Vendosni fjalën kyçe....

Të Fundit

Dedja u shkarkua nga vetingu, Kuvendi hap garën për plotësimin e vendit vakant

Kuvendi ka shpallur në faqen e tij zyrtare, hapjen e procedurës së aplikimit për vendin bosh në Gjykatën Kushtetuese pas shkarkimit prej procesit të Vetingut, të ish-kryetarit Bashkim Dedja. Sikurse thuhet në njoftim, synohet plotësimi i “vakancës së parakohshme” të krijuar për shkak të mbarimit para afatit ligjor të mandatit të…

Drejtori i ri i Teatrit Eksperimental, Aleanca kundër kandidaturës së Beqos: Ka firmosur për prishjen e Teatrit Kombëtar

Zgjedhja e Drejtorit të ri të Teatrit Kombëtar Eksperimental ka shqetësuar Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit e cila është angazhuar për mbrojtjen e godinës nga shembja. Në një deklaratë të Aleancës thuhet se përballë drejtorit aktual të Teatrit Eksperimental Kiço Londo është vënë Jonida Beqo. Me anë të deklaratës, Aleanca…

Shqiptari bëhet ‘hero’ në Austri, i shpëton jetën adoleshentit të bllokuar në oxhak (VIDEO)

Një shqiptar është konsideruar hero në Austri, pasi i kishte shpëtuar jetën një 14-vjeçari. Mësohet se Muharrem Behrami nga Podujeva, ka dëgjuar ulërimat e një 14-vjeçarit,i cili kërkonte ndihmë pasi kishte mbetur i bllokuar në oxhak. Gazeta  “Land Leute” shkruan se Behrami ka njoftuar forcat e rendit për ndihmë dhe…