Templates by BIGtheme NET

sport

Juventus 8 fitore rresht në Seria A, CR7 rigjen golin

Juventusi fitoi kundër Udineses me rezultatin 0-2, në javën e 8 të Serisë A. Ky sukses bën që Juventusi ta ruajë i qetë kreun e klasifikimit, pasi ende nuk njeh barazime apo humbje në këtë fillim kampionati.  Bentancour (34’) dhe Cristiano Ronaldo (37’) ishin shënuesit e golave për bardhezinjtë e Allegrit, të cilët dominuan sfidën dhe nuk e vunë në ...

Lexo me teper »

Dortumnd spektakël ndaj Augsburg

Borussia e Dortmundit fitoi 4-3 ndaj Augsburgut në një nga ndeshjet më spektakolare deri tani, jo vetëm në Bundesligë. Në “Signal Iduna Park” u bë protagonist Paco Alcacer, sulmuesi i ardhur nga Barcelona që takimin e nisi nga stoli. Spanjolli shënoi 3 gola në vetëm 30 minuta lojë, duke i dhënë 3 pikë shumë të vlefshme verdhezinjve. Pjesa e parë ...

Lexo me teper »

Hamilton fiton Pole Position e Japonisë, Ferrari nuk duket në horizont

Piloti britanik i Mercedes-it, Lewis Hamilton, ka fituar “pole position” për garën e nesërme të Çmimit të Madh të Japonisë në garën e 17-të të këtij sezoni në kampionatin botëror të Formula 1. Gara kualifikuese për garën e nesërme është bërë në pistën Suzuka e gjatë 5.807 metra, në pistën e qytetit Suzuka të Japonisë. Lewis Hamilton, në renditjen e ...

Lexo me teper »

Florian Marku fiton me “knock-out” ndaj rumunit Vranceanu

Florian Marku fitoi ndeshjen e tij ndaj kundërshtarit rumun Ioan Vranceanu në Mixed Martial Arts (MMA), përballje e zhvilluar të premten në mbrëmje në Ferizaj. Marku fitoi me “knock-out” në raundin e dytë ndaj rumunit. “Qëllimi im është që të arrij UFC-në dhe së shpejti do të më shikoni atje”, tha menjëherë pas dyluftimit Florian Marku.  

Lexo me teper »

Milan fiton me përmbysje në Europa League ndaj Olympiakos

Milan ka arritur të marrë një fitore me përmbysje ndaj Olumpiakos Pireaus për sfidat e luajtura të Europa League. Kanë qenë helenët ata që shënuan të parët duke e mbyllur në fitore pjesën  parë me Guerrero. Barazimi për Milan erdhi nga këmbët e Cutrone në minutën e 70’. Golin e përmbysjes për “kuqezinjtë” e shënoi Higuain dhe më pas po ...

Lexo me teper »

Skënderbeu fiton ndaj Kukësit, merr vendin e dytë

Skënderbeu mori vendin e dytë në Kategorinë Superiore, pas fitores minimale, por mjaft të rëndësishme ndaj Kukësit. Kampionët në fuqi të Shqipërisë shënuan vetëm një gol në kuadratin e verilindorëve, por kaq mjaftoi për rokadën në renditje. Skuadra e trajnerit Cungu vinte në përballjen e Korçës pas 4 fitoreve radhazi, por transferta e kësaj të enjteje u mbyll pa asnjë ...

Lexo me teper »

Akuza për përdhunim, Ronaldo: Jam i pastër, pres rezultatet e hetimit

Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka mohuar akuzat se ka përdhunuar një grua amerikane. “Unë i mohoj në mënyrë të vendosur akuzat që bëhen kundër meje. Përdhunimi është një krim i neveritshëm që shkon kundër çdo gjëje për të cilën jam dhe besoj. I etur, siç mund të jem unë për të pastruar emrin tim, unë refuzoj të ushqej spektaklin e ...

Lexo me teper »

Champions/ Real humbet ndaj CSKA, Bayern barazon me Ajaks, Roma shkatëron Plzen

Kanë përfunduar  6 takimet e mbrëmjes së Champions League, të vlefshme për raundin e dytë të fazës së grupeve. Surpriza e mbrëmjes është humbja e Realit të Madridit ndaj CSKA Moskës me rezultatin 1-0. Kampionët në fuqi të Champions, janë duke kaluar një moment jo të mirë, ku pas 2 rezultatesh negative në kampionat, zhgënjyen edhe në Champions. Bajernin e ...

Lexo me teper »

Champions / Juventus “tripletë” ndaj Young Boys, City fiton ndaj Hoffenheim

Juventus ka arritur të fitojë  në takimin e sotëm të vlefshëm për Ligën e Kampionëve. Në takimin e zhvilluar në shtëpi, skuadra e “Zonjës së Vjetër” ka mundur pastër  skuadrën zvicerane të Young Boys në shifrat 3-0. Golat e Juventus u shënuan në minutat 3’, 33’ dhe 69’ nga Paulo Dybala. Në sfidën tjetër skuadra e Pep Guardiolës Manchester City ...

Lexo me teper »

4 lojtarë të rinj, Panucci publikon listën anti-Jordani dhe anti-Izrael

Trajneri i Kombëtares, Christian Panucci ka shpallur këtë të martë listën e 25 lojtarëve që do të grumbullojë në vigjilje të dy ndeshjeve të tetorit të ekipit kombëtar. Shqipëria do të zhvillojë dy ndeshje, fillimisht miqësores me Jordaninë, të mërkurën në datë 10 tetor në “Elbasan Arena”, dhe më pas takimin zyrtar eleminator me Izraelin në Ber Sheva, në datë ...

Lexo me teper »