Templates by BIGtheme NET

sport

Arrestohet pak orë para ndeshjes në Ligën e Kampionëve, presidenti i “Monaco”-s

Manjati i futbollit, Dmitry Rybolovlev, është arrestuar dhe mbahet në paraburgim për t’u marrë në pyetje në kuadër të një hetimi mbi korrupsionin dhe ryshfet, shkruajnë mediat franceze. Policia kontrolloi vilën 300 milionë dollarëshe të manjatit rus në “Cote d’Azur”, sipas “Le Monde”. Biznesmeni, pasuria e të cilit vlerësohet në 6.8 miliardë dollarë nga “Forbes”, u arrestua pas kontrollit të ...

Lexo me teper »

Champions/ Inter barazon me Barcelonën, Atl.Madrid fiton ndaj Dortmund

Mbrëmjen e sotme u luajtën,sfidat në Ligën e Kampionëve, me takimin më të rëndësishëm mes Interit dhe Barcelonës që u mbyll në barazim 1-1. Katalanasit dominuan të gjithë takimin, por në shumë raste ishin pritjet vendimtare të Handanoviç që mbajtën në lojë zikaltrit. Golat erdhën vetëm në minutat e fundit, ishte Malkolm ai i cili zhbllokoi sfidën në minutën e ...

Lexo me teper »

Liverpool mundet në Serbi, Monako shkatërrohet nga Club Brugge

Kanë përfunduar 2 takimet e orës 18:55 në Ligën e Kampionëve. Rezultate befasuese kanë sjellë takimet Crvena Zvezda-Liverpul dhe Monako-Klub Bruzh. Serbët kanë marrë një fitore historike 2-0 përballë anglezëve, ndërsa francezët e Henrisë janë shkatërruar në shtëpi me rezultatin 0-4. Tashmë situata e kualifikimit në grupet përkatëse komplikohet edhe më tej.

Lexo me teper »

“Tirona Fanatics” pushtojnë fushën e lojës, kapen me lojtarët

Tifozët bardheblu kanë pushtuar fushën e lojës mes në sfidën mes Tiranës dhe Kukësit, , të cilët kanë filluar të kapen edhe me vetë lojtarët bardheblu. Tifozët të acaruar pas rezultateve të skuadrës së tyre, filluan të kapen edhe me lojtarët, duke i kërkuar të heqin fanellën bardheblu, ndërsa vazhdojnë edhe koret ndaj drejtuesve të ekipit. Menjëherë, erdhi edhe ndërhyrja ...

Lexo me teper »

Mosfutja e Shaqirit në ndeshjen kundër Serbisë, mediat gjermane: Çfarë kishin përgatitur huliganët e kuq

Lënia jashtë ndeshjes e Xherdan Shaqirit nga trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në përballjen me Ylli i Kuq të Beogradit është komentuar së fundmi edhe nga mediat gjermane.       Gazeta gjermane “Die Welt” ka shkruar një artikull me titull “Armiku shtetëror Nr.1” . “Xherdan Shaqiri mezi e priste ndeshjen kundër Yllit të Kuq të Beogradit por për shumë tifozë serbë futbollisti ...

Lexo me teper »

Inter- Barcelona rregjistron shifrat më larta të të ardhurave

Sfida Inter- Barcelona do të regjistrojë të ardhurat më të mëdha të historisë së futbollit italian duke arritur shifrat e 5.8 milionë eurove. Inter do të presë Barcelona-n në mbrëmjen e së martës në San Siro për ndeshjen e fazës së grupeve të Champions League. Disa ditë më parë ishte përfolur për një shifër rekord të fitimeve në stadiumin e ...

Lexo me teper »

Disiplina/ FSHF ndëshkon Kukësin dhe Tiranën për sjelljet e tifozëve

Komisioni i Disiplinës, ka publikuar ditën e sotme edhe vendimet për parregullsitë në futbollin shqiptar gjatë fundjavës së kaluar. Bie në sy se për këtë javë janë vetëm 4 dënime, ndërkohë që tek Tirana, janë dënuar me 2 ndeshje pezullim në sektorin përkatës, grupimi i tifozëve të Tiranës, “Tirona Fanatics”, për një parrullë kundër presidentit Refik Halili në ndeshjen e ...

Lexo me teper »

Arsene Wenger drejt Milanit

Ish-trajneri legjendar i Arsenal, i gjendur pa ekip që pas largimit të tij nga “Topçinjtë”, shumë shpejt do të rikthehet në aktivitet. “Do të jem gjëkundi në fillim të vitit të ardhshëm, por nuk e di se ku. Kam pushuar mirë. Kam parë shumë futboll. Më mungon”, deklaroi 69-vjeçari francez për Sky Sport Emri i tij ka qarkulluar në të ...

Lexo me teper »

Marcelo drejt largimit, Real piketon zëvendësuesin

Real Madrid duket se tashmë i ka humbur shpresat me mbrojtësin brazilian Marselo. Me shumë gjasa Marselo në merkaton e Janarit do të jetë një lojtar i Juventusit dhe kjo ka bërë që gjërat të lëvizin te “galaktikët”. Presidenti Florentino Perez është hedhur në veprim që së bashku me klubin të gjejnë një mbrojtës të denjë për të zëvendësuar brazilianin. ...

Lexo me teper »

Shaqiri përjashtohet nga ndeshja Liverpul- Crvena Zvezda që do të luhet në Beograd

Xherdan Shaqiri është përjashtuar nga skuadra e Ligës së Kampionëve të UEFA-s për t’u përballur me skuadrën e Crvena Zvezda në Beograd, pasi klubi do të “shmangë çdo shpërqendrim” që del nga trashëgimia shqiptare e lojtarit. Shaqiri, i lindur në Kosovë, u vu në qendër të mediave në verë kur shënoi golin fitues për Zvicrën ndaj Serbisë në Kupën e ...

Lexo me teper »