Templates by BIGtheme NET

sport

Ronaldo mendon largimin nga Juventusi, vërshojnë ofertat nga Europa e Azia

Kristiano Ronaldo mund të largohet nga Juventusi në fund të këtij sezoni. Të paktën sipas mediave italiane dhe atyre spanjollë. Në adresë të portugezit kanë mbërritur oferta të shumta ku mund të përmenden ato të PSG-së, Mançester Junajtid e Sportingut të Lisbonës. 34-vjeçari po kërkon të fitojë Ligën e Kampionëve me Juventusin e nëse kjo nuk ndodh edhe këtë sezon, ...

Lexo me teper »

Juventus kërkon zëvendësuesin e Mandzukic, hedh sytë nga Giroud

Gjiganti italian po e kërkon zëvendësuesin e Mario Mandzukicit, i cili u largua nga klubi ditëve të fundit Juventusi është në kërkim të një sulmuesi për pjesën e dytë të sezonit. Gjiganti italian mbeti së fundmi pa sulmuesin kroat, Mario Mandzukic dhe po e kërkon një sulmues të profilit të njëjtë me ish-futbollistin e Bayern Munichut. Pasi mbeti pa Erling ...

Lexo me teper »

Atletico pazar në Seria A, kërkon Piatek dhe Mertens

Atletico Madridi është i interesuar për sulmuesin e Milanit dhe atë të Napolit për pjesën e dytë të sezonit Atletico Madridi është në kërkim të një sulmuesi për pjesën e dytë të sezonit. “Los Colchoneros” ditëve të fundit kishin shprehur interesim për Edinson Cavanin e Paris Saint-Germainit, por duket se sulmuesi uruguaian do të qëndrojë në kryeqytetin francez deri në ...

Lexo me teper »

Ronaldo merr çmimin Globe Soccer Awards, Liverpool klubi më i mirë i viti

Sulmuesi portugez i Juventus, Kristiano Ronaldo triumfoi në mbrëmjen e “Globe Soccer Awards”, duke mundur rivalin e tij të përjetshëm Lionel Messi dhe Virgil Van Dijk. “Ja dedikoj këtë trofe familjes dhe shokëve të mij te Juventus. Dua të falenderoj edhe ata që më votuan. Shpresoj të jem sërish këtu vitin tjetër”, ishin fjalët e rastit të Ronaldo pas marrjes ...

Lexo me teper »

Bajerni i Mynihut mesazh në shqip për tifozët shqiptarë

Bajerni i Mynihut ka publikuar disa mesazhe falenderimi me afrimin e ndërrimit të viteve dhe nuk mungon as një urim për tifozët shqiptarë. Në llogarinë zyrtare në ‘Facebook’, klubi bavarez shkruan një mesazh në gjuhën shqipe të cilin e shoqëron edhe me simbolin e shqiponjës: “Faleminderit për mbështetjen tuaj në vitin 2019.” Po ashtu ka edhe një falenderim edhe për ...

Lexo me teper »

Dortmundi “lë me gisht në gojë” Juventusin e Mançesterin, nënshkruan me “gjigantin” Haaland

Borusia e Dortmundit ka mposhtur një mori klubesh gjigante në Euopë për të rrëmbyer sulmuesin e talentuar norvegjez, Erling Braut Haaland, nga klubi austriak i Salcburgut. Dortmundi konfirmoi nënshkrimin në mediat sociale të Dielën e Haaland, 19 vjeç, i cili është një nga talentet e rinj më të vlerësuar në futbollin botëror pasi shpërtheu këtë sezon. Gjermanët njoftuan se Haaland ...

Lexo me teper »

“Hail, Hail” – Meta rrëfen për median britanike mbështetjen speciale për Celtic-un

Ju duhet të pyesni veten se çfarë mendojnë udhëheqësit botërorë kur marrin një mesazh nga Ilir Meta, Presidenti i Shqipërisë. 50-vjeçari ish-peshëngritës dhe mbështetës i Celtic ka qenë President i republikës së Ballkanit për dy vitet e fundit. Meta më parë ishte Kryeministri i Shqipërisë, në moshën 30 vjeç. Ai ka kaluar javët e kaluara duke mbikëqyrur operacionet e shpëtimit ...

Lexo me teper »

Yjet e Shqipërisë, Italisë, Greqisë dhe Turqisë zbresin më 10 janar në ‘Air Albania Stadium’, të ardhurat për familjet e prekura nga tërmeti

Yjet historikë të kombëtareve të Shqipërisë, Italisë, Greqisë dhe Turqisë do të zbresin në fushën e ‘Air Albania Stadium’ në datën 10 janar. Në këtë veprimtari do marrin pjesë emrat e njohur të katër kombëtarëve, siç janë Zambrota e Perrota, Kampionë të Botës me Italinë në vitin 2006, apo Hasan Sas, i cili ishte një nga liderët e Turqisë në ...

Lexo me teper »

Fiorentina kërkon Piatek dhe Cutrone si shpëtim për t’i shpëtuar rënies

Dëmtimet e Frenk Riberisë dhe të Federiko Kiezës kanë shqetësuar shumë Fiorentinën, që më 17 pikë në po kaq javë, ndodhet vetëm tri pikë larg zonës së rënies. Klubi toskan sapo ka zyrtarizuar emërimin e Bepe Iakinit si pasues në stol të Vinçenco Montelës, por po planifikon të sjellë disa risi në nivel organik, në mënyrë që të rregullojë ecurinë ...

Lexo me teper »

Përveç Zlatan, Milan kërkon edhe blerjen e dy lojtarëve

Milani shpreson që të transferojë edhe dy lojtarë në skuadrën e tyre gjatë janarit pas arritjes se Zlatan Ibrahimovic Sipas dy mediave italiane Tuttosport dhe Calciomercato, kuqezinjtë dëshirojnë që ti forcojnë radhët dhe të jenë më të fortë në pjesën e dytë të sezonit. Ibrahimovic u rikthye për pjesën e dytë të sezonit, duke nënshkruar kontratë afatshkurtër deri në fund ...

Lexo me teper »