Templates by BIGtheme NET

sport

Interi zyrtarizon afrimin e Viktor Moses

Interi ka prezantuar përforcimin e ri në këtë merkato. Ai është sulmuesi anësor i Chelsea, Victor Moses. Moses është i preferuar i Antonio Contes. Sa ishte në Chelsea Conte kishte arritur ta fitonte titullin me nigerianin. Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi nëpërmjet faqes zyrtare “Transferim i kompletuar. Victor Moses është zikaltër”, ka shkruar faqja zyrtare e Interit ...

Lexo me teper »

Juventus mposht Romën dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Juventusi e ka gjunjëzuar Romën sonte, të cilën e ka mposhtur me rezultat 3-1 në Torino. Edhe në këtë ndeshje ka shkëlqyer Cristiano Ronaldo i cili ka shënuar edhe golin e parë të ndeshjes Juventusi është në gjysmëfinale të Italisë. Ata kanë mposhtur sot, të frymëzuar nga Ronaldo skuadrën e Romës me rezultat 3-1. Që në fillim të ndeshjes u ...

Lexo me teper »

Man.United gjunjëzohet para Burnley-it

Manchester United ka bërë edhe një hap fals në Premier Ligën angleze. Djajtë e kuq janë mposhtur nga Burnley pas një loje ku nuk krijuan shumë e që mysafirët u treguan shumë më klinik në finalizimin e rasteve të tyre Një asistim nga Ben Mee për Chris Wood në minutën e 39-të bëri që Burnley të arrijë të goli i ...

Lexo me teper »

Barcelona merr një fitore të vështirë ndaj skuadrës modeste Ibizas për Kupën e Mbretit

Barcelona ka fituar me rezultat 1-2 kundër UD Ibiza, një fitore shumë e vështirë kampionit të Spanjës pavarësisht se ishte paraparë që të jetë e lehtë UD Ibiza i ka bërë shumë problem sot Barcelonës në ndeshjen për Kupën e Mbretit. Madje vendasit kaluan në epërsi në minutën e 9 të pjesës së parë me anë të Javi Perez. Këtë ...

Lexo me teper »

Klopp-i nuk dëshiron largimin e Shaqirit: I duhet Liverpulit

Sevilla dhe Roma janë në kërkim të kosovarit por trajneri i “të kuqve” shpreson që ta mbaj skuadrën që e ka për momentin Jurgen Klopp thotë se Liverpul nuk ka “qëllim” që ta largojë Xhardan Shaqirin nga klubi këtë muaj. Siç është raportuar më parë, Shaqiri që përfaqëson kombëtaren e Zvicrës, u interesuan Roma dhe Sevilla me Reds që refuzuan ...

Lexo me teper »

Kukësi ndalet në Gjirokastër, Bylisi tenton kreun ndaj Tiranës

Kukësi nuk ka mundur që të fitojë në Gjirokastër nda Luftëtarit duke humbur një mundësi të artë për t’u shkëputur edhe më shumë nga ndjekësit në krye të renditjes. Kuksianët nuk mundën dot të kalojnë ekipin e vendit të parafundit dhe tashmë rrezikojnë të zbresin në vendin e dytë në rast se Bylisi arrin të fitojë ndaj Tiranës në kryeqytet. ...

Lexo me teper »

Partizani me 3 mungesa të rëndësishme për supersfidën ndaj Kukësit

Humbja ndaj Skënderbeut i ka kushtuar shumë Partizanit, që po has vështirësi të mëdha për të dalë nga kriza. Aktualisht ekipi i Sormani-t ka zbritur në vendin e pestë të renditjes dhe po bëhet gati për supersfidën ndaj Kukësit javën që vjen. Një fitore e veriorëve në ndeshjen e sotme ndaj Luftëtarit dhe një sukses javën që vjen ndaj Partizanit ...

Lexo me teper »

Man.City mposht Sheffield-in, derbi londinez përfundon në paqe

Chelsea dhe Arsenali ndanë nga 1 pikët në barazimin 2-2 në derbin e Londrës, ku për më shumë se 65 minuta “Topçinjtë” luajtën me një lojtar më pak, pasi David Luiz ndërhyri në mënyrë të gabuar si lojtar i fundit, duke i mohuar golin sulmuesit kundërshtar. Një goditje e rëndë për skuadrën e drejtuar nga Mikel Artetat, që humbi një ...

Lexo me teper »