmbë të mbarë vitin. Kuqezinjtë e nisën vitin 2020 me një barazim, duke u ndalur pa gola në shtëpi nga Sampdoria 0-0. Milani tentoi vazhdimisht, sidomos pas ...

Lexo me teper »

Hysaj nuk largohet nga Napoli

Napoli nuk ka ndërmend të lejojë largimin e Elseid Hysajt në janar, edhe pse vetë mbrojtësi shqiptar dhe menaxheri i tij Giuffredi që gjatë merkatos së verës u shprehën se kishte ardhur momenti për të ndryshuar ambient. Problemet që po kalon skuadra e drejtuar nga Gennaro Gattuso në prapavijë kanë ndryshuar situatën e shkodranit. Ghulam nuk luan prej muajsh dhe ...

Lexo me teper »

Juventus nuk heq dorë nga Icardi, kërkon ta marrë në verë

Juventusi nuk e ka në mendje të dorëzohet për transferimin e sulmuesit të Interit Mauro Icardi. Sipas mediumit italian Calcio Mercato, bardhezinjtë do të tentojnë ta transferojnë argjentinasin gjatë afatit kalimtar të verës. 26-vjeçari Mauro Icardi është duke e shijuar një formë të mirë me Paris Saint-Germain, ku për momentin është i huazuar nga Interi. Ai i ka shënuar 14 ...

Lexo me teper »

Ish-ylli i Çelsit tregon se si “për pak vrau” pronarin e klubit, Roman Abramovich

Ish-ylli i klubit të Çelsit, Pat Nevin, ka deklaruar se ai për pak mund “të kishte vrarë” pronarin e klubit Roman Abramovich në një incident me makinë, kur miliarderi rus po lëvizte me biçikletë në një ishull në brigjet e Skocisë. Nevin tha se ai po lëvizte me makinë kur u përplas me Abramovich, i cili po vizitonte zonën. “Rreth ...

Lexo me teper »

U përfol se arritën marrëveshje me Milanin për Todibo, Barcelona e mohon

Barcelona i ka mohuar lajmet se talenti i saj Jean-Clair Todibo është buzë kalimit në Milan. Sipas burimeve të Mundo Deportivos, gazetës së afërt me klubin katalonas, Barça nuk ka arritur marrëveshje me kuqezinjtë për 20-vjeçarin. Gazeta italiane Gazzetta dello Sport raportoi mëngjesin e sotëm se Barça dhe Milani ishin pajtuar për huazimin e Todibos te kjo e fundit, me ...

Lexo me teper »

Lojtarët e mëdhenj që mund të transferohen të lirë nga janari

1 janar nuk shënon vetëm hapjen zyrtare të afatit kalimtar dimëror, por edhe datën nga e cila lojtarët, të cilëve u skadojnë kontratat në verë, janë të lirë të bisedojnë me klube të tjera për t’u transferuar pa asnjë qindarkë. Në gjashtë muajt e fundit të marrëveshjeve, disa klube do të kërkojnë t’i shesin ata me çmime të ulëta, derisa ...

Lexo me teper »

“Koka jote është prej betoni”- futbollisti zbulon si ka mbetur pas përplasjes ‘kokë më kokë’ me shokun skuadrës

Futbollisti Joe Bennett ka pësuar një dëmtim të frikshëm në kokë pas një përplasjeje aksidentale me shokun e tij të skuadrës, Junior Hoilett. Dy lojtarët e Cardiff u nisën të kapnin të njëjtin top, por u përplasën me kokë në minutën e ’36-të të lojës, në takimin e së dielës mes Sheffield Ëed. dhe Cardiff. Ai mori ndihmë mjekësore në ...

Lexo me teper »

“VAR-i po vret futbollin” – Pritet rishqyrtimi i teknologjisë në futboll

Ligjvënësit e futbollit do e rishqyrtojnë përdorimin e Referendetit të Ndihmës Video (VAR) pas një numri të madh vendimesh që kanë nxitur kritikat e tifozëve dhe lojtarëve veçanërisht në Premier League, duke thënë se teknologjia po shkatërron futbollin. Sidomos në ndeshjet e Premier League ka pasur shumë kritika lidhur me vendimet e VAR-it, posaçërisht për ndërhyrjet që kanë të bëjnë ...

Lexo me teper »