Templates by BIGtheme NET

sport

Goditi me grusht gjyqtarin e ndeshjes, përjashtohet përjetë basketbollisti i Tiranës

Basketbollisti i Tiranës, Bruno Deliu, është përjashtuar përjetë nga basketbolli. Vendimi është marrë nga Komisioni i Disiplinës ditën e sotme. Deliu goditi me grusht gjyqtarin e ndeshjes, Jurgen Muho, në ndeshjen mes kryeqytetasve e Teutës së Durrësit. Pas përfundimit të ndeshjes, Deliu e goditi disa herë me grusht Muhon, duke e rrëzuar në tokë dhe u ndal pas ndërhyrjes së ...

Lexo me teper »

“Rama ik” – S’ndalen tifozët, pas Tiranës shpërthejnë edhe në Korçë e Shkodër (Videot)

Pas thirrjeve ‘Rama ik’ në përurimin e stadiumit kombëtar, ‘Air Albania’, e njëjta gjë ka ndodhur në dy stadiume të tjera. Teksa të gjithë po ndiqnin festën e përgatitur për të përuruar stadiumin, qindra tifozë shpëthyen me thirrjet ‘Rama ik’. Ditën e sotme e njëjta gjë ka ndodhur edhe në stadiumin ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës në sfidën mes Vllaznisë e ...

Lexo me teper »

Real Madrid kërkon mbrojtës në Seria A, të gatshëm të ofrojnë 80 milionë euro për qendrën e Interit

Real Madrid shpreson që një ofertë prej 80 milionë euro të jetë e mjaftueshme për të nënshkruar me mbrojtësin e Inter, Milan Skriniar. Sipas ‘Don Balon’, agjenti i lojtarit, Mithat Halis, kohëve të fundit ka folur për këtë çështje, duke pranuar se lojtari mund t’i bashkohet Real Madridit, por ka cekur një çmim prej 100 milionë euro. Skriniar këtë sezon ...

Lexo me teper »

Shaqiri në stol te Liverpool, zbulon të ardhmen

Xherdan Shaqiri ka humbur shumë në hierarkinë e Liverpool. Futbollisti me origjinë kosovare është harruar në pankinë gjatë këtij sezoni, ku minutat e aktivizimit i ka pasur me pikatore. Po ashtu, një dëmtim e ka lënë sulmuesin jashtë sfidave të fundit në kampionat dhe Europë. Kjo situatë e lojtarit ka bërë që mediat angleze të flasin për një transferim të ...

Lexo me teper »

Partizani-Laçi do jetë sfida eksperimentale e VAR në Superiore

Takimi i nesërm mes Partizanit dhe Laçit do të jetë edhe si një ndeshje eksperimentale për futjen e teknologjisë në Kategorinë Superiore. Pak ditë më parë, presidenti i FSHF-së, Armand Duka, deklaroi se nga sezoni 2021-2022 teknologjia VAR do të përdoret edhe në Superiore. Njëkohësisht ka nisur edhe trajnimi i disa arbitrave shqiptarë që mbajnë stemën e FIFA-s për të ...

Lexo me teper »

Milan dhe Napoli ndahen në paqe

Milan dhe Napoli janë ndarë në paqe në sfidën e luajtur në San Siro. Napletanët kanë shënuar të parët me Lozoanon në minutën e 24’, ndërsa “dajlli” barazoi me Bonaventuran në minutën e 29’. Golat e pjesës së parë do ishin vendimtarë për fatet e lojës deri në fund të takimit. Skuadrat ndanë nga një pikë, e cila nuk i ...

Lexo me teper »

Humbja me Skënderbeun i kushton stolin, Ahmataj shpërthen ndaj drejtuesve: Këtu mendojnë të heqin trajnerin para se të nisësh punë

Trajneri i Tiranës shprehu zhgënjimin për humbjen ndaj Skënderbeut ku në një intervistë pas ndeshjes shpërtheu ndaj drejtuesve të klubit bardh e blu. Julian Ahmataj deklaroi se te Tirana para se të fillosh punë mendojnë të heqin trajnerin, dhe shtoi se i ka paraqitur dorëheqjen Presidentit Halili para se ta largonin. “Rezultati është një zhgënjim shumë i madh, por nuk ...

Lexo me teper »

Tirana me trajnerin e ri por me zanatin e vjetër, humb përballë Skënderbeut

Skënderbeu ka mposhtur Tiranën në Korçë duke i kaluar në renditje. Më fitoren 2-1, “ujqërit e dëborës” shkojnë në vendin e katërt me pikë të barabarta me Bylisin që humbi ndaj Kukësit. Golat u shënuan nga Krasaniqi dhe Ndecky ndërsa për “bardh e blutë” shënoi Hasani në minutat shtesë të takimit. Tirana mban vendin e 6-të me një pikë larg ...

Lexo me teper »

Juventus mposht Atalantën, Higuain protagonist

Juventus ka mposhtur me rezultatin 3-1 në transfertë Atalantën, duke i marrë tre pikë të vlefshme për kreun e tabelës Ishte Higuain i cili arriti të shënoj dy gola, për të përmbysur epërsinë e vendasve, të cilët arritën të shënonin të parët në minutën e 56-të të ndeshjes me anë të Gosens. Mirëpo, kjo nuk ishte e tëra nga Juventusi, ...

Lexo me teper »