Templates by BIGtheme NET

SUPER CLICK

MEMO-KONFIDENCIALE / BEQAJ DHE BELLO BLLOKUAN 4 MUAJ ILAÇIN PËR LEUÇEMINË

    Krerët e Ministrisë së Shëndetësisë kanë bllokuar për të paktën 4 muaj një ilaç të domosdoshëm për kurimin e leuçemisë dhe qelizave kanceroze të gjakut. HashtagAL disponon një MEMO qarkulluese, informacioni shqetësues i së cilës i ka kaluar disa muaj më parë krerëve më të lartë të Ministrisë së Shëndetësisë dhe të Fondit të Kujdesit Shëndetësor. Bëhet fjalë ...

Lexo me teper »

TEFTA DHE SAIMIRI / KUR MINISTRI REAGON SI GRUAJA E SHUKRIUT

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ofroi një mbështetje të pazakontë sot ndaj vartësve të tij që dyshohen nga prokuroria se kanë kryer përgjime të paligjshme dhe komplot kundër shtetit. Ndonëse hetimi është tepër delikat dhe i vë para një përgjegjësie të rëndë vartësit e tij, Tahiri nuk nguroi të ofronte ndaj tyre një mbështetje ‘pa doganë’. U shpreh ministri: Unë ...

Lexo me teper »

Zbulohen dokumentet / Gjergj Bojaxhi i jep 225 mijë USD me fajde firmës koncensionare

Gjergj Bojaxhi, një biznesmen i fuqishëm me ambicie politike dhe nën hetim nga prokuroria për pastrim parash, rezulton i lidhur me një nga koncensionet më problematike në Shqipëri. Bëhet fjalë për koncensionin e parkingjeve në Vlorë, të cilin e ka fituar kompania “TIS Park shpk”, një kompani me pronësi të paqartë, e cila rezulton se e ka origjinën e saj ...

Lexo me teper »

TRANSFERTA 225 MIJË USD / ZBULOHET IMPLIKIMI I GJERGJ BOJAXHI ME KONCENSIONIN E RILINDJES

  Nga Habjon Hasani Gjergj Bojaxhi, një biznesmen i fuqishëm me ambicie politike dhe nën hetim nga prokuroria për pastrim parash, rezulton i lidhur me një nga koncensionet më problematike në Shqipëri. Bëhet fjalë për koncensionin e parkingjeve në Vlorë, të cilin e ka fituar kompania “TIS Park shpk”, një kompani me pronësi të paqartë, e cila rezulton se e ...

Lexo me teper »

“KRYEMINISTRI BËRI NJË LAPSUS KUR THA QË… ËË..ËË” (Si po e maskon media përplasjen Tahiri-Rama)

  Punimet e Kuvendit të së enjtes ishin intensive, debatet kishin nerv dhe batuta pa fund. Por dy ishin momentet më kulminante të seancës. E para ishte deklarata e Berishës ku i bënte thirrje bizneseve të armatoseshin (nga fundi i fjalimit shtoi se duhej ta bënin sipas ligjit). Deklarata e bujshme e Berishës u shoqërua dhe me një episod të tij me ...

Lexo me teper »

EKSKLUZIVE – MIMI KODHELI FSHEHU KONTRATAT E ALEKSANDËR FRANGAJT

Një vendim i Gjykatës Administrative të Apelit, ka zbuluar se si ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka bërë të gjitha përpjekjet për të fshehur kontratat e dyshimta të fituara nga Aleksandër Frangaj me Ministrinë e Mbrojtjes për spotet publicitare. Bëhet fjalë për kontrata të  fituara në vitet 2009-2013 (disa miliona dollarë), pra në kohën e qeverisë Berisha, por që Kodheli ...

Lexo me teper »

EKSKLUZIVE-DOKUMENTI / TË GJITHË TENDERAT DO I BËJ VETË

  Më 28 Dhjetor 2015, ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka firmosur një urdhër që u heq të drejtën të gjitha spitaleve rajonale anembanë vendit për të realizuar procedura tenderimi mbi shumën e 800 mijë lekëve për blerjen e barnave ose të materialeve mjekësore. Urdhri i firmosur nga Beqaj është përqendrim dhe monopolizim i paprecedentë i kompetencave të spitaleve rajonale, ...

Lexo me teper »

EKSKLUZIVE – SENATORI MASHTRUES I KOÇO KOKËDHIMËS (dosja e FBI zbulon skandalin)

Nga Habjon Hasani Një lobist amerikan i cili është i lidhur me deputetin shqiptar Koço Kokëdhima, u arrestua të dielën më datën 13 Mars në SHBA. Cary Lee Peterson, një 36 vjeçar që bënte lobistin dhe pretendonte se kishte ndikim dhe lidhje në Uashington, në fakt rezulton sipas një hetimi të FBI-së, një mashtrues klasi. Ai akuzohet për mashtrim dhe ...

Lexo me teper »

GËRDECI, 10 FAKTE QË MEDIA NUK I THOTË

Çdo 15 Mars media ofron detaje dhe fakte të përsëritura mbi dosjen ‘Gërdeci’. Fakte të stërthëna apo detaje të përzgjedhura nga dosja që tregojnë diçka, ndonëse kjo dosje fsheh ende disa të panjohura dhe probleme thelbësore, që media nuk preferon asnjëherë t’i eksplorojë. HashtagAL ofron në vijim 10 fakte dhe ngjarje, të verifikuara, të cilat japin një tjetër këndvështrim, të ...

Lexo me teper »

ZYLJA QENKA NONA! (Si u ‘peshkuan’ Erioni, Ervini dhe tatimorët)

  Fotot e sotme tregojnë nënë Zylen që puthet me Erion Veliajn, ndërkohë që i qan hallin Ervin Salianjit të PD-së. Të dyja palët po mundohen të tregojnë se kush i qëndron më pranë të moshuarës. Shkrepin foto dhe shpërndajnë njoftime për shtyp, publikojnë statuse në rrjete sociale dhe nxisin mediat për të fabrikuar lajme. Për Erion Veliajn, publikimi i ...

Lexo me teper »