Templates by BIGtheme NET

SUPER CLICK

Dallavere në emër të Mozartit

*Nga Andy Wharhol Edi Rama i ka shumë qejf eventet masive. Ato i sigurojnë shumë publik. I shikon si fushatë elektorale. Këtë metodë e ka nisur që në vitin 2001 me koncertin e skorpionsave (2 ditë rresht tek Stadiumi ‘Dinamo’) dhe me radhë. Pastaj metodën ja kopjuan të djathtët ku arriti kulmi me koncertin e Rita Orës (600 mijë euro ...

Lexo me teper »

EKSKLUZIVE-RAPORTI: TAHIRI KËRKON PËRGJIMIN E KOMUNIKIMEVE ME INTERNET

Një projektligj i hartuar nga ministrat i Tahiri-Harito parashikon një akses të pakufizuar të policisë në të dhënat personale të përdoruesve të internetit dhe llogarive të lidhura me shërbimin e internetit në kompjuter ose telefon. Ky lloj aksesi ndërhyn menjëherë në llogaritë personale dhe komunikimet që qytetarët kryejnë nëpërmjet aplikacioneve (Facebook, Whatsap, Viber, Gmail, etj) në telefona. Projekti Tahiri-Harito ka hasur ...

Lexo me teper »

PRAPASKENAT – SI E REFUZOI SHEFI I CIA-s TAKIMIN ME SAIMIR TAHIRIN

Të mërkurën e 7 Dhjetorit u njoftua se Drejtori i CIA-s zoti John Brennan, kishte zhvilluar në Tiranë disa takime me personalitete shtetërorë. Shumicën  e orëve të paradites, zoti Brennan e kaloi me homologun e tij Visho Ajazi, ndërsa takimet vijuan me Presidentin Nishani, kryeministrin Edi Rama, ministren e Mbrojtjes Kodheli dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, zotin Haki Çako. ...

Lexo me teper »

REFORMA NË DREJTËSI- 10 FAKTE QË MEDIA I FSHEH

Viti i fundit u karakterizua nga debati mbi reformën në drejtësi. Përtej retorikës politike dhe detajeve teknike, në media janë shmangur përherë elemente domethënëse mbi aktorët dhe ngjarjet kryesore të këtij procesi. Hashtag.al ofron sot 10 të dhëna të një rëndësie të veçantë, të cilat janë shmangur nga shumica e mediave kryesore në vend, duke privuar publikun nga njohja e ...

Lexo me teper »

KJO SELFIE KUSHTON SA 27 MIJË VENDE PUNE (Detajet e planit rumun që nxori bllof Ramën)

Pak ditë më parë shteti italian miratoi një ligj delikat, që kushtëzonte kompanitë italiane Call-Center, mbi zhvendosjen e filialeve të tyre në shtete të tjera. Ligji i ri imponon dy kritere për kompanitë italiane: Që mund të zhvendosin filialet normalisht vetëm në shtete anëtare të Bashkimit Evropian. Nëse i zhvendosin filialet në shtete jo-anëtare të BE-së, atëherë punonjësit e filialeve kanë ...

Lexo me teper »

BRUKSELI KA PEZULLUAR SHEFIN E MISIONIT EURALIUS NË TIRANË

Shefi i EURALIUS në Tiranë zoti Rainer Deville, është larguar me urgjencë nga Shqipëria rreth një javë më parë. Ai është thirrur nga shefat e tij gjermanë në Bruksel. Një burim i rezervuar diplomatik tha për Hashtag.al se të dhënat paraprake flasin për një shkarkim të zotit Deville nga detyra që mban. Në këtë moment ne jemi informuar në rrugë ...

Lexo me teper »

SHËRBIMI SEKRET GJERMAN HETOI KANABISIN (dhe një info mbi SMS-të e Edi Ramës)

Gjatë muajve Shtator-Tetor 2016, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri sulmoi në disa dalje publike deputetin Koço Kokëdhima dhe median e tij ‘Shekulli’. Sulmet e Tahirit erdhën pasi ‘Shekulli’ publikoi një serial delikat shkrimesh që kishin lidhje me kanabisin dhe situatën e rënduar me mbjelljet në Shqipëri. Kjo ishte një ‘dhuratë e thartë’ për Tahirin dhe Ramën, të cilët kishin arritur ...

Lexo me teper »

DETAJET E TAKIMIT- SI U PËRPLAS RAMA ME DEPUTETËT GJERMANË

Mediet proqeveritare kanë nisur një fushatë denigrimi ndaj Gunther Krischbaum, kreut të Komitetit për Çështjet Evropiane në Bundestagun gjerman. Vala e goditjes mediatike po vjen pas deklaratave të forta të bëra në Tiranë nga zoti Krischbaum, i cili paralajmëroi ngecjen e negociatave me BE-në  për shkak të problemeve të Shqipërisë me kanabisin, reformat dhe ligjzbatimin. Në mediet e ndikuara nga ...

Lexo me teper »

EKSKLUZIVE – INTERVISTA E CENSURUAR / RRËFIMI I SOROS: ‘JAM SPEKULANT, POR NUK NDIHEM NË FAJ’

  Sot ka mbërritur në Tiranë Riccardo Hausman. Ai është një profesor i Harvardit, por njëkohësisht drejton një grup nëpunësish që këshillojnë qeverinë Rama për reformat dhe koncensionet. Instituti i Hausmanit është një partner zyrtar i qeverisë shqiptare. Hausman përfaqëson një nga strategët kryesorë të konglomeratit financiar të drejtuar nga George Soros. Por paralelisht me zhvillimet në Tiranë, disa organizata të ...

Lexo me teper »

DOKUMENTET – RAMA DHE VELIAJ BLLOKOJNË HIPOTEKËN PËR LLOGARI TË KLIENTËVE NË BIZNES

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Veliaj, kanë bllokuar regjistrimin ligjor të një prone prej 10 hektarësh në hipotekën e Tiranës.  Paralelisht Bashkia  dhe Veliaj po bëjnë letrat që mbi këtë pronë të jepet një koncension për ndërtimin e Stacionit Multimodal të Tiranës. Rasti është i paprecedentë, pasi trashëgimtarët e pronës e cila ndodhet në kthesën e Kamzës, kanë siguruar në ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful