Templates by BIGtheme NET

sport

Juventus përmbys Tottenhamin dhe kualifikohet për në çerekfinale

Sfida e kthimit e zhvilluar në Angli midis Juventusit dhe Tottenhamit në Champion League ka pasur një dinamikë me përmbysje. Pas golit të shënuar nga Tottenham u duk sikur shpresat për ‘Zonjën e Vjetër’ u shuan pasi ndodhej edhe në presionin e rezultatit në Itali. Por u mjaftuan vetëm 3 minuta gjatë pjesës së dytë që ‘bardhezinjtë’ të përmbysnin rezultatin. ...

Lexo me teper »

Intervista e Taulant Xhakës: Kam ëndërr të luaj sërish me Granitin

Në një intervistë për goal.com, mesfushori i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Taulant Xhaka ka zbuluar se dëshiron të bashkohet sërish në një skuadër me të vëllain, Granitin. Të dy vëllezrit luajtën kundër njëri-tjetrit, sezonin e kaluar në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen Arsenal – Basel.  Por në të vërtetë ata luajtën kundër njëri-tjetrit për herë të parë në “Euro 2016”, ...

Lexo me teper »

McLaren aleancë me Ferrarin e Mercedes, kërcënojnë me largim nga Formula 1

Skuteria e Ferrarit nuk është e vetmja e cila ka nisur betejën kundër Liberty Media për të ardhmen e Formula 1. Përveç Mercedes, që ka deklaruar kohë më parë që është në krah të Ferrarit, një tjetër “aleat” që është rreshtuar me “kokëkuqen”  është edhe McLaren. Zak Brown, shefi i makinës McLaren, në një prononcim është shprehur se ka shumë ...

Lexo me teper »

Ronaldo tenton ta godasë me shkelm, Alves merr hak duke i fshirë qurret mbi bluzë (VIDEO)

Ndeshja e mbrëmshme mes Realit të Madridit dhe Paris SG ishte ndër më të komentuarat, por jo vetëm për rezultatet. Vëmendjen e mediave dhe publikut e tërhoqi në veçanti ‘kacafytja’ mes Cristiano ronaldos dhe Dani Alvesit, një dyshe armike që nga koha kur braziliani luante për Barcelonën. Vetëm pak minuta pas nisjes së lojës, Ronaldo u bë me nerva për ...

Lexo me teper »

Ilirjan Topuzi kërkon kreun e Peshëngritjes shqiptare

Ilirijan Topuzi ka zyrtarizuar kandidaturën për president të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes.  “BalkanWeb”raporton se Topuzi ka zyrtarizuar kandidaturën dhe aktualisht mban postin e zv.Presidentit të FSHP. Duhet të themi që Topuzi është një emër i njohuur i peshëngritjes shqiptare. Topuzi ka qenë  peshëngritës i Elbasanit në periudhën 1982-1992 dhe 1992-1993 me ekipin Livorno në Itali nënkampion kombëtar në peshën 67 ...

Lexo me teper »

Asnjë surprizë në Angli, Liverpul paqe me Porton dhe kulaifikohet më tej

Përplasja Liverpul-Porto nuk ka sjellë asnjë suprizë në sfidën e luajtur në Angli për ndeshjen e kthimit të Chamipons League. Ka mjaftuar një barazim i pastër pa gola dhe rezultati i ndeshjes së mëparshme që t’i jepnin mundësinë Liverpulit të kualifikohej për më tej. Rezultati në Portugali mids dy ekipeve përfundoi 0-5 në favor të të besuarve të Klop. Kjo ...

Lexo me teper »

Formula 1 ndryshon rregullat, Ferrari kërcënon me largim

  Pronarët e rinj të ‘Formula 1’, Libert Media, kanë ndryshuar disa nga rregullat e mëparshme të garës me makina, gjë që ka nxitur pakënaqësi tek skuderia e ‘Ferrarit’. Presidenti i kokëkuqes italiane, Sergio Marchionne, në një intervistë para mediave në Zvicër e përsëriti se mes “Ferrarit” dhe Liberty Media nuk po arrihet një marrëveshje dhe nëse situata do të ...

Lexo me teper »

Duan kualifikimin me çdo kusht, ultrasit e PSG-së lënë pa gjumë lojtarët e Realit (Video)

Tifozë të shumtë të PSG-së janë përpjekur të ndihmojnë në mënyrën e tyre, ekipin e tij për t’u kualifikuar në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve ndaj Realit të Madridit. Ata janë grumbulluar para hotelit ku qëndrojnë madrilenët dhe kanë bërë gjithçka për t’i lënë pa gjumë Kristiano Ronaldon dhe ‘galaktikët e tjerë’. Ata kanë hedhur fishekzjarre dhe kanë bërtitur e ...

Lexo me teper »

Zbardhet autopsia, Davide Astori vdiq nga shkaqe natyrale

Është zbardhur ditën e sotme autopsia e kapitenit të Fiorentinës, i cili ndërroi jetë të dielën në hotelin ku po qëndronte në Udine. Sipas mediave italiane Davide Astori ka humbur jetën për shkaqe natyrale dhe jo siç u tha dje nga prokurori i zonës, Antonio De Nicolo. Sipas prokurorit ajo që është e habitshme më hipotezën e arrestit kardiak është ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful