Vendosni fjalën kyçe....

Të Fundit

Denoncimi i PAA-së: Shoqëruesit e ministres Gjonaj shpërndanë legalizime për vota, SPAK-u të hetojë

Nënkryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Arben Tafaj ka bërë një denocim sot për shpërndarjen e legalizimeve kundrejt votës, në prag të fushatës për zgjedhjet e 25 Prillit. Tafaj thotë se shoqëruesit e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj kanë shpërndarë ditën e djeshme 12 legalizime në njësinë administrative nr.7, në këmbim…

Kirurgu amerikan merr pjesë në gjyq përmes “Zoom”-it, por ndërkohë po kryente një operacion (VIDEO)

Një mjek në Kalifoni ka marrë pjesë në një seancë gjyqësore përmes “Zoom”it, deri këtu çdo gjë në rregull. Por ajo që është e pazakontë, është se ndërkohë që ai merrte pjesë në gjyq dhe i përgjigjej gjyqtarit, po kryente operacionin e një pacienti. Scott Green ishte veshur me veshjen…

Dita më vdekjeprurëse e protestave kundër grushtit të shtetit në Mianmar, flitet për nëntë viktima ose më shumë

Kjo e dielë është dita më vdekjeprurëse e protestave kundër grushtit të shtetit në Mianmar. BBC raporton se policia ka qëlluar mbi protestuesit duke vrarë të paktën nëntë veta. Vdekjet u raportuan në qytetet e Yangon, Dawei dhe Mandalay, ku policia përdori armë, plumba gome dhe gaz lotsjellës për shpërndatjen…

Rama shfaqet si drejtuesi i një “programi televiziv” dhe u bën pyetje kandidatëve: “Cili është defekti më i madh në PS?”

Pasioni i  kryeministrit Edi Rama për kameran dhe shfaqjet shpaloset edhe njëherë tjetër. Ai tanimë nuk ka vetëm një televizion online “ERTV”, por sot u shfaq si moderator i një emisioni, ku prezanton dhe u jep apo ndërpret fjalën personazheve të reja që u janë bashkuar PS-së. Ndërkohë krah tij…