Templates by BIGtheme NET

sport

Gafa e vitit, portieri driblon kundërshtarin më pas shënon në portën e tij (Video)

Portieri i ekipit paraguaian të futbollit, General Diaz, Gustavo Serdan pati një ditë për t’u harruar gjatë barazimit 1-1 të skuadrës së tij me Guairena FC në kampionatin vendas. Teksa u përpoqt të driblonte sulmuesin e ekipit kundërshtar, ai e dërgoi aksidentalisht topin në portën e tij. Shoku i tij i ekipit ia pasoi topin dhe Serdan u duk sikur ...

Lexo me teper »

Wilder gjen “shkakun” e humbjes ndaj Fury-t: E kishte fajin kostumi që vesha para ndeshjes

Deontay Wilder është tallur keqazi pasi pretendoi se arsyeja e humbjes ndaj Tyson Fury-t për peshën super të rëndë në boks ishte për shkak të kostumit që kishte veshur para se të ngjitej në ring. Ai tha për mediat amerikane se e kishte humbur ndeshjen ndaj britanikut jo për shkak të fuqisë së frikshme të kundërshtarit, por për shkak se ...

Lexo me teper »

Reali i Madridit “i fiksuar” pas norvegjezit Haaland, nis aksionin për ta rrëmbyer

Kur nuk kanë kaluar pak javë që gjiganti norvegjez Haaland nënshkroi për Dortmundin, Reali i Madridit është hedhur menjëherë në sulm për ta rrëmbyer nga verdhezinjtë. Sipas mediave sportive iberike, klauzola e sulmuesit është 75 milionë euro që nga viti 2021 dhe për një klub si madrilenët kjo shifër është e pranueshme. Megjithatë siç raportojnë ato, drejtuesit e Realit të ...

Lexo me teper »

Liverpool nuk lëshon pe në kampionat, mund West Ham

West Ham i hapi jo pak probleme Liverpoolit në sfidën e sotme në Premier Ligë duke i përmbysur avantazhin edhe pse në fund të “kuqtë” fituan në fund. Ëijnaldum ishte i pari që shënoi për Liverpool ndërsa vetëm 3 minuta më vonë barazoi Diop. Më pas në fraksionin e dytë të lojës, miqtë përmbysën rezultatin me Formals. Por të kuqtë ...

Lexo me teper »

UEFA vendos, sfida mes Interit dhe Ludogorets do zhvillohet pa tifoza

UEFA vendosi së fundmi se takimi i kthimit të raundit të 1/32-ave të Ligës së Europës midis Interit dhe Ludogoretsit do të luhet pa praninë e tifozëve. Në një komunikatë zyrtare, qeveria e futbollit europian vendosi që takimi në “San Siro” të zhvillohet pa praninë e tifozëve për të shmangur përhapjen e koronavirusit. Gjatë 24 orëve të fundit u përfol ...

Lexo me teper »

Koronavirusi, merret vendimi për ndeshjet e kampionatit italian

Federata Italiane e Futbollit dhe Liga kanë vendosur vijimin e ndeshjeve të kampionatit. Megjithatë për shkak të koronavirusit, në zonat e prekura në veri të vendit ndeshjet do zhvillohen pa tifozë. Një pjesë e mirë e ndeshjeve të së dielës u shtynë pas përhapjes së koronavirusit në vendin apenin, që mban tashmë vendin e tretë në botë për numrin e ...

Lexo me teper »

Konte pranon shitjen, Inter i vendos çmimin 90 milionë euro lojtarit

Media italiane e futbollit “Calciomercato” raporton se drejtuesit zikaltër e kanë rritur vlerën e futbollistit sllovak në 90 milionë €. Mançester Siti dhe Barcelona nuk pranojnë të heqin dorë nga Skriniar, pavarësisht rritjes së kartonit të tij me 25 milionë €. Edhe pse verën e kaluar trajneri Antonio Konte refuzoi të shitej Skriniar, këtë herë italiani mund të ndryshojë mendim ...

Lexo me teper »

Arsenal përmbys Everton

Arsenal ka fituar përballë Everton në një sfidë e cila nuk ishte e lehtë përballë të besuarve të Ancelotit. Me rezultatin 3-2, “topçinjtë” rrëmbejnë 3 pikë të vlefshme për t’u ngjitur më lartë në klasifikimin e Premier Ligës. Ishin miqtë që shënuan të parët me Clevert-Limen ndërsa barazimi për Arsenal do vinte nga këmbët e Nketiah pas 26 minutash. Më ...

Lexo me teper »

S’ndalet Roaldo, thyen rekord pas rekordi

Cristiano Ronaldo vendosi një rekord të ri në ndeshjen e së shtunës ndaj SPAL-it, ku festoi ndeshjen e 1000-të profesionale duke shënuar gol në ndeshjen e 11-të radhazi.   Bardhezinjtë fituan ndaj vendasve në një sfidë delikate por tejet të rëndësishme për ecurinë e kampionatit. Ekipi i 35-vjeçarit, që nuk po tregon shenja lodhjeje mban vendin e parë në renditje ...

Lexo me teper »