Templates by BIGtheme NET

sport

Princi i Kurorës saudite ofron 445 milionë dollarë për klubin anglez të futbollit

Fondi arabo-saudit i kontrolluar nga Princi i Kurorës, Mohammed bin Salman, është në bisedime për të blerë klubin e Premierligës angleze, Newcastle United, raportojnë mediat. Fondi Saudit i Investimeve Publike është bashkuar me një ekip investitorësh të udhëhequr nga financierja britanike, Amanda Staveley, për të paraqitur një ofertë prej 445 milionë dollarësh për klubin britanik, raportoi të shtunën ‘Wall Street ...

Lexo me teper »

Juventus kërkon mengulm Pogbanë

“Bardh e zinjtë” nuk kanë hequr ende dorë për rikthimin e mesfushorit francez në Itali. Pogban e kërkon edhe Real Madridi Juventusi po mendon qysh tash për afatin kalimtar të verës. “Bardh e zinjtë” nuk kanë hequr dorë ende nga rikthimi i Paul Pogbas në Itali. Përfaqësuesi francez kishte shkëlqyer tek kampioni italian, por më pas ishte rikthyer në Manchester ...

Lexo me teper »

Suso drejt largimit, kërkohet nga Sevilla

Me ardhjen e Zlatan Ibrahimovic dhe ndryshimin e skemës nga 4-3-3 në 4-4-2, spanjolli Suso humbi vendin e titullarit dhe për më tepër në tre javët e fundit nuk e ka shkelur fare fushën me këmbë, duke qëndruar tërë kohës në stol. I ndodhur në këtë situatë, sulmuesi anësor 26-vjeçar ka zhvilluar një takim 45-minutësh me drejtuesit e Milanit, të ...

Lexo me teper »

Ruiz kërkon Ruizin e Napolit, gati 60 milionë euro

Fabian Ruiz ka rënë nën radarin e Liverpool. Jurgen Klopp e do patjetër në ‘Anfield’, dhe klubi anglez ka gati ofertën 60 milionë euro…. lojtarin e duan edhe Reali, Barça, United e shumë klube tjera të mëdha evropiane. Nuk preferohet shumë nga Genaro Gattuso, por mesfushori Fabian Ruiz ka adhurues të shumtë në Spanjë dhe tani edhe në Angli, ku ...

Lexo me teper »

Federer triumfon në sfidën dramatike ndaj australianit Millman

Gjashtë-herë kampioni i Australian Open, Roger Federer, i mbijetoi luftës së zjarrtë të australianit John Millman në ndeshjen e rundit të katërt dhe e siguroi fitoren pas pesë seteve lojë për të kaluar në 1/8 e finales. Zvicerani, që radhitet i treti në ranglistën botërore, fitoi me vështirësi në pesë sete, 4-6 7-6 (7-2) 6-4 4-6 7-6 (10-8), në një ...

Lexo me teper »

Sherr masiv mes basketbollistëve në SHBA, shihni pamjet që habitën komentatorët (Video)

Një ndeshje basketbolli mes kolegjesh amerikane përfundoi me përleshje masive mes lojtarëve me njëri-tjetrin e më pas edhe mes tifozëve. Ndeshja mes Kansas City-t dhe Kansas-it përfundoi me fitoren e të parëve me rezultatin 81-60. Gjatë një aksioni dy lojtarë të ekipeve rivale përplasen me njëri-tjetrin para se gjithçka të shpërthente në një sherr masiv. Gjendja u qetësua pas disa ...

Lexo me teper »

Skuadra e kategorisë së tretë eleminon Atletico Madrid nga Kupa e Mbretit

Atletico Madrid është eliminuar nga Kupa e Mbretit nga skuadra e kategorisë së tretë Leonesa. Skuadra e vogël spanjolle ka arritur sot një rezultat historik kundër Atletico Madridit të cilën e ka eliminuar nga Kupa e Mbretit në Spanjë. Leonesa arriti të ishte më e mirë në pjesën e parë. Edhe pse nuk shënoi rezultati përfundoi i barabartë. Në pjesën ...

Lexo me teper »

Liverpool nuk e ndal askush, fiton ndaj Wolves

Liverpul ka marrë një fitore të radhës në Premier Ligën angleze duke mundur Wolves në transfertë 2-1. Golat për “të kuqtë” u shënuan nga Henderson në pjesën e parë dhe Firmino në pjesën e dytë. Golin e barazimit provizor për Wolves e shënoi Jimenez. Me 67 pikë Liverpul mban vendin e parë i pashqetësuar nga ndjekësit.

Lexo me teper »

Milan nuk lëshon pe për Paquetan, e shet vetëm për 30 milionë euro

Milan thuhet se kërkon 35 milionë euro për Paquetan Sipas Calciomercato, Milan nuk dëshiron që ta zbret çmimin për Paquetan, kurse Paris Saint-Germain do të ndajë fiks 35 milionë euro në mënyrë që të sigurojë shërbimet e Lucas Paqueta. Megjithatë, skuadra nga kryeqyteti francez duket se nuk e ka në plan që të paguajë kaq shumë për brazilianin. Kjo do ...

Lexo me teper »

Disiplina me dorë të hekurt, gjobitet Skënderbeu, pezullohet trajneri i Bylisit

Komisioni i Disiplinës ka bërë sot publike të gjitha masat e mara për shkeljet e konstatuar në të gjithë kategoritë e futbollit në vend. Bie në sy se trajneri i ekipit të Bylisit, Dovedan, është pezulluar më dy ndeshje nga aktiviteti për shkak të protestave të shumta te arbitri pas golit të Tiranës në minutat e fundit. Për të njëjtën ...

Lexo me teper »