Templates by BIGtheme NET

sport

Salah gjen “vëllain” binjak, gjenin ndryshimin mes tyre (Foto)

Tifozët e Liverpoolit dhe Egjiptit mund të jenë të kënaqur pasi tani ekzistojnë dy Muhamed Salah për ta. Një inxhinier egjiptian ka habitur mediat anembanë botës për ngjashmërinë e madhe me yllin e Liverpulit. 43-vjeçari Ahmed Bahaa me banim në Egjipt ka marrë pjesë në disa emisione sportive në vend ku është kthyer në një personazh mjaft të njohur. Me ...

Lexo me teper »

Inter i bën nder MIlanit, merr barazimin ndaj Romës

Inter ka arritur të marrë një barazim ndaj Romës e cila në këtë sfidë ishte e para që kërkoi të rrëmbente tre pikë që do e dërgonin në vendin e 4 duke u ngjitur në zonën Champions. Sfida përfundoi me rezultatin 1-1 me gola të El Shaaraëy për Romën dhe për Inter golin e barazimit e shënoi Perisic. Inter me ...

Lexo me teper »

Kukësi mban gjallë shpresën për titull, Flamurtari barazon me luftëtarin

Verilindorët mposhtin bardheblutë me rezultatin 2-0 dhe ngushtojnë diferencën me Partizanin kryesues në 10 pikë, duke mbajtur gjallë dhe shpresën e fundit për titull. Në sfidën e luajtur në “Selman Stërmasi”, Kukësi ka shënuar dy herë në portën e Abibit me qendërsulmuesin Vasil Shkurtaj, që në minutën e 34-ët shfrytëzon asistin perfekt të Et’hemit, ndërsa në të 95-ën shërbehet nga ...

Lexo me teper »

Juventus vendos hegjemoninë në Seria A, 8 herë kampion rradhazi

Pas dështimit në Champions League, Juventus është shpallur kampion në Seria A disa javë para përfundimit të saj. Me fitoren 2-1 ndaj Firoentinës, “zonja e vjetër” rrëmbeu titullin e 8 radhazi në kampionatin italian duke vendosur hegjemoninë. Me një gol nga Alex Sandro dhe Pezzela “bardh e zinjtë” morën fitoren kundrejt golit të Milenkovic. Tashmë titulli në Seria A u ...

Lexo me teper »

Skënderbeu humbet në Laç, Partizani ngel në Krujë

Kanë përfunduar dy sfidat e para të Superligës shqiptare të futbollit të cilat kanë sjellë një barazim në sfidën Kastrioti-Partizani dhe humbjen e Skënderbeut në Laç. Edhe pse morri vetëm një pikë në Krujë , kreu mbetet i palëkundur për Partizanin. Golat u shënuan nga Mensah për “demat e kuq” dhe  Shehu për krutanët. Ndërsa në sfidën tjetër Skënderbeu largohet ...

Lexo me teper »

Man.City hakmerret ndaj Tottenham në Premier League

Citiziens triumfuan 1-0 në Etihad Stadium këtë të shtunë falë një goli të shpejtë të mesfushorit të talentuar Phil Foden që i riktheu në krye të Premier League me një pikë më shumë se Liverpooli. Ishte një ndeshje shumë e luftuar që u zhvillua në Manchester por goditja e saktë me Foden pas asistit të Sergio Agueros pas 5 minutash ...

Lexo me teper »

Real Madrid e Juventus merkato të ethshme, kush vjen e cili ikën

Eden Hazard pritet të nënshkruajë me Realin e Madridit, brenda pak ditësh duke u bërë blerja e tretë e madrilenëve për sezonin që vjen. Sipas spanjolles “Marca”, belgu që aktualisht luan për Çelsin, do i bashkohet Rodrygos dhe Militaos. Reali i Madridit pritet të derdhë në arkën e ekipit londinez një shumë prej 100 milionë eurosh ndërsa nuk dihen ende ...

Lexo me teper »

Caktohen gjysmëfinalistët në Europa League, sfidat dhe datat kur do luhen

Pas përfundimit të sfidave të dyta çerekfinale, janë përcaktuar edhe 2 çiftet gjysmëfinale të Ligës së Europës. Kështu, Arsenali do të përballet me spanjollët e Valencias, ndërkohë që Chelsea do të ketë përballë gjermanët e Eintracht Frankfurt që eliminuan Benfikën në çerekfinale. Arsenali dhe Frankfurti do të jenë skuadrat pritëse në takimet e para që do të luhen në datën 1 ...

Lexo me teper »

Edi Reja afron në staf ish-sulmuesin e kombëtares

“Më duhet pak kohë për të njohur skuadrën dhe si punohet në Federatë”. Kjo ishte një nga deklaratat e Edi Reja gjatë prezantimit si trajner i kombëtares së Shqipërisë. Por për ta përshpejtuar këtë proçes tekniku do të ketë ndihmën e një personi që ka luajtur gjatë dhe e njeh shumë mirë përfaqësuesen kuqezi. Përveç Ervin Bulkut, tashmë pjesë e ...

Lexo me teper »

Sistemi “VAR” eliminon Mançester Sitin, goli i Llorentes ishte i parregullt

Ndeshja e kthimit çerekfinale e Ligës së Kampionëve mes Mançester Sitit dhe Totenhemit ishte dramatike me plot gojën. Përtej rezultatit 4-3, ajo që ndikoi jo pak isht edhe sistemi VAR. Në rastin e golit të tretë të londinezëve nga ana e Llorentes, gjyqtari turk iu drejtua sistemit VAR duke vendosur se goli i spanjollit ishte i rregullt. Por sipas ish-gjyqtarit ...

Lexo me teper »