Templates by BIGtheme NET

sport

Seria A propozon nisjen e kampionatit më 13 qershor

Kampionati italian po pret të mësojë datën e nisjes së ndeshjeve të mbetura të sezonit 2019-2020, teksa prej disa ditësh skuadrat stërviten në fushë, ndërsa Liga e Serisë A ka gati planin e propozimit që do ta paraqesë ditën e nesërme. Kështu është propozuar që më datën 13 qershor të rinisë gjithçka me 4 ndeshjet që u shtynë më 23 ...

Lexo me teper »

Dortmund-Bajerni i Mynihut, klasikja që do vendosë fatin e titullit kampion

Bundesliga gjermane luan nesër ndeshjen më të rëndësishme të sezonit që do të përcaktojë shumë garën për titullin kampion. Në orën 18 e 30 Dortmundi do të presë Bajernin e Mynihut në shtëpi e duke pasur parasysh largësinë prej 4 pikësh mes ekipeve edhe barazimi mund të mos i mjaftojë ekipi verdhez që do të kërkojë me çdo kusht fitoren. ...

Lexo me teper »

Man.United nuk e do më Rojo, kërkon ta shesë në Argjentinë

Pasi e huazoi në janar te Estudiantes në Argjentinë, Manchester United po negocion për shitjen finale të mbrojtësit argjentinas Marco Rojo, për të cilin shpenzoi rreth 20 milionë euro 6 vite më parë, në verën e 2014-ës. Ndonëse iu bashkua “djajve të kuq” me bujë, 30-vjecari argjentinas nuk arriti të shndërrohet në një titullar në “Old Trafford” dhe kjo duket ...

Lexo me teper »

Futbollisti i kombëtares rrezikon të thyejë rekordin negativ të Bundesligës, dy kartona larg

Kartoni i verdhë është kthyer në një ves për Klaus Gjasulan në Bundesliga. Mesfushori shqiptar i cili njihet për shpirtin e tij luftarak u ndëshkua edhe në sfidën e fundit të kampionatit me skuadrën e tij Paderborn. Jo vetëm kaq, por i djeshmi në barazimin 1-1 të skuadrës së tij ndaj Hoffenheim ishte kartoni i 14-ti përsa i përket këtij ...

Lexo me teper »

Panathinaikos në kërkim të mesfushorit shqiptar Basha

Panathianaikos nuk u ndahet futbollistëve shqiptarë. Pas Ergys Kaçes “jeshilët” nga Athina do të tentojnë të afrojnë në skuadrën e tyre një tjetër mesfushor shqitar që në të shkuarën ka qenë edhe pjesë e kombëtares kuqezi. Bëhet fjalë për Vullnet Bashën, vëllain e Migjen Bashës. Panathinaikos po kalon një periudhë të vështirë në aspektin financiar dhe nuk mund t’i lejojë ...

Lexo me teper »

Shtohen klubet e interesuara, Kumbulla “çmend” Europën

Mbrojtësi i Veronës, Marash Kumbulla, pritet të kushtojë më shumë se 25 milionë euro këtë verë, ka thënë drejtori klubit, Tony D’Amico. Ai ka bërë një paraqitje mbresëlënëse gjithë sezonin dhe ka rënë në sytë e shumë klubeve europiane mes të cilave Napoli, Lacio e së fundmi edhe Arsenali. Lojtari i kombëtares shqiptare është një nga talentet e Serisë A ...

Lexo me teper »

Dortmundi bën detyrën, Bajerni i përgjigjet pak më pas

Bundesliga gjermane ka luajtur ndeshjet e dyta që prej rifillimit të kampionatit pas një ndërprerjeje prej më shumë se dy muajsh për shkak të pandemisë Covid-19. Dortmundi bëri detyrën në fushën e Volfsburgut duke marrë një fitore të vuajtur por të rëndësishme. Bajerni që e luajti ndeshjen pak orë më vonë i është përgjigjur Dortmundit duke shpartalluar në Mynih Frankfurtin ...

Lexo me teper »

Poketino pritet të jetë trajneri i ri i Njukasëllit, klubi anglez u shit te sauditët

Mauricio Poketino pritet të jetë trajneri i ri i klubit anglez të Njukasëllit. Sipas mediave britanike atij i është bërë një ofertë e mirë nga ana e drejtuesve të rinj sauditë. Deklaratën për mediat e ka dënë miku i ngushtë i Poketinos Osi Ardiles. Ish-trajneri i Totenhemit, pritet të marrë vendin e Stiv Brus te ‘qymyrxhinjtë’. Në ditët në vijim ...

Lexo me teper »

Pas ditë pas Majk Tajsonit, 57-vjeçari Holifild stërvitje me ritme të larta, a do rindeshen? (Video)

57-vjeçari Evander Holifild duket në formë të mahnitshme teksa stërvitet me boksierin ukrainas Vladimir Kliçko. Ish-kampioni i botës që mundi dy herë Majk Tajsonin duke bërë bujë mund të rithehet sërish në ring për t’u rindeshur me rivalin e tij 53-vjeçar. Pak ditë më parë, Majk Tajsoni u pa në superformë duke u stërvitur por nuk pohoi se kishte ndërmend ...

Lexo me teper »

Strakosha sfidon Juventusin: Jemi gati për titullin kampion

Portieri shqiptar i Lacios, Strakosha, ka deklaruar ditën e sotme se objektivi i ekipit në fillim të sezonit ishte kualifikimi në Ligën e Kampionëve, ndërsa tani është titulli kampion. Teksa kampionati bëhet gati të rifillojë në fundjavë, romanët e shohin veten në vendin e dytë të renditjes me vetëm një pikë më pak se Juventusi i kreut. Deri në fund ...

Lexo me teper »