Templates by BIGtheme NET

sport

Momente tmerri për klubin gjerman, rrufeja godet avionin

Lojtarët e klubit gjerman të Hertës së Berlinit, nuk mundën ta shijonin fitoren të djelën pasi kanë përjetuar momente tmerri në avion. Sikurse shkruajnë mediet gjermane, ndërsa klubi ishte duke u kthyer në kryeqytet pas triumfit ndaj Këlnit në ndeshjen e Bundesligës gjermane, avioni i tyre është goditur nga një rrufe. Për shkak të stuhisë, avioni nisi të shkundej ndërsa ...

Lexo me teper »

Man.United dhe Arsenal ndahen në paqe

Nuk ka fitues mes Man.United dhe Arsenal. Gjithçka ka mbaruar në barazim 1-1 në sfdiën e Premier League. Kanë qenë vendasit që kanë shënuar të parët me McTominay në fund të pjesës së parë. Në pjesën e dytë Arsenal barazoi me Aubameyang në minutën e 58’. Me këtë berazim Arsenal mban vendin e katërt ndërsa në vendin e 10.

Lexo me teper »

Luiza Gega thyen rekordin kombëtar në Botërorin e Atletikës, renditet e 9-ta mes pretendenteve

Atletja shqiptare Luiza Gega ka dhuruar një performancë të shkëlqyer në Botërorin e Atletikës që po zhvillohet në Doha të Katarit, duke arritur një rezultat fantastik në garën e 3000 metrave me pengesa. Dibrania, që ishte kualifikuar për herë të parë në historinë e atletikës shqiptare në finalet e një botërori, garonte krah pretendentëve të fortë nga kontinenti afrikan e ...

Lexo me teper »

Juventusi ankimon rastin “Calciopoli”, kërkon titullin 2005-2006

Juventusi është ankuar përsëri në Gjykatën e Apelit pasi që atyre iu mor Scudetto e sezonit 2005-06 nga Interi vetëm disa ditë para “Derby d’Italia” Juves i ishte revokuar titulli për shkak të rolit të tyre në skandalin e Calciopolit më 2006, para se ai t’i jepet Interit. Bardhezinjtë janë përpjekur dhe kanë dështuar në përpjekjen e tyre të fundit ...

Lexo me teper »

Alkooli s’lejohet në orarin e punës, shihni se ç’bën gjyqtari i ndeshjes (Video)

Gjyqtari anësor në Çeki, Milan Sefara, është bërë një yll në internet pasi një video e tij teksa arbitronte një ndeshje futbolli u shpërnda në rrjetet sociale. Në video treohet sesi gjyqtari rrëzohet disa herë në fushë pasi sipas të gjitha gjasave i kishte rrëkëllyer disa dopio para ndeshjes. Ai ishte pjesë e treshes së gjyqtarëve në një ndeshje mes ...

Lexo me teper »

Barcelonën “e marrin në qafë”, e gjobisin me 300 euro për transferimin e Griezmann

Barcelona është gjobitur vetëm me 300 euro pasi u shpall fajtore për përzgjedhjen e Antoine Griezmann, ndërsa ai ishte ende lojtar i Atletico Madrid. Griezmann, sulmuesi ndërkombëtar i Francës, u bashkua me Barcelonën në korrik pasi kjo e fundit pagoi klauzolën prej 120 milionë eurosh. Atletico kundërshtoi marrëveshjen, duke pretenduar se ishte “e qartë” se Griezmann kishte pranuar transferimin përpara ...

Lexo me teper »

Ish-ylli i Barcelonës pëson dëmtimin e frikshëm, shihni si i ndërhyn mbrojtësi kundërshtar (Video)

Ish-lojtari i Barcelonës dhe Totenhemit, meksikani, Giovani Dos Santos, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje kampionati në Meksikë. Sulmuesi u dëmtua keqazi në kofshë pasi një lojtar kundërshtar i nxorri një copë mishi nga këmba pas një ndërhyrjeje të rëndë. 30-vjeçari, i cili ka luajtur më herët edhe me Villarreal dhe LA Galaxy si dhe 106 ndeshje me ...

Lexo me teper »

Partizani i shënon dy gola Tiranës, tifozët zbresin në fushë e përleshen keqazi (Videot)

Partizani e ka mbyllur në avantazh të dy golave pjesën e parë të derbit me Tiranën. Duhet thënë se bardheblutë kanë bërë më shumë volum loje por golat i kanë shënuar të kuqtë. Dy golat e Partizanit janë shënuar nga Melo e Solomon në minutat 28 e 34 respektivisht. Tifozeritë në shkallët e stadiumit janë përplasur fizikisht duke u futur ...

Lexo me teper »

Granit Xhaka caktohet kapiteni i ri i Arsenalit

Tifozët e Arsenalit kanë reaguar keq pas vendimit të trajnerit Emery për t’ia besuar shiritin e kapitenit mesfushorit shqiptar të Zvicrës, Granit Xhaka. Vendimi u njoftua nga trajneri spanjoll, i cili prej kohësh kishte zhvilluar sondazhe në dhomat e zhveshjes për të gjetur kapitenin e ri. Një pjesë tifozësh komentuan se ky vendim do çojë në shkarkimin e trajnerit. Ndërsa ...

Lexo me teper »

Derbi i Madridit përfundon në paqe

Ka përfunduar në shifrat 0-0 derbi i Madridit duke mos sjellë asnjë rezultat surprizë. Sfida e luajtur në Wanda Metropolitano nuk dha asnjë gol duke bërë që skuadrat të larguan me 1 pikë. Real Madrid vazhdon të qëndrojë në krye të La Ligas me një pikë larg nga ndjekësit.

Lexo me teper »