Templates by BIGtheme NET

sport

Nis derbi i 152-të, Tirana për të thyer tabunë e kuqe

Ka nisur ndeshja derbi i Tiranës mes Partizanit dhe bardhebluve. Kjo është ndeshja e 152-të mes ekipeve ndërsa duhet thënë se të kuqtë ia kanë nxirë jetën Tiranës vitet e fundit duke qenë se kanë shumë ndeshje pa e shijuar fitoren. Ekipi i Gegës është një nga pretendentët kryesorë për titullin kampion këtë sezon megjithatë deri në fund ka edhe ...

Lexo me teper »

Totti gabon ditën e derbit, Dzeko: Më mirë të shtunën Checho!

Francesco Totti njihet për batutat e tij të gjetura, por këtë radhë ka vënë në dyshim tifozët nëse ai e di se kur mbahet derbi i kryeqytetit italian. Ndërsa Edin Dzeko po përgatitet për sfidën ndaj Lazio-s, ish-kapiteni legjendar i Romës ndodhet me pushime me bashkëshorten Ilary dhe fëmijët. Kur Dzeko prezantoi një model të ri atletesh në “Instagram”, mbase ...

Lexo me teper »

Premier League/ Chelsea likujdon Tottenham, Liverpool mban kreun

Premier Liga luajti këtë mbrëmje takimet e javës së 28-të, ku të mëdhatë nuk falën. Liverpuli fitoi bindshëm me shifrat 5-0 ndaj Watfordit, me dopietat e Sadio Mane dhe Virxhin Van Dajk, si dhe me realizimin e Divok Origi. Hapin nuk e ndali as Mançester Siti, edhe pse fitoi minimalisht 1-0 në shtëpi ndaj West Hemit. Për ekipin e Guardiolës, ...

Lexo me teper »

Barcelona kalon në finalen e Kupës së Mbretit, shkatërron Realin në shtëpi

Reali i Madridit dhe Barcelona zhvilluan në “Santiago Bernabeu” sfidën e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Katalanasit triumfuan duke fituar pastër 3-0, për të shkuar në finalen e Kupës së Mbretit. Pjesa e parë u mbyll në barazim 0-0, por në minutën e 50-të Suarez kalon Barcelonën në avantazh. Në minutën e 69-të Dembele pason për Suarezin, i cili ...

Lexo me teper »

Pjesa e parë e El Clasico mbyllet në paqe

Real Madrid-Barcelona po luan sfidën e kthimit të vlefshme për Kupën e Mbretit, teksa rezultati pas 45 minutave të para të takimit është mbërthyer në shifrat e bardha 0-0. Pjesa e parë ka dhuruar emocione të shumta, ndërsa më pranë golit kanë qenë madrilenët, që me Vinicius dhe Benzema kanë shpërdoruar dy mundësi të arta. Barcelona ka luajtur topin më ...

Lexo me teper »

FIFA ironi  me Italinë: Edhe Gaboni i ka stadiumet më të mira

“Situata e stadiumeve në Itali është diçka që shkon përtej çdo logjike. Ky vend ka një pasion dhe një kulturë futbollistike të jashtëzakonshme”. Me këto fjalë Xhani Infantino, presidenti i FIFA-s, sulmon lëvizjen futbollistike në Gadishullin Apenin. “Sot, Italia është pas Gabonit, që ka organizuar një Kupë Afrike shumë cilësore sa i takon nivelit të stadiumeve. Stadiumi nuk është vetëm ...

Lexo me teper »

Real Madrid mendon sërish për Neymar, James Rodriguez do përfshihet në trasaksion

Merkatoja e Realit të Madridit ringjallet dhe orët e fundit ka filluar të qarkullojë sërish emri i Neymar dhe kjo po ndodh pikërisht në një moment kur të gjithë menduan se Los Blancos e kishin braktisur këtë pistë. Sipas gazetarit Eduardo Inda i programit ‘El chirinnguito’, James Rodriguez me shumë gjasa do të jetë elementi kyç për të arritur te ...

Lexo me teper »

Lazio dhe Milan ndahen në paqe për Kupë, kualifikimi vendoset në sfidën e kthimit

Lazio dhe Milani u ndanë në barazim pa gola në ndeshjen e parë të fazës gjysmëfinale të Kupës së Italisë, duke shtyrë përcaktimin e finalistes për në sfidën e ardhshme në Milano. Në “Olimpico” u luajt një sfidë mjaft interesante, ku veçanërisht bardhekaltrit e Simone Inzaghit kërkuan me ngulm një gol sot, por hasën në një formë të shkëlqyer të ...

Lexo me teper »

Gjithçka si në video-lojë, luftëtari i sportit ekstrem habit me lëvizjet (Video)

Luftëtar brazilin i arteve marciale të përziera, Michel “Demolidor” Pereira, i habiti jo pak tifozët e këtij sporti anembanë botës pasi gjatë një ndeshjeje MMA, bëri disa shfaqje të pabesueshme lëvizjesh të çmendura. Teksa po ndeshej me një koreano-jugor, 25-vjeçari bëri disa lëvizje që nuk para rastis të shihen shpesh në këtë sport, që pak ka lidhje me spektaklin e ...

Lexo me teper »

Bajerni “hedh sytë” nga Reali i Madridit, ofron 120 milionë euro për talentin

Bajerni i Mynihut kërkon përforcime për sezoin që vjen duke qenë se këtë aktualin po vuan shumë në Bundesligë, ndërsa në Ligën e Kampionëve deri tani nuk duket se ka shumë shanse për të triumfuar. Për këtë qëllim, drejtuesit e klubit i kanë kthyer sytë nga Spanja ku kërkojnë të afrojnë në ekip sulmuesin Marco Asensio. 23-vjeçari i talentuar është ...

Lexo me teper »