Templates by BIGtheme NET

sport

U rrëzua përsëri, plasin talljet në rrjet me Neymar-in pas fitores me Meksikën (MEMET)

Ekipi meksikan u mposht dje nga Brazili me rezultatin 2:0. Ylli i kësaj ndeshjeje padyshim ishte Neymar, i cili ishte i pari që zhbllokoi rezultatin në minutën e 51’. Por ai tërhoqi vëmendjen edhe për diçka tjetër, përpos golit. Kur lojtari meksikan Miguel Layun, preku këmbën e Neymar, ylli brazilian krijoi më shumë dramë se çdo ndodhte zakonisht me të ...

Lexo me teper »

Arsenal firmos me qendër-mbrojtësin e Borusia Dortmund për 19 milionë euro

29-vjeçari i qëndrës së mbrojtjes nga Borussia Dortmund bashkohet me “Topçinjtë” dhe bëhet nënshkrimi i tretë nga Unai Emery Arsenali ka njoftuar nënshkrimin me mbrojtësin Sokratis Papastathopoulos nga Borussia Dortmund për një “kontratë afatgjatë” për një tarifë  prej 19 milionë eurosh (16.7 milionë dollarë). Greku Sokratis bëhet lojtari i dytë që “Topçinjtë”  kanë nënshkruar nga Dortmundi në vitin e fundit ...

Lexo me teper »

Belgjika përballë Japonisë, formacionet zyrtare

Pak minuta më vonë fillon ndeshja Belgjikë-Japoni.  Kjo ndeshje do të luhet në stadiumin “Rostov Arena”. Skuadra europiane duket më e favorizuar për të kaluar më tej, por në “Rusi 2018” befasitë nuk kanë munguar dhe Japonia është e aftë për të bërë diçka të tillë. Gjithsesi belgët do të kërkojnë t’i japin drejtim këtij takimi sa më shpejt të ...

Lexo me teper »

Brazili nuk lë vend për surpriza, eleminon Meksikën

Skuadra e Brazili nuk ka lënë vend për surpriza pasi në ndeshjen e sotme ka eleminuar Meksikën. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa në të dytën brazilianët treguan se janë ata 5 herë kampionët e botës. Golat e Neymar  Firmino narritën të thyejnë Meksikën, duke kualifikuar për në çerekfinale Brazilin. Tashmë “Selecaos” i duhet të presë ...

Lexo me teper »

Neymar ndëshkon Meksikën, brazilianët në avantazh

Po luhet në “Cosmos Arena” ndeshja e 1/8 të Botërorit mes Brazilit dhe Meksikës. Në këtë pjesë të dytë nuk ka munguar një gol i Neymar. 5 herë kampionët e botës të cilët në Rusi kanë pretendime të mëdha do të kenë përballë një kundërshtar që deri më tani ka treguar shumë karakter. Edhe në konferencat para ndeshjes meksikanët kanë ...

Lexo me teper »

Hierro drejt largimit, cilët janë kandidatët për stolin e Spanjës

Pas eliminimit nga Kupa e Botës, trajneri Fernando Hierro, që mori drejtimin e ekipit pas shkarkimit të Lopeteguit, është drejt shkarkimit. Si kandidatë më të mundshëm për të zënë vendin e tij janë ish-trajneri i Barcelonës, Luis Enrique dhe Quique Sanchez Flores, i cili është pa ekip pas largimit nga Espanjoli. Ndërsa emra të tjerë në këtë listë janë Rafa ...

Lexo me teper »

Presidentja e Kroacisë vizitë surprizë trajnerit e lojtarëve e në dhomat e zhveshjes (Video)

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, u ka bërë një vizitë surprizë lojtarëve dhe trajnerit të kombëtares, që arritën të kualifikohen në çerekfinalet e botërorit pasi eliminuan Danimarkën. Ajo i ka publikuar në llogarinë e saj në “Facebook” videon dhe fotot e takimit. Kitaroviç shihet teksa shkëmbne batuta e përqafime me trajnerin Daliç, portierin Subasiç dhe mesfushorin e Realit të Madridit, ...

Lexo me teper »

Brazilianët janë të paralajmëruar, maksimumin për të mos e pësuar si rivalët

Brazili dhe Meksika zbresin në fushë në orën 16:00 ku do të ndajnë mes tyre biletën e pestë të çerekfinaleve të këtij botërori. Brazilianët kanë bërë ndeshje të mira por pa shkëlqyer. Gjithsesi eliminimi i Gjermanisë, Argjentinës, Portugalisë e Spanjës e shtron rrugën për Brazilin që duket më pranë trofeut të gjashtë në histori. Gjithsesi amerikano-jugorët duhet të bëjnë kujdes ...

Lexo me teper »

Salah zgjat “martesën” me Liverpulin, pagë faraonike dhe 5 vite kontratë

Sulmuesi egjiptian, Mohamed Salah, e ka zgjatur kontratën e tij me anglezët e Liverpulit. 26-vjeçari ndihet i lumtur tek klubi aktual dhe ka hedhur poshtë kësisoj largimin drejt Realit të Madridit. Sipas mediave angleze, Salah do fitojë 226 mijë euro në javë duke u bërë ndër lojtarët më të paguar në Premierligë me 11.8 milionë euro në sezon. Salah do ...

Lexo me teper »