Vendosni fjalën kyçe....

Uncategorized

Ndihmuan skafistin që po dërgonte 55 sirianë në Itali me gomone, arrestohen 5 roje bregdetare në Vlorë

Pesë roje bregdetare janë arrestuar nga Policia në Vlorë. Ata akuzohen për “shpërdorim detyre”, pasi dyshohen se kanë ndihmuar të arratiset një person që transportonte me gomone emigrantë të jashtëligjshëm. Pas hetimeve disa mujore, autoritetet kanë arritur në përfundimin se pesë rojet bregdetare ndihmuan të arratisej një prej skafistëve që…

“Big Brother në Shqipëri”-Punonjësit e ambasadës holandeze ankohen për të dhënat e tyre në databazën e PS-së

Gazeta holandeze de Volkskrant ka shkruar për databazën me të dhënat personale dhe pikëpamjet politike që mendohet se posedohet nga Partia Socialiste e cila “patronazhon” votuesit. “Big Brother në Shqipëri: një databazë e mbushur me të dhëna private qëndron tek partia qeveritare”-shkruan gazeta holandeze. Në shkrim kjo gazetë thotë se…