Templates by BIGtheme NET

SUPER CLICK

VENDIMI – Njihni Skënder Halucën, gjyqtarin hipokrit dhe të tmerruar nga Vettingu

Skënder Haluca, kryetar i Gjykatës së Vlorës dy ditë më parë e cilësoi vendimin e gjyqtarëve për Dritan Dajtin, skandaloz. Në një konferencë të posaçme për shtyp Haluca u shpreh se me të “bashkohen pjesa dërrmuese e gjyqtarëve të Shqipërisë”. (Lexoje këtu reagimin e Halucës) Por kush është ky gjyqtar, që ende pa u zbardhur arsyetimi për Dajtin, gjykon kolegët ...

Lexo me teper »

Çfarë di Balla për porositë e Blushit?

Në shtator të vitit të kaluar, disa të dhëna publike sugjeruan se “Top Channel” u investua në një fushatë shantazhimi dhe intimidimi ndaj disa kompanive të mëdha private. Qenë të paktën dy raste të dy kompanive të mëdha shqiptare që tregonin se televizioni kishte drejtuar shënjestrën ndaj kompanive private dhe jo ndaj interesit publik. Njëri prej tyre qe i lidhur ...

Lexo me teper »

S’KA CV – Genti i Edit, Batonit dhe universitetit të George Soros

Arritja e vetme e Gent Cakajt, kandidatit pa CV është Masteri në universitetin e George Soros. Universiteti i Europës Qëndrore (CEU), i themeluar dhe i financuar nga Sorosi ka vulosur tezën e Masterit të Cakajt. Ky universitet deklaroi largimin nga Hungaria vetëm pak kohë më parë, më 3 dhjetor 2018, si pasojë e politikës së kryeministrit Orban. Udhëheqës i tezës ...

Lexo me teper »

REGJISTRIMI AUDIO / I besuari i Veliajt: Ju rrëfej si e krijova Organizatën Politike

Leart Kola, i njohur si miku më i besuar i Erion Veliajt, krahu i tij i djathtë në “MJAFT”, në Ministrinë e Punës dhe në Bashkinë e Tiranës, ka rrëfyer  gjatë një tryeze ndërkombëtare të zhvilluar me datën 15 Dhjetor 2012, se është ai personalisht njeriu që ka konceptuar dhe themeluar atë që quhet “Organizata Politike”, e që sot drejtohet ...

Lexo me teper »

Ylli Pjetërnikaj, shefi i Prokurorisë së Shkodrës që “shkëlqen” me dështimin e tij

Qyteti i Shkodrës ende është nën pushtetin e krimit, kjo edhe për shkak të dështimit spektakolar të institucioneve hetimore që veprojnë në kryeqendrën e Veriut të Shqipërisë. Gjatë periudhës verë-vjeshtë 2018, në Shkodër kanë ndodhur rrëmbime e vrasje të bujshme, të cilat vijojnë të jenë të gjitha pa autor. Rritja e valës së krimit dhe ulja e ndjeshme e rendimentit ...

Lexo me teper »

10 protestat ku Rama ka refuzuar të dalë ballë për ballë me popullin

Në këto dy vitet e fundit mijëria shqiptarë kanë protestuar për të drejtat e tyre kushtetuese, për banesat e tyre, për ndotjen, për rrogat dhe kushtet e punës, për taksat dhe rritjen e çmimeve. Kryeministri Edi Rama në asnjë nga këto 10 protesta nuk është përballur me qytetarët, të diskutojë me ta edhe pse të gjithë kanë kërkuar një ballafaqim ...

Lexo me teper »

DIKUSH TA NJOFTOJË AGRONIN – (Gafa e deputetit demokrat me kompaninë amerikane)

Çështja e ndërtimit të aksit 2.2 kilometra te Astiri ka marrë përmasa kombëtare për shkak të vlerave të dyshimta të projektit (40 milionë euro) dhe për shkak të prekjes së disa qindra shtëpive dhe bizneseve ku do kalojë ky aks. Opozita është investuar 100 % në këtë kauzë, në mbrojtjen e banorëve si dhe në denoncimin e kompanive të përfshira ...

Lexo me teper »

DOKUMENTET: Prokurori Besnik Cani pushoi dosjen për komisioneren e Vettingut

Prokurori Besnik Cani, aktualisht krahu i djathtë i kryeprokurores Arta Marku, rezulton se i ka bërë “nderin e jetës” njërës prej komisionereve të Vettingut (KPK), Valbona Sanxhaktarit. Pritet që nesër KPK-ja të japë vendimin për prokurorin Cani, ndërsa një burim i mirëinformuar i tha Hashtag.al se zonja Sanxhaktari, ndonëse nuk është formalisht pjesë e trupës që do gjykojë mbi zotin ...

Lexo me teper »

KUSH I BLLOKOI HETIMET? (Historia e një afere me tokat e Bankers Petroleum)

Një politikan i njohur dhe karizmatik në Shqipëri, dyshohet se ka influencuar mbylljen e auditimeve dhe të hetimit në prokurori të një dosje të dhënies fiktive me qira të pronave për interes të koorporatës Bankers Petroleum. Një burim i mirëinformuar në institucionet e sigurisë i tha Hashtag.al se afera ka përfshirë disa zyrtarë të lartë të ministrisë së Ekonomisë në ...

Lexo me teper »

Dëshmia e oficerit: Balla qeshte teksa vëllai i deputetit socialist më vuri pistoletën në kokë

Një oficer policie ka dhënë një dëshmi tronditëse lidhur me kërcënimin që i është bërë me armë në zyrën e tij nga vëllai i deputetit të Krujës, Rrexhep Rraja, në prani të kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, deputetit Rraja dhe kryebashkiakut të Krujës, Artur Bushi. Denoncimi është bërë në një video live të publikuar nga gazetari Basir ...

Lexo me teper »