Templates by BIGtheme NET

SUPER CLICK

Radio-Televizioni Shqiptar shfaq filmin me minorenët homoseksualë

RTSH-2 ka transmetuar vetëm pak minuta më parë një film me metrazh të shkurtër të quajtur “Joshua and Harry”. Filmi ka për subjekt dy djelmoshë minorenë, në një lidhje sentimentale homoseksuale mes tyre. RTSH-2 e transmetoi sot në mesditë këtë film, siç tregojnë dhe këto pamje:     Në 10 vitet e fundit në Shqipëri  disa shoqata vendase të financuara ...

Lexo me teper »

Kardinali gri i Putinit: “Ju shpjegoj qëllimet dhe doktrinën e Rusisë putiniste”

  Parantezë nga Hashtag.al: Në shkurt të këtij viti, teknologu politik Vladislav Surkov, i njohur ndryshe dhe si “kardinali gri” i Putinit, publikoi një shkrim që bëri shumë bujë. “Putin’s Long state” quhet shkrimi i tij në versionin anglisht, ndërsa në forumet e kualifikuara dhe profesionale mbi gjeopolitikën e diplomacinë, ky shkrim është shqyrtuar me shumë përparësi dhe mbi të ...

Lexo me teper »

Damian, po ku je? Si shkoi me Bechettin?

Një vit më parë, në janar 2018, një fushatë agresive televizive përhapi lajmin se Shqipëria kishte fituar gjyqin në arbitrazh me biznesmenin Francescco Bechetti. Lajmi mori dhenë asokohe në të gjitha televizionet, ndonëse ishte një spekulim. Aq i fortë ishte ky spekulim, sa sot, kur çështja e arbitrazhit është mbyllur përfundimisht, lajmin se këtë gjyq e ka fituar Bechetti, shumë ...

Lexo me teper »

SA VLEJNË DËNGLAT E “ZËRIT TË AMERIKËS”? (dhe disa info pikante për 3 ambasadorë)

Jo më larg se 24 orë më parë kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u paraqit në studion e “Zërit të Amerikës” për të folur mbi situatën politike. Andej nga fundi i bisedës, gazetarja i bëri një pyetje Kryemadhit, në lidhje me një informacion mbi anulimin e vizës së Petrit Vasilit. E gjendur ngushtë, Kryemadhi ngriti supet dhe tha që nuk ...

Lexo me teper »

10 PYETJE PUBLIKE PËR LULZIM BASHËN

  Nga Hashtag.al Lulzim Basha po udhëheq prej disa muajsh protestat kundër qeverisë Rama, ndërsa dosjet kriminale  të qeveritarëve, bllokimi dhe kapja e sistemit nga kryeministri Rama,  korrupsioni dhe favorizimet, kanë shkaktuar jo pak pakënaqësi ndër shqiptarët. Protestat e udhëhequra nga Basha po vijnë duke u përshkallëzuar,  ndonëse kryeministri Rama posedon ndikim absolut në pjesën dërrmuese të televizioneve  dhe paneleve, ...

Lexo me teper »

RAPORTI I PLOTË- Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i jepen Serbisë

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al ka mundur të sigurojë raportin e plotë, origjinalin, pa redaktime në gjuhën serbe, ndërsa më herët në media janë ofruar disa versione të kufizuara të këtij raporti, kryesisht përmbledhje përshkruese në gjuhën angleze. Raporti në ...

Lexo me teper »

A po vuan Gjiknuri nga simptoma RDS? (Disa sjellje të çuditshme të ish-ministrit)

Në muajin dhjetor 2018, Edi Rama riformatoi thuajse gjithë kabinetin qeveritar. Ministrat ranë sikur të ishin birila. Kjo lëvizje që në dukje përfshiu gjithë kabinetin, në fakt kishte shënjestër veç dy ministra, Arben Ahmetajn dhe Damian Gjiknurin, ministrat e tjerë ishin garnitura që i duhej Ramës për të kamufluar ndëshkimin si reformë. Ish-ministri Arben Ahmetaj ka marrë një pozicion të ...

Lexo me teper »

KUSH E MBRON KUNATIN E SAMIR MANES? (Një krahasim mes Gentit dhe Hiteshit)

Në harkun kohor të 10 ditëve, televizioni kombëtar Top-Channel ka publikuar një dyzinë lajmesh që lidhen me dy vëllezër biznesmenë indianë, vëllezërit Sandesara, të cilët kanë marrë shtetësinë shqiptare, por në vitin 2018 një gjykatë në Indi i ka shpallur fajtorë për një skemë të dyshuar si mashtrim bankar. Më datën 22 Mars në Rinas u ndalua dhe kunati i ...

Lexo me teper »

SAMITI I DIASPORËS – “Zoti kryeministër, unë do të tregoj si vidhet. Hajdutin kape ti.”

*Nga Andy Wharhol Samiti i Diasporës është një ndër eventet tipike qeveritare që në vetvete kanë për qëllim futjen në xhep të një shume kolosale parash nga individë që janë shumë afër kryeministrit, po afër fare. Këta individë shtrihen që nga Zyra e Protokollit, Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare dhe deri në Ministri dhe Bashkinë Tiranë. Por le të mos hiqemi ...

Lexo me teper »